Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Aventurile" lui Veve


31 raspunsuri la acest subiect

#11
carmenp

carmenp

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.109 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 15:44

Desi ma numar printre cele care-i stiu povestea destul de bine, cind o citesc mi se face pielea "de gaina"! Si celor care nu au vazut paginutza lui veve` le spun ca neaparat trebuie sa o faca, mie de fiecare data cind ma uit imi dau lacrimile de emotie. SA VA TRAIASCA SI SA VA BUCURATI DE EA! Un An Nou fericit! Carmen si Ionut

#12
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 15:48

Dragele mele veverite, Sinteti cele mai frumoase si curajoase luptatoare pe care le cunosc!!! Iti multumesc Irina,pentru povestea emotionanta a extraordinarelor aventuri ale veveritei dragalase si parintilor ei,pe care n-o stiam,chiar daca vazusem pozele de la nastere si pina in prezent.Dupa cum ti-am scris mai demult,sint sigura ca toti copii care se nasc mai devreme sint niste luptatori prin excelenta si tocmai de aceea cred si sper ca vor razbi si in viata mai usor!!! Mihnea s-a nascut in prima zi a celei de a 37-a saptamini,si din fericire in afara unui icter prelungit(cam 1 luna si care m-a cam pus pe jar)alte probleme mai grave nu a avut. Va dorim multi ani de fericire si bucurii alaturi de dragalasa veverita care v-a luminat viata!!![flo][flo][pup][pup]Cristina si Mihnea

#13
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 12:35

Veve draga, A tremurat sufletul in mine citindu-ti ieri povestea. Si m-am tot gandit si astazi la tine si bebele tau. Am vazut-o si in foto.Mai, sa stii ca tu si familia ta sunteti binecuvantati de dumnezeu! Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#14
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 13:48

uofff ma irina ma! Ce veve bizdacoasa aveti! :))) De mica nu avea stare a? Ati fost norocosi...si voi si ea! Pupici Luizax - karkotash shef!

#15
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 15:21

Draga Irina, desi cunosteam povestea, cand am recitit cele intamplate mi-au dat lacrimile.Nu pot spue decat ca ma bucur pentru finalul fericit! Felicitari pentru curajul de care ati dat dovada luptand ! Sa aveti parte numai de bine si sanatate! Pupici multi lui Veve cea puternica.[pup][pup][pup]

#16
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 16:42

Veve,povestea ta m-a impresionat atat de mult... Cuvintele sunt de prisos.Aveti un copil exceptional. Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#17
Rodica

Rodica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 19:09

Draga Veve, Povestea voastra m-a impresionat si m-a indignat in acelasi timp. Copila a avut noroc sa se nasca si viata de la DUmnezeu sa traiasca si sa va bucure, dar ce fac doctorii astia din intreaga lume? Se joaca cu viata noastra? Si eu era sa mor la nastere din cauza unor incompetenti si numai bunul Dumnezeu mi-a dat gandul cel bun sa insist ca am dreptate si sa cer investigatii suplimentare... Bine c-am scapat cu totii.

#18
Delia

Delia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 02:07

Draga Veve, prima oara cand am vazut albumul ei, m-au cuprins tot felul de sentimente - de la frica si parere de rau pentru cat de micuta era ea saracuta, pana la o mare bucurie cand am vazut-o asa mare si voinica in brate la buni, nu mai vorbim de poza cu masuta. Pozele de la spital sunt insa cele mai impresionante si arata cat de buni parinti sunteti si ce norocoasa este ca va are! Nu-mi pot inchipui decat ca este cumplit sa-ti vezi copilul pe care il iubesti nespus de mult intr-o asemenea situatie. Bine ca sunteti sanatosi, voiosi si fericiti ca asta conteaza cel mai mult. O poveste cutremuratoare si deosebit de impresionanta va ramane insa intotdeauna! Multi [pup][pup] pentru Veve!

#19
Florys

Florys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 13:49

Veve te admir ptr. curajul, rabdarea si puterea avuta sa treci prin momentele acelea de nedescris. Eu am citit acum doua zile povestea ta dar nu citisem ca ai si album si am vazut-o pe Veve pe paginuta de la desprecopii... Dar azi m-am uitat si pe album.... Dumnezeu e mare si a vrut ca minuta de om sa traiasca si sa creasca. Va urez numai bine si multa, multa sanatate. Florentina "Sanatate ca-i mai buna decit toate!"

#20
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 17:54

Daca noi am reusit sa va impresionam cu "aventura"noastra,acu' e rindul meu sa dau apa la soricei..[:I] In ciuda tuturor aparentelor si cum am mai spus citorva dintre voi,pentru noi toata situatia asta a fost departe de a fi un cosmar;a fost enorm de geu cind am aflat vestile proaste,dar pentru ca a fost vorba de puisorul nostru si pt.ca situatia in sine ne solicita tot calmul si rabdarea de care puteam da dovada,am fost nevoiti sa uitam de spaime si emotii si sa ne indreptam toata atentia si sentimentele pozitive catre degetica noastra.Asa ca pot spune cu mina pe inima ca mare parte din aceasta experienta am perceput-o ca pe una minunata si in care toate temerile si clipele negre ne-au fost rasplatite din plin.Si asa au fost toate clipele petrecute alaturi de veverita noastra. As vrea sa multumesc fiecareia in parte (si io tot ca la Oscar[:D] )pentru complimente, urari si ginduri frumoase si sa va doresc ca D-zeu sa va daruiasca in viata tot binele pe care ni-l dorim pentru noi,dar inmiit!!!Sa fiti toti iubiti si fericiti alaturi de copilasii,sotii si famiile voastre![flo][flo]Va pupam cu drag pe toti! [flo]Irina & Veve cea cumintzica foc![:D] Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -