Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre dragoste si singuratate...


63 raspunsuri la acest subiect

#1
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 20:18

Mi-am ridicat privirea si-am vreu t sa spun: "Hai sa...", dar eram singura în imensitatea Universului, fara tine..., fara noi...Zâmbetul tau mi s-a întiparit pe suflet si ma doare.Ma doare chiar si privirea ta cea dintâi, atunci când eram Noi, tu si eu, sus, în aer, in Univers, un Univers, eram Soare, eram Luna, eram aer...am fost. Mi-am redeschis albumul cu amintiri din suflet si te-am revazut; acelasi la fel ca inainte, si totusi altul pentru mine, poate chiar si pt tine. Acum, în sfârsit, stiu! Ma stiu pe mine prin tine, ma vad prin tine, pe mine, cea care am fost! Si totusi ma intreb...DE CE??? Si apoi mi-am plecat din nou privirea si am vrut sa spun: "Pot sa...", dar n-am mai spus.Am ramas doar eu... fara tine suspendata în timp, în spatiu...în Universul unde eram eu si cu...mine! Si totusi am mai îndraznit sa arunc o privire razleata spre un noi, îndepartat, fara sens, uscat si fad si iarasi m-a durut privirea ta! Mai mult decât atât m-a durut viata! Sa fiti iubite si sa iubiti, dar sa stiti pe cine!!! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

#2
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 21:48

Poate reusiti sa rasfoiti IMPREUNA albumul... Iti doresc toate cele bune RELI! oana Sä fim senini!

#3
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 22:02

Iti doresc sa ai parte de bine si sa fii tare. Si eu sunt trista, si tare mult am plans chiar azi. Cineva drag si foarte aproape mie, sora mea, trece prin clipe de nedescris. Ma rezum sa nu adaug prea multe, caci sufletul ma doare si singurul lucru este sa plang si sa ma gindesc la clipele fericite petrecute impreuna cu ea. Nu pot sa o ajut, si nimeni nu poate, dar tare-i greu! Iti doresc inca o data numai bine, si gandeste-te ca noi suntem aici, si poate un gand, o vorba, iti va mai alina durerea. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#4
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 22:09

quote:
Initial creeata de Reliana
Mi-am ridicat privirea si-am vreu t sa spun: "Hai sa...", dar eram singura în imensitatea Universului, fara tine..., fara noi...Zâmbetul tau mi s-a întiparit pe suflet si ma doare.Ma doare chiar si privirea ta cea dintâi, atunci când eram Noi, tu si eu, sus, în aer, in Univers, un Univers, eram Soare, eram Luna, eram aer...am fost. Mi-am redeschis albumul cu amintiri din suflet si te-am revazut; acelasi la fel ca inainte, si totusi altul pentru mine, poate chiar si pt tine. Acum, în sfârsit, stiu! Ma stiu pe mine prin tine, ma vad prin tine, pe mine, cea care am fost! Si totusi ma intreb...DE CE??? Si apoi mi-am plecat din nou privirea si am vrut sa spun: "Pot sa...", dar n-am mai spus.Am ramas doar eu... fara tine suspendata în timp, în spatiu...în Universul unde eram eu si cu...mine! Si totusi am mai îndraznit sa arunc o privire razleata spre un noi, îndepartat, fara sens, uscat si fad si iarasi m-a durut privirea ta! Mai mult decât atât m-a durut viata!
Mi-au dat lacrimile... pentru ca asta traiesc acum... Dana

#5
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 02:04

Reli, Fii tare si gandeste-te la Cassy....iti va da puterea de care ai nevoie....restul le vei rezolva tu cumva...sanatate tie si micutei...mult noroc...o sa ne gandim la voi, Cristina & Yasmine

#6
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 10:25

Reli...cum spune si papadie,poate o sa rasfoiti impreuna albumul vietii...sau poate in Universul alcela nu esti numai tu...o steluta sigur sclipeste undeva in asteptarea ta.Nu inceta sa o cauti !! Sunt alaturi de tine cu tot sufletul !! Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#7
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 10:29

Dana...tu ai aceiasi problema ?! Suntem aici,daca vrei sa vorbesti cu noi,te ascultam si te ajutam cu ce putem...macar sa-ti descarci sufletul...macar atat. Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#8
Lucia

Lucia
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 10:48

Nu inteleg ce s-a intamplat cu Reliana de este singura si trista ? Poate ma lamuriti si pe mine. L.Popa

#9
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 10:49

Buna Reli, Ma doare sufletul cand ma gandesc prin ce treci, poate ca ma doare asa ..ca am trecut si eu prin asa ceva... Dar stii... Sunt doua vorbe romanesti..foarte adevarate, si demonstrate,...cel putin mie... 1. Tot raul...mereu este spre bine 2. Roata...se invarte...si sigur o sa fie bine... Te pup..si sa aud numai vesti minunate de la voi.. [flo][flo][flo] Maria

#10
lala

lala

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 11:17

Reliana, nu stiu exact ce s-a intamplat dar daca il mai iubesti nu renunta la tot ceea ce a fost frumos fara lupta. 'Viata e o lupta'


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -