Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pt.Maria: apropos de "branca ursului"


13 raspunsuri la acest subiect

#11
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 17:30

Laura,spune-mi te rog de unde ai luat pastilele de napraznic.Nici nu stiam ca exista si sub forma asta.Si tinctura de muguri de zmeur?Vad ca esti din Bucuresti.Stii vreun magazin cu asa ceva? [pup]

#12
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 09:41

Buna Laura.Tratamentul cu tincturi poti sa-l iei timp indelungat fara probleme.Daca ai retineri fata de "doza" poti lua pentru inceput 15 picx2/zi si daca nu observi modificari importante vis-a-vis de ovulatie si data menstrei,atunci poti mari numarul de picaturi.Mie doctorita mi-a dat pentru inceput 50 picx2/zi fara sa am probleme majore cu ovulatia,acum sunt la 70 picx2/zi...si cred ca 15 pic.nu o sa le cam simti...Eu fac tratamentul cu tincturi de 4 luni si s-a reglat ovulatia,nu mai e in ziua 18-20,e in ziua 15-a,menstra nu mai intarzie (nejustificat)iar progesteronul a iesit foarte bun. Apilarnilul+propolis+polen sa ia si sotul tau neaparat,chiar daca nu are o problema cu spermograma...ai incredere,o sa fie bine !! Nici eu nu stiam ca sunt si pastile de napraznic !! Daca poti sa ne spui cine le produce ? Cat costa o cutie ? Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#13
Laura V.

Laura V.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 10:06

Multumesc frumos. Tratamentul naturist l-am cam inceput dupa capul meu, nu mi l-a recomandat nimeni si de aceea iau doza scrisa pe prospect. Am cutia acasa si o sa va spun maine cine produce pastilele de napraznic. Ele costa cam 40.000 lei fl cu 30 pastile. Am gasit la un plafar spre iesirea din Metrou Unirea I, vis-a-vis de florarie.(iesirea dinspre Horoscop. Acolo sunt doua chioscuri cu produse naturiste, dar acesta este mai dotat. Nici eu nu stiam ca exista pastile de napraznic, dar sunt mult mai usor de luat decat ceaiul.Tinctura de muguri de zmeur nu am intrebat daca au. Maria spune-mi te rog la ce medic mergi. Este medic naturist ? Laura V.

#14
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 10:21

Laura,noi mergem la un medic homeopat..cei alopati (ginecologii,adica) si-au luat de multisor mana de pe noi...si iti aduc aminte ca nu sunt din Bucuresti ci din Timisoara,deci sper sa gasesc si aici Napraznic pastile,cum zici tu e mai comod de luat decat ceaiul. In prezent care-i situatia voastra ? Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -