Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre dragoste si singuratate...


63 raspunsuri la acest subiect

#11
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 11:50

Eu sunt divortata de 2 ani si pot sa-ti spun ca afirm si acum ca fostul meu sot a fost si probabil va ramane Marea Mea Dragoste... Mi-a fost greu sa ma obisnuiesc sa retraiesc fara el, dar lucrurile nu mai puteau continua sa mearga pe fagasul pe care intrasera... Acum am liniste ... Uneori ma intreb autoironizandu-ma, "bun si ce fac cu atata liniste?"...Raspunsul vine incet, incet, si chiar devine certitudine: sunt fericita! Este tatal copilului meu si il respect, este un prieten si mi-e drag, este marea si unica mea iubire si pastrez in inima amintirile, dar IMPREUNA nu se mai poate. Sunt alaturi de tine cu toata inima si iti doresc putere. Cu drag, Violeta

#12
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 12:27

Fetelor, dragelor mele prietene, va multumesc din suflet, azi dimineata chiar am plâns gândindu-ma ca am fost singura atita timp in care nu v-am cunoscut iar acum chiar daca familia mea e departe va am pe voi aproape, si mi-e taaaarrrreeee bine! Lala, draga eu lupt de doi ani deja, si nu lupt cu el ci lupt cu "sticla", iar de câteva zile am zis ca ma dau batuta! Violeta, dreptate ai, numai va nu stiu daca voi fi la fel de tare ca si tine sa ma pot dezlipi de "minciunelele de fiecare zi" cum ca s-ar schimba si ca totul ar reveni la normal! Lucia, draga, deocamdata nu sunt singura la nivelul de singuratate dar casnicia mea se clatina! Garo, mult noroc surorii tale, si indiferent ce o sa fie io ma rog pt ea sa treaca cât mai usor peste! Mariutza, bine ar fi, numai ca s-au spus lucruri grele si buna intrebarea ta de ieri" daca mai vreau sa salvez ceva" Sa-ti raspund cu mina pe inima: Nu stiu, pt ca mi-e frica sa mai incerc si sa sufar! Päpä, da, dar de la distanta si intr-o zona unde sa nu-mi vada lacrimile!!! Khris, multumesc, si scuze pt aseara dar eram si suparata si chiar mai aveam ceva de lucru prin casa! Va pupacim mult de tot! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

#13
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 12:30

Dana, tie iti scriu separat! Ce s-a intâmplat???? Ce ai patit???? Raspunde-mi grabnic! Te rog!!!! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

#14
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 12:39

Reli draguta, acum am citit si eu ce-i cu tine ... imi pare foarte foarte rau ... nu stiu ce sa-ti spun, inca sunt in stare de soc, credeam ca sunteti fericiti, mai ales acum cu draguta de Cassy ... ufff, sticla asta ... dar te rog nu lua hotariri pripite, gindeste-te bine, lupta, daca crezi ca se mai poate salva ceva ... daca nu, sa stii ca noi suntem aici alaturi de tine si te iubim mult de tot ... nu mai pot sa scriu, mi-au dat lacrimile ... Dana te rog nu-mi spune ca si tu esti in aceeasi situatie! ... vorbeste cu noi, stii ca suntem alaturi de tine si cum tu ne poti face sa ridem in hohote si noi te putem face sa zimbesti ! ... Fetelor aveti grija de voi si de printesele voastre dragalase foc...[pup][pup][pup]

#15
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 13:47

Iubita mea draga, eu credeam ca esti fericita si mai ales acum ca aveti si o minunica, sunteti chiar impliniti. Imi inchipui cat de greu trebuie sa-ti fii fost si cat de greu iti este, pentru ca nu ai nici macar pe umarul cui sa plangi "romaneste" si sa-ti descarci sufletul. Ma bucur ca ai reusit sa o faci aici, stiu ca ti-a fost greu, dar tu stii ca noi te iubim si suntem alaturi de tine si fara prea mare efort putem sa intelegem ce este in sufletelul tau, pentru ca acest site ne-a apropiat atat de mult incat telepatia si empatia dintre noi nu mai este de mult ceva miraculos. Sunt sigura ca au fost momente fericite in casnicia voastra si probabil mai sunt cand nu apare problema cu sticla. Eu nu te sfatuiesc sa divortezi pentru ca eu(poate ca sunt si foarte naiva) de fiecare data imi spun ca mintea omului poate depasi orice bariera si daca doresti cu adevarat sa salvezi casnicia, daca undeva in sufletul tau simti ca acest lucru merita, dar gandeste-te la tine, nu la Cassy, desi si ea este un pion important in aceasta poveste, atunci poti sa-ti aduni puterile si sa mentalizezi puternic acest lucru. Stiu ca problema cu "sticla" este foarte puternica si probabil sotul tau nu este destul de puternic sa o depasesca, ma gandesc ca ai putea sa-l ajuti sa o faca. Nu stiu prea bine cum, dar sunt convinsa ca vei gasi tu o metoda. Important este sa ai tot timpul o atitudine pozitiva si sa fii sigura de reusita. Concentreaza-te foarte mult asupra acestei probleme si nu lasa deznadejdea sa te copleseasca. Primele incercari ale tale vor fi mai grele, dar daca tu iti vei aminti de fiecare data ca trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe, vei vedea ca la nivel subtil vei fii ajutata de Dumnezeu. Fii sigura ca nu te va lasa sa te lupti singura. Luptatorii sunt intotdeauna sustinuti. Trebuie sa vizualizezi mental intodeauna reusita. Chiar si atunci cand il vezi cu paharul la gura tu trebuie sa-l vezi in mintea ta ca nu bea absolut de loc si ca este dragut, asa cum era in cele mai frumoase momente ale voastre. Nu uita ca toate sugestiile tale trebuie sa fie pozitive. Poti sa iti lipesti astfel de sugestii si undeva prin casa. Daca tu vei fii constanta in atitudinea ta pozitiva si nu te vei indoi nici o clipa de reusita, ai sa vezi foarte curand ca se vor petrece minuni. Daca te lasi coplesita si nu mai poti sa-l vezi decat cu sticla in mana si te gandesti la despartirea voastra, atunci asa va fi. Stiu ca iti este greu si ca suferi si ca plangi si poate pe moment simti ca acest lucru te face sa te simti putin mai usurata, dar nu te va ajuta. Acest lucru te face sa rezonezi cu energii negative si te vei afunda si mai mult in probleme si vei fii si mai deznadajduita. Asa ca de ce sa nu iti stergi tu ochisorii tai aia frumosi si obrajorii si sa-i dai un sarut dulce lui Cassy si sa iti spui: "Impreuna vom reusi, pentru toti trei. Vom fi din nou o familie fericita, unita si totul este perfect pentru noi". Chiar este indicat ca toate mentalizarile sa fie la prezent nu la viitor.:"Acum totul este perfect pentru noi!" De cate ori o vezi pe Cassy, aminteste-ti ca trebuie sa lupti, ca vei reusi. Inainte de toate trebuie sa-ti evaluezi mai intai inima si sa vezi daca merita acest lucru si daca vrei acest lucru cu adevarat. Sa nu spui niciodata:"Stau pentru Cassy!" Nu!! O faci pentru tine si trebuie sa fii fericita. Este un drept divin al tau sa fii fericita si implinita. Iubita mea, stiu ca mesajul meu este iar prea lung si probabil iar plin cu ciudatenii, dar tu stii ca te iubesc si ca am scris din toata inima. Vreau sa te ajut cu adevarat si sa te sustin. Cum am mai spus intr-un alt mesaj, noi cei de aici de pe Forum, impreuna putem fii o forta si putem sa ne ajutam unii pe altii, macar la necaz. Poate suna cidat ce am spus, dar daca noi am trimite ganduri bune si am face mentalizari pozitive pentru cei cu probleme, macar, i-am sustine si i-am ajuta foarte mult. Noi cei care o facem nu pierdem nimic, nu seaca nici un izvor din inima noastra si ajtandu-i pe altii plini de dragoste si daruire am putea spune ca suntem cu un pas mai aproape de Dumnezeu. Asa ca eu te voi inconjura de dragoste si de lumina si te voi vizualiza zambitoare si sigura de reusita si familia voastra fericita la ora 20, ora Germaniei(ora 21 ora Romaniei)si spun acest lucru poate vor si alte fete sa mi se alature, macar pentru 7 minute sau 15 minute(asta nu inseamna ca nu o fac de mai multe ori pe zi, dar facand-o la unison cu mai multe persoane, efectul este si mai puternic). La inceput aceste vizualizari pot parea mai dificile, dar ne poti ajuta si tu daca pui in album poze cu voi trei, ca sa va vedem mai bine. Te pup cu multa dragoste, Camelia Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjura splendoarea lui Dumnezeu

#16
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 14:11

RELI, MA DOARE SUFLETUL PENTRU CA SUFERI. aM CITI ABIA ACUM MESAJUL SI NU STIU PREA MULTE, DAR PARCA NU-MI VINE SA CRED CA TU ESTI IN ACEASTA SITUATIE. SUNT ALATURI DE TINE CU TOATA INIMA SI SPER SA FIE BINE PENTRU VOI.

[*] Dana si Diana-Maria [*]


#17
Laura V.

Laura V.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 15:26

Citind mesajul tau ma infior gandind ca intr-o zi s-ar putea sa ajung si eu in situatia asta.Bautura in cantitati mari este un viciu si iti trebuie multa vointa si motivatii ca sa scapi de ea! In cazul vostru , faptul ca o casnicie se poate face praf, ar trebui sa fie un motiv destul de puternic pt. sotul tau sa o dea naibii de sticla. Am urat bautura in exces de mic copil si, chiar mi este frica de oameni beti. Si sotului meu ii place sa bea. La petreceri mai ales, bea destul de mult. In general ne certam cam dupa fiecare iesire in oras si discutiile le incep eu. Atunci il jignesc si ridic tonul. Cateodata nu este decat un pic ametit, dar eu cam fac din tantar armasar. El este foarte bine dispus si dragastos dar daca il simt ca miroase a bautura fac alergie, parca inebunesc. La inceput se urca si la volan baut, acum mi-am luat carnet de sofer in mod special ca sa nu mai conduca el. Mi-e insa frica sa conduc si ajungem de unde am plecat. L-am amenintat si cu faptul ca intr-o zi s-ar putea sa ajungem la despartire, dar vreau din tot sufletul sa lupt ca sa nu ajungem la asta. Te inteleg si imi pare rau ca ai ajuns intr-un moment al vietii in care poate trebuie sa iei o hotarare care iti va schimba viata - in rau sau in bine este greu de spus. Imi dau cu parerea cum as face-o pentru mine daca as ajunge la acest moment de cumpana, dacat sa-mi fie rau mai bine sa-mi para rau. Tu si fetita ta aveti dreptul sa fiti fericite, cum?! nu mai tu poti hotara. Chiar acum am vorbit cu sora mea care a stat si mai sta inca cu tatal nostru a carui minte este deja afectata de cantitatile baute de dimineata pana seara. Nu se poate povesti ce calvar a fost viata ei si a mamei mele vitrege langa un om alcoolic. Deci ... Laura V.

#18
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 15:42

Dragele mele Reli si Dana, VA rog sa nu va lasati invinse!!Luptati pentru fericirea voastra si daca se mai poate face ceva,incercati orice... Poate undeva...in sufletul lor...se mai afla un loc unde sa puteti patrunde sa-i faceti sa inteleaga dragostea si framintarile voastre... Nu lasati tristetea sa va invinga!!! Poate ca ei,acesti copii mari(sotii nostri) se simt depasiti de evenimentul minunat care a avut loc in viata lor.In general pe ei ii apuca si ii tine mai mult depresia(ca nu mai au loc in vietile noastre dupa ce-l avem pe bb)decit pe noi depresia postnatala.... Nu incerc sa gasesc scuze nimanui,va rog doar sa aveti grija de voi si copii si daca mai poate fi salvat ceva in casnicia voastra,luptati, daca nu....[q][q]....Cristina Tristetea ploilor tirzii Ne-a cuprins sufletele Si ne-adus in amintire Timpuri trecute,dar uitate, Cerul inimii mele A venit alaturi de al tau, Dar ai preferat Sa RAMII SINGUR Inconjurat de sumbrul alai al toamnei.. PIC....PIC....

#19
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 16:35

Uffff,dragutelor![q]Nici nu stiu ce sa spun!Si eu am ramas cu gura cascata..nu ma asteptam!La Reli banuiam ceva pt.ca i-am citit mesajul la subiectul despre alcool,acum a aparut si Dana...Imi pare nespus de rau,pt.ca nu e deloc momentul sa treceti prin asa ceva!Dar cum spunea si Cristina,poate sotii vostri sunt coplesiti de evenimente,de noile griji si responsabiltati aparute odata cu bebe,poate e o stare trecatoare...Va doresc din tot sufletul sa fie asa!Poate si voi sunteti putin mai sensibile dupa nastere si vedeti lucrurile mai negre decit sunt in realitate.Adevarul e ca voi stiti cel mai bine ce se intimpla intre voi si ce sititi cu adevarat!Daca nu sunteti fericite si situatia actuala va nemultumeste,faceti tot posibilul sa reparati asta.Voi si copilasii suneti cei mai importanti acum si nimeni nu merita sacrificiul de-a va umbri linistea si fericirea.Noi va suntem alaturi cu sufletul si sfaturile noastre atit cit se poate,dar puterea de a face ceva voua va apartine.Mult succes si sa v-ajute D-zeu sa le rezolvati pe toate in modul cel mai fericit posibil![pup][pup][flo] [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

#20
Tamara

Tamara

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 17:53

Imi pare sincer rau pentru fetele care se confrunta cu probleme d'astea! :-( Asa cum spune si Veve nu e momentul si nici cazul sa aveti parte de asa ceva, Reliana si Dana! Dar daca viata va rezerva si surprize neplacute din partea celor pe care ii iubiti, sfatul meu este sa aveti rabdare, sa cumpaniti, sa iertati si sa lasati timpul sa treaca in favoarea voastra. Am citit multe pareri, mesaje cu intamplari , povesti legate de patima asta pe forum... e grea... e greu de suportat....dar mai aveti rabdare...rugati-va la Dumnezeu pentru ca el niciodata nu-si intoarce fata de la cei care il solicita... stiti pilda cu pasii pe nisip... cu ajutorul Lui si al vostru tatii copiilor vostri pot fi salvati... Si eu cred, ca si Floare de colt, in binecuvantarea gandirii pozitive... Si poate e adevarat ca sexul tare, nu-i atat de tare si se pierde, se lasa coplesit de noile responsabilitati induse de venirea pe lume a micului "intrus"... Aveti rabdare si mai incercati (asta numai si numai daca inca il mai iubiti pe cel care va sta alaturi)! Fiti tari si s-aveti parte numai de bine! Iar noua, celorlalte sa ne rugam sa nu ni se intample, pentru ca "Niciodata" exista totusi si sa ne multumim cu ce avem langa noi! Daca vrei Reliana si tu, Dana, oricand va stau la dispozitie, dati-mi un mesaj pe mail si povestim... Tamara si bebelusii


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -