Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Un altfel de copil


12 raspunsuri la acest subiect

#11
reiki

reiki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 14:45

Sfatul meu este sa scoti la imprimanta ce ai scris aici, sa pui hirtia intr-o scrisoare si sa o trimiti mamei tale. 28.01.2003/ Daca nu vrei sa ii trimiti asta atunci poti sa ii spui doar un simplu: Te iubesc! Imi este dor de tine. Sau si mai simplu sa ii spui asta la telefon. Si parinti isi doresc sa auda asta si uneori se schimba multe dupa ce o aud. Cu stima, Reiki

#12
artemis

artemis
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 10:01

Multumesc mult, mult de tot, pentru raspunsuri. Din pacate nu pot citi zilnic mesajele pentru ca au fost niste discutii si am primit avertisment de la conducere iar acasa nu am net. Imi prind bine incurajarile voastre. Voi spuneti ca familia mea este sotul. Asa este, doar ca sotul meu are o relatie speciala cu familia lui, se ajuta neconditionat, se inteleg, se viziteaza des. Si desi nimeni nu pune intrebari directe cu privire la familia mea, ma simt prost cand sunt anumite evenimente si familia mea nu este prezenta. Sora mea nu a fost nici la nunta noastra pe motiv ca este foarte ocupata. Ma gandesc cu groaza la ziua cand vor incepe sa puna intrebari. Simt ca situatia asta ma discrediteaza in ochii lor. Inca o data multumesc mult pentru raspunsuri.

#13
andreea30xi

andreea30xi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 16:17

Draga artemis, Este fff trista povestea ta,dar asa cum au spus si fetele..cred ca ar fi bine sa-ti canalizezi toata atentia,dragostea si devotamentul catre sotul si copiii tai, ei sint familia ta nu ceea ce ai descris tu mai sus.Exista o vorba :"dragoste cu sila nu se poate".Mama ta a ales sa te excluda iar sora ta la fel.Indreapta-ti atentia spre familia sotului tau, e posibil sa gasesti acolo ceea ce iti lipseste atit de mult.Nu cred ca trebuie sa te temi de intrebarile lor, iar daca acestea vor fi puse spune-le adevarul.In fond, tu esti tu si ele sint ele, sotul tau s-a casatorit cu tine pt ca esti o femeie deosebita iar familia lui te apreciaza din aceleasi motive.Nimeni nu are nici o treaba cu mama si cu sora ta.Fiecare isi traieste viata asa cum crede de cuviinta.Respectul celorlalti il cistiga la fel iar eu am ajuns la concluzia ca ele nu merita nimic din partea ta, chiar daca aveti acelasi singe. Iti doresc numai bine si D-zeu sa-ti dea putere sa le oferi copiilor tai toata dragostea de care tu ai dus si duci lipsa!! Andreea


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -