Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Pentru mamici, viitoare mamici si copilasii lor

13 raspunsuri la acest subiect

Nicoleta

Nicoleta

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 20:04

Salut. Sper sa va placa si poeziile astea. Ursuletul Martinel Ursuletul Martinel A-nvatat un cantecel. Si ii place, ca-i usor: Mor, mor, mor si iar mor, mor. Pisicuta Miorlaila pisicuta Tare-i trista, saracuta. Ce-i cu ea de-o saptamana? N-are nici un ghem de lana Sa se joace si sa-l dea Dura-dura pe podea. Nicoleta.

Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 21:02

Dragelor, nu le am dintr-o carte, bunica lui Alex mi le-a adus si ea de nu stiu unde copiate pe un caietel. Am facut putina ordine prin niste cutii si-am gasit caietelul (de care uitasem). Pisicuta Miorlaila pisicuta, Tare-i trista saracuta Ce-i cu ea de-o saptamana? N-are nic un ghem de lana, Sa-l arunce si sa-l dea Dura, dura pe podea. Ursuletul Ursuletul meu nu stie Nici macar o poezie Dar eu stiu cate poftesti Ti le spun daca doresti Ursuletu-i mititel Invat eu si pentru el. Pisicuta Pisicuta mea frumosa Cu blanita matasoasa Si cu nasul mititel Dragalas si frumusel Dar de ce cand esti uibit Tu scoti ghiara ascutita Si ma zgarii Nu vezi oare, Ca-mi faci rau Si ca ma doare? Cum se spala Nicusor? Cum se spala Nicusor Cu sapun la spalator, Si cu apa: plici, plici, plici! Hai copii, veniti aici! Omul de zapada In gradina, langa strada Sade omul de zapada L-am facut cu mana mea Din covorul alb de nea. Chiar de ninge, chiar de-i ger Eu ma jos frumos cu el. Insa, cand afara-i soare E topit de suparare. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Delia

Delia

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 23:52

Felicitarile mele fetelor, sunteti cu adevarat niste mamici model. Ha, ha ce o sa moara lumea de invidie cand o sa vada cate o sa stie bebele meu![cool] Multumesc mult![pup]

Amalia

Amalia

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 00:58

Dulci foc poezioarele[cool]. Multumiri multe la mamicile binevoitoare[flo][flo][flo]. Vorba Deliei..o sa moara lumea de invidia cand le-o invata David pe toate[olala]. Sanatate maxima!

Intrebari Panica

• Bebelusi

Vrincianu
    - Astăzi, 14:36

• Sangerari

Cristina 23
    - Astăzi, 14:27

• Bebe se leagănă singur

MadalinaD06
    - Astăzi, 14:07

• Bebe vomita cu jet

madalina catalin mihai