Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bone - numai ghinioane?!


6 raspunsuri la acest subiect

#1
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 11:11

Va rog mult, spuneti-mi si mie cum sa gasesc o bona "ca lumea", ca toate pe care le-am avut pina acum (3) aveau fiecare cite ceva anormal. Ultima, cea actuala, are dioptrii asa de mari, incit ma si sperie faptul ca s-ar putea sa nu vada cine-stie-ce obiect micut cazut pe jos si pe care Deiutzu ar putea sa-l bage in guritza! Chiar ea spune ca nu poate aprecia distantele f. corect, desi lentilele sint exact cit ii trebuie ei (ca dioptrii). Voi - cele care aveti sau ati avut bone - cum v-ati descurcat? Are cineva vreo bona sa mi-o recomande? Multumesc anticipat. Simina & Andrei (Deiutzu)

#2
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 12:07

Simina, îmi pare rau ca ai avut asha ghinioane cu bonele...Si'mi pare rau ca nu te pot ajuta...nu cunosc pe nimeni disponibil.. Vroiam doar sa'ti spun ca am trecut shi eu prin asha ceva....am schimbat 3 bone...a 3-a însa s'a dovedit a fi alegerea perfecta (zicem noi - eu shi sotzul meu)? Sunt tare multumita de ea! In ianuarie face 1 an de când se ocupa de Vladut, shi pot sa'ti spun ca nu am absolut nimic sa'i reprosez. Faptul ca Vladut vorbeshte, cânta danseaza, e întelegator (în cea mai mare parte a timpului..), e foarte vesel, foarte comunicativ shi extrem de sociabil...si câte or mai fi...toate astea i se datoreaza în cea mai mare masura Doamnei Nutzi!! Si îi suntem recunoscatori! In fine, nu vreau sa ma lungesc...Simina, trebuie sa ai încredere ca vei gasi persoana potrivita?. Parerea mea este ca, oricât de amabila ar fi, nu e cazul sa o pastrezi pe tante cu dioptriile mari...saraca, ea o fi binevoitoare, da' io zic ca pentru copil îti trebuie o persoana "valida" din toate punctele de vedere... Noi am "racolat'o" pe Nutzi în urma unui anunt dat în ziar de noi, caruia i'a urmat o selectie în toata regula! Iti doresc mult succes!! Monica

#3
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 16:56

Mai ce aveti cu noi, astea care purtam ochelari??!!! Ca, slava Domnului, si noi avem copii si asta nu inseamna ca nu suntem in stare sa ne ingrijim bine copiii. Bineinteles ca nu vad la fel de bine ca Dragos toate "giih-urile" de pe jos, dar el mi le semnaleaza pe toate inainte sa le bage in gura. Tu chiar crezi ca Puiul tau n-o sa bage niciodata in gurita firimituri de pe jos? E bine daca reusesti sa dai cu aspiratorul in fiecare zi, dar eu nu reusesc performanta asta , asa ca astept cu nerabdare momentul cind o sa-l vad fugarind vreun gindacel de pe afara si sa-l manince[bis]

#4
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 17:32

Imi pare rau, n-am vrut sa "atac" pe nimeni. Doamna de care ziceam are miopie cu dioptrii 24!!! Chiar ea zice ca unele lucruri nu e in stare sa le aprecieze. Cit despre aspirator, nici nu avem asa ceva, asa ca am desfiintat covoarele si spalam zilnic pe jos. Iar de luat in gurita nu era vorba despre cine-stie-ce mincare scapata pe jos, ca de-astea ia si Deiutzu, ci de vreun obiect mai mic scapat si uitat pe jos, cu care s-ar putea ineca, Doamne fereste! Simina & Andrei (Deiutzu)

#5
danutzc

danutzc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 19:41

quote:
Initial creeata de Siminaf
Va rog mult, spuneti-mi si mie cum sa gasesc o bona "ca lumea", ca toate pe care le-am avut pina acum (3) aveau fiecare cite ceva anormal. Ultima, cea actuala, are dioptrii asa de mari, incit ma si sperie faptul ca s-ar putea sa nu vada cine-stie-ce obiect micut cazut pe jos si pe care Deiutzu ar putea sa-l bage in guritza! Chiar ea spune ca nu poate aprecia distantele f. corect, desi lentilele sint exact cit ii trebuie ei (ca dioptrii). Voi - cele care aveti sau ati avut bone - cum v-ati descurcat? Are cineva vreo bona sa mi-o recomande? Multumesc anticipat. Simina & Andrei (Deiutzu)


#6
danutzc

danutzc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 decembrie 2002 - 19:48

nu stiu cum sa incep, asa ca trec direct la subiect :) mama mea doreste sa lucreze ca bona, si pana acum nu a gasit ceva prea serios. Se pare ca exista si reversul :) Ideea este ca, daca sunteti interesata, imi puteti scrie pe adresa de email cu mai multe date. Apoi vom lua cumva legatura. Cateva detalii: a mai lucrat ca bona in Elvetia la rude, are o diploma de calificare pentru ingrijire copii, si se pricepe :) Cam atat. Toate cele bune Dan N.

#7
salhiuta

salhiuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 02:29

Voi fetelor n-ati patit nimic cu bonele dar sa va povestesc eu.Prima a fost relativ buna dar la un moment dat ne-am trezit ca ea nu-i dadea carne si altele la beby pt. ca ea era vegetariana si nu era de acord.Ii facea sucuri din tot felul de chestii si finalul a fost cind i-a facut suc de sfecla cu nu stiu ce si copilul a varsat de nu se mai oprea. Pe a doua intr-o zi cind am venit de la examen am gasito dormind linga patut.Am facut eu zgomot sa se trezeasca dar nimic.L-am chemat pe sot intre timp s-a trezit si nadine dar ea nimic .Cind am incercat s-o trezim ne-am dat seama ca era atit de biata ca nici nu stia pe unde sa afla.A treia golea zilnic frigiderul ca avea vreo125 de kg si mereu ii era foame.Si ultima ne lua zilnic din bani nici nu stim cit dar ultima data cind mi-am dat seama a luat cam 3 milioane (noi avem mai multe magazine si veneam cu banii nenumarati ii puneam intr-un loc si numai seara ii numaram ).Asa ca am optat pentru o cresa particulara a costat dar a meritat . pupici


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -