Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ceai in loc de laptic?


4 raspunsuri la acest subiect

#1
lianaro

lianaro
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 decembrie 2002 - 18:59

Salutare[flo], noi avem o mare problema, [medic]bebeluta mea de 13 luni nu accepta deloc lapte. Am incercat toate variantele posibile, lapte de vaca, lapte de bebeu de la rosman.. cum vede alb-scuipa. Am intarcat-o abia acum o luna si de atunci-nimic, ceilalti bebelusi toti mananca numai lapte sau lapte si altceva- Roberta- nimic de culoarea alba in sticulta. Ma gandesc ca oare nu va avea probleme la maturitate cu calciul?Mai ales a inceput sa-i placa berea si vinul[berica], cel putin berea ne-o cere si chiar o bea..stiu ca alcoolul este foarte daunator, dar stie mirosul si gustul..nu o poti smecheri decat foarte rar[pk]. ce ziceti voi? salutare

#2
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 29 decembrie 2002 - 22:28

Draga lianaro, nici David al meu nu a mai pus lapte dulce in gura tot de la 14 luni, dar manaca foarte bine iaurt si lapte batut, plus branza si cascaval. Poate incerci s-o pacalesti asa si este sufiecient. Nu trebuie neaparat sa bea lapte dulce, ci lactate. sper sa te ajute ce ti-am spus. Numai bine![cheers] Sanatate maxima!

#3
Ortansa

Ortansa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 29 decembrie 2002 - 23:23

Cand ai scris ca nu bea nimic alb:-) imediat mi-a venit in minte ca poti sa-l colorezi.Erau pe la Mega-Image niste chestii cu aroma de capsuni de pus in lapte.Un fel de nesquick doar ca era cu capsuni,nu cacao.Deci laptele devine roz:-)Nu stiu,incearca si tu-poate merge:-) Pupici Ortansa-de 2X mamica va doreste: SARBATORI FERICITE!

#4
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 30 decembrie 2002 - 12:19

Aceeasi problema am avut-o si eu cu Deiutzu, tot de pe la virsta asta. Apoi a trebuit sa-i dam Calciu, ca nici brinzuca nu minca, dar mai apoi a inceput din nou sa bea laptic, chiar daca neregulat. Si, asa cum zicea si Ortansa, coloreaza-i laptele, chiar si cu cacao pt. copii, care-i f. slaba, mai mult gustu-i de ea si mai e si vitaminizata (vezi, Nesquick, Brumi, etc.). Cit despre beuturi, vai de mine si de mine!!!... Nu stii ca ficatelul copilasilor e f. fragil, adica nu e inca maturizat complet si nu poate detoxifia multe chestii ingerate, in special alcoolul, care in acest fel ii ataca in primul rind chiar ficatul! In rest, numai sanatate si La multi ani! Simina & Andrei (Deiutzu)

#5
lianaro

lianaro
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 decembrie 2002 - 15:58

[hia][hia] Mersi mult, i-am zis lu tati ce-i cu bericica de multe ori, ca pe el il distra, acum sper sa fie mai sever, iar ideia cu lapte colorat o aplic chiar de azi sa vedm daca merge. Mersi tare mult. [pegeam]LA MULTI ANI! salutare


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -