Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala nr.56 Jose Marti Bucuresti


5 raspunsuri la acest subiect

#1
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2003 - 14:00

Daca mai este vreo mamica care are copil la aceasta scoala,poate schimbam impresii....Eu pot spune ca deocamdata sunt multumita(fetita mea este in clasa a doua)dar nu stiu prea multe despre scoala ,decat ca se face multa matematica.Scoala este langa PROTV. Marinaa

#2
rala

rala

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 09 ianuarie 2003 - 16:07

A mea e clasa intai. Nici eu nu stiu prea multe despre scoala decat ca dupa mine "face cam multe fitze". A devenit destul de exclusivista si da impresia de elitism nefondat. De fapt asta ramane de vazut.... Povestea cu matematica nu ma incanta foarte tare dar asta e.... ...pararea mea!

#3
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 09 ianuarie 2003 - 16:24

Draga comunitate, La scoala 56 am invatat 8 ani de zile! Cateva informatii: Prin 1970 scoala a fost vizitata de ceausescu. De ce? Pentru simplu motiv ca la scoala aceea invatau toti copiii de oameni politici de atunci. Era asadar o generatie intreaga de "elitisti"! In urma vizitei Ceausescu a dat bani ca sa se construiasca un bazin acoperit de inot. Bazinul s-a construit dar nu acoperit! Se spune ca la vremea respectiva unii profesori au deturnat fonduri si prin urmare au avut si probleme cu politia. Eu am facut baie in bazinul respectiv o singura data inainte sa devin elev al scolii. Cu timpul bazinul a intrat in paragina totala. Nici nu stiu daca mai exista? Eu am terminat in 1982 si pe vremea aceea - desi nivelul scazuse mult - era inca una din cele mai bune scoli din Bucuresti. Scoala alimenta major si Liceul Mihai Viteazul unde forma cam o clasa jumatate. Ulterior scoala - ca si tot ivatamantul romanesc de altfel -a decazut, insa analizand global fenomenul cred ca a ramas inca una din scolile bune ale capitalei. Multi din profesorii de pe vremea mea au iesit la pensie dar au mai ramas ceva... Cine mai este directorul scolii? Florin Pentru parinti... despre copii!

#4
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2003 - 16:45

Sunt doua directoare ,ambele profesoare de matematica si intr-adevar scoala "alimenteaza "cu elevi buni Liceul MIhai Viteazul care in prezent se numara printre cele mai bune.Scoala nu are nici un bazin de inot ,decat o sala de sport pe la etajul 2.Nu stiu ce dotari are scoala ,ca nu prea se vede.Oricum am scos ceva bani din buzunar pentru a face o clasa care sa arate placut.E bine ca de anul acesta se invata ,cat de cat ,intre niste ore normale ,adica de la 8 la 11.40.si cu pauze. Marinaa

#5
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 02:03

bazinul de inot era afara unde cred ca acum si-a facut ProTV parcare. Pentru parinti... despre copii!

#6
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 10 ianuarie 2003 - 16:16

Banuiam ca acolo a fost bazinul de inot,unde este Protv.Poate de aceea mai fac cate o sponsorizare la scoala iar filmarile lor legate de inceputul anului scolar sau altceva legat de scoala, au loc aici.(poate si comoditatea de a se deplasa.....)Scoala si Protv au aceeasi adresa.Pache Protopopescu 109. Marinaa


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -