Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

spitalul GIULESTI


13 raspunsuri la acest subiect

#11
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 20:58

Chiar azi am fost pe acolo la control. Sa stiti ca spitalul incepe sa arate mai civilizat, se pune faianta, gresie se renoveaza toaletele, asta am vazut eu care nu am intrat decat la Colposcopie la demisol, cred ca si sus se fac schimbari. Despre personalul medical numai de bine, nu am auzit nimic rau. Eu trebuie sa nasc in mai probabil prin cezariana, daca are cineva experienta sa-mi scrie neaparat si ii multumesc. Stie cineva daca e posibil sa participe si sotul la o cezariana? Dar la o nastere normala? cat de aproape poate sa stea?[jamaica] Dana mama lui Alexa.

#12
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 21:11

Buna fetelor!!! Si eu am nascut la Giulesti, dar cu doamna doctor Ioana Miloiu care a fost de nota 20. A fost foarte bine, in special pentru bebele meu. Oricum toti doctorii de la Giulesti sunt doctori foarte buni, cu credinta in Dumnezeu. Asa ca pot sa am numai cuvinte de lauda depre acest spital si personalul sau. Multa Sanatate!!!!

#13
timp

timp
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 12:42

Buna. Eu sunt insarcinata in 6 luni si tot la Gulesti ma duc, la dr. Puia. Nu stiu cum va fi in continuare dar pana acum mi s-a parut nemaipomenit. E ffff dragut si vorbeste foarte frumos. O data cand am fost la control si sotul meu i-a spus ca totul e bine doar ca am devenit mai rasfatat, ce credeti ca a zis? "Asa si trebuie sa fie". Chestia asta ma face sa cred ca nu o sa am probleme la nastere asa cum am mai auzit (vorbe urate, nu te inteleg cand te doare). M-ar interesa cine a inascut cu dr. Puia daca poate sa-mi spuna ce si cat i-a dat la nastere. Nu sunt din Buc., de aceea am si venit aici pentru ca doctorii de pe litoral iti recomanda cu caldura cezariana si eu as vrea sa nasc normal. Dl. Puia a spus ca nu e nici o problema si ca o sa ma asiste la nastere fara discutie, doar daca e neaparat nevoie o sa faca cezariana. Multa sanatate va doresc voua si [bibe]

#14
ilinca

ilinca
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 31 ianuarie 2003 - 23:35

Bun spitalul Giulesti! Nu vreau sa descurajez pe nimeni, eu am nascut de doua ori acolo. Deci, bun spitalul Giulesti insa sa nu iti vina ideea sa faci dus caci vei fi dezamagita: ori nu este apa calda, ori incaperea in care se gaseste dusul, si care arata ca dupa un razboi, este ocupata (este un singur dus pe etaj). Asta cu dusul si sa vezi saloanele (vezi salonul 13) unde gandacii misuna in voie, si sa vezi cum se matura in saloane de se ridica praful de un metru, despre toaleta din salon nu vreau sa vorbesc. Ce este, insa, cel mai trist este faptul ca pe bebelusii nostri ii umfla cu lapte praf si te duci la alaptat cam degeaba, si ajungi acasa cu bebe si te tot intrebi de ce nu suge. Cam atat despre spital despre medici tot de bine: se fumeaza in sala de operatii, te consulta medici rezidenti, care vorba aia sunt la inceput deci... scuze pentru nepricepere. Astfel ca medicul meu nu a mai ajuns sa asiste la nastere, noroc cu fetita mea care n-a avut nevoie de doctor s-a descurcat aproape singura a ajutat-o putin moasa atat cat sa nu cada. Cam atat, noroc ca in clipele de dupa nastere te intereseaza doar bebe al tau, restul nu prea mai conteaza.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -