Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru Livia.


19 raspunsuri la acest subiect

#1
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 03 ianuarie 2003 - 19:44

Iarasi vreau sa te intreb ceva!Tu cand ai facut tratamentul erai f.slabita?Eu ma simt f.obosita si nu stiu daca din cauza lui bb sau a tratamentului.Mereu ma vait ca mi-e somn! Granulele de argila vaginale pt ce sunt?Se introduc tot ciclul?Nu afecteaza daca se intampla sa fie ceva...Dar spalaturile?Te rog mult de tot sa-mi raspunzi!Eu sunt in a 11 a zi si nu stiu ce sa fac mai departe pt ca vine ovulatia aia... Te pup, Gabi

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 ianuarie 2003 - 01:54

Buna!!!Eu cand am facut trat. m-am simtit chiar rau dar am luat Nervosedin C(din plante) de la plafar ,doza max. si m-am simtit mai bine.Granulele de argila sunt antiinflamatorii si vindeca eventualele rani,infectii cu diferiti germeni patogeni,inflamatii etc.Nu se introduc cand ai menstruatie iar in restul zilelor le introduci seara si le scoti dimineata cu degetul.Nu afecteaza cu nimic sarcina.Argila creeaza un mediu alcalin propice spermatozoizilor[gica].Cu spalaturile trebuie sa ai grija ca nu sunt indicate in sarcina,eu ,cum am aflat ca sunt cu burtica am si intrerupt totul. Sa-mi mai spui ce ai mai facut!!! Te [pup][pup][pup][pup]livia cu bebe christian!!! livia

#3
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 04 ianuarie 2003 - 10:12

Am inteles cu granulele ca sunt bune si o sa continui.Dar prin spalaturi sunt indepartate urmele de argila,nu?Am inteles ca spalaturile trebuie facute cu bicarbonat si eu foloseam pana acum galbenele.Oare nu e mai bine sa le intrerup pt ca argila sa-si faca efectul asa cum spuneai. Multumesc mult pt informatii!Ce face bb?Ai fost cu el in concediu sau l-ai lasat cu cineva?In sfarsit Simona a inceput sa mearga cu mergatorul,credeam ca va fi piesa de muzeu!Pana acum ma cara dupa ea prin toata casa .Ma durea spatele ingrozitor!Credeam ca nu o sa mai ajung aici dupa cate probleme am avut cu distrofia musculara.Dr. care ti-a spus ca copii obtinuti prin FIV au probleme mare dreptate a avut.Abia acum la un an si 2 luni a inceput sa mearga si numai datorita chinetoterapiei. Te pup, Gabi.

#4
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 ianuarie 2003 - 21:48

Buna!!! Faci spalaturile inainte de a introduce argila.Galbenelele sunt si ele alcalinizante,poti face infuzia de galbenele si adaugi si o lingura rasa de bicarbonat in ceai. Am luat si bebele cu mine in concediu si a dormit tot timpul il trezeam la 12 sa manance si apoi adormea iar,noaptea dormea fara probleme -se pare ca aerul de munte ia priit.Si eu l-am pus in premergator si de atunci ma mai odihnesc si eu.Poti sa-i faci masaj cu ulei de cimbru pe picioruse ,am auzit ca face minuni la bebei care nu prea merg. Te[pup][pup][pup]livia cu bebe christian livia

#5
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 04 ianuarie 2003 - 22:14

Merci mult! Dar bb-le tau nu e prea mic ca sa-l pui in premergator?Cate luni are? Gabi.

#6
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 05 ianuarie 2003 - 01:33

Bebele meu[copil] are acum 8 luni jumatate si sa vezi ce bine conduce premergatorul...este fericit ca in sfarsit a reusit sa mearga cu fata ca timp de o luna numai cu spatele a mers! livia

#7
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 ianuarie 2003 - 09:51

Uau![^]

#8
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 05 ianuarie 2003 - 12:26

quote:
Originally posted by livia
Bebele meu[copil] are acum 8 luni jumatate si sa vezi ce bine conduce premergatorul...este fericit ca in sfarsit a reusit sa mearga cu fata ca timp de o luna numai cu spatele a mers! livia
Aveam impresia ca e mai mic , adica e nascut in Septembrie-asa credeam...am intrat in pagina ta dupaaceea si am vazut ca e mare deja.A mea merge de la 10 luni cu mergatorul dar cu spatele si abia de 2 saptamani merge cu fata.De la 10 luni ma chinuie sa o duc de manute.nici numai credeam ca va merge vreodata cu fata.Sunt copii care nu accepta deloc mergatorul si aveam impresia ca am un asa specimen...Barem acum ma pot odihni si eu un pic! In legatura cu tratamentul eu simt ca am pulsul accelerat ca in timpul sarcinii,mie nu mi-e rau de la stomac.Deaceea te intrebam ddaca si la tine a fost la fel.L-am trimis pe sotul meu sa-mi ia NervosedinC si am observat ca e pt cei care nu pot dormi.Sper sa fie bun si pt mine.Eu simt ca as dormi o zi si nu pot inchide ochii decat noaptea.Din cauza asta spuneam ca am ramas in urma cu somnul.Peste toata oboseala mea am probleme cu Simona ca nu mananca mai nimic.Sare peste mese si totul din cauza unei masele care o supara de 3 saptamani si nu-i mai iese.La cealalta masea a fost mai simplu pt ca a iesit in cateva zile dar acum ma exaspereaza pe mine. Sper ca medicamentul sa fie bun la oboseala care o am ca un bb nu cred sa vina in aceasta luna stresanta... Te pup, Gabi si Simonica PS:ai un baietel tare dragalas!

#9
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 ianuarie 2003 - 01:24

Buna Gabi!!!Iti cer un sfat stiind ca ai un bebe mai cu probleme poate te-ai mai intalnit cu astfel de situatii...Bebe[bibe] al meu cam tuseste,in special dimineata la trezire,am fost la doctor[medic] si nu are nimic(zice doctorul) si nu stiu ce sa mai fac.Am incercat cu siropuri de tot felul si degeaba[q]... Te[pup][pup][pup] livia cu [copil]christian livia

#10
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 07 ianuarie 2003 - 10:54

Simona mea tuseste doar cand se prosteste ,fiind unul din lucrurile invatate in ultima vreme.Eu nu am avut probleme cu febra,rosu in gat etc...Ea e f.rezistenta.Am reusit sa o calesc din iarna trecuta pt ca am scos-o in fiecare zi afara indiferent de temperatura exterioara.Daca nu are rosu in gat si dr spune ca e OK nu cred ca sunt probleme.Febra are?Cel mai rau e cand face febra.Incearca sa-i dai un sirop de tuse pt bb .O singura data cand a tusit i-am dat Ambroxol cum imi spusese doctorita dar nu a avut efect la ea.Am mers la farmacie si am intrebat-o pe farmacista de un alt sirop de tuse care si-a facut efectul.Trebuie sa ceri neaparat un sirop de tuse pt bb.Nu ai voie sa-i dai nici miere , nici glicerina la bb ca sa faci siropul cu lamaie,glicerina si miere de albine. Poate aerul din camera lui bb nu e destul umidificat acum iarna...Incearca sa pui un vas cu apa pe calorifer.Eu anul trecut ii puneam tot timpul un vas cu apa pe calorifer. PS:Simona mea a avut probleme cu mancatul si mersul ...macar nu e bolnavicioasa.O scot afara si pe ninsoare si pe ploaie si cand bate vantul.Nu e bine sa fii exagerata pt ca copilul trebuie sa se obisnuiasca cu toate. Te pup, Gabi si Simonica


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -