Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alcoolul, pro sau contra.


43 raspunsuri la acest subiect

#31
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 08 ianuarie 2003 - 08:33

Dragilor, am avut impresia ca am gresit site-ul! Oi fi eu mai putin dotata "telectual" dar tot nu vad legatura intre www.desprecopii.com, alcool si problema care-l framinta pe Vlad. Am crezut ca aici discutam probleme legate direct sau indirect de COPII!!! Cind colo, vad ca se discuta aprig despre efectele alcoolului la adulti dar de copii nici pis! Problema ta, Vlad e cam ca replica "to be or not to be"...Vad ca tu vrei sa faci sondaj de opinie sa vezi citi adulti consuma alcool. Daca esti ingrijorat de efectele alcoolului, mai bine intreaba CITI PARINTI DAU IN MOD DELIBERAT COPIILOR LOR ALCOOL SUB PRETEXTUL "SA GUSTE SI EI UN PIC SA VADA CE E!", punindu-i inconstient pe lista posibililor candidati la ciroza hepatica si alte belele cu sanatatea mai tirziu!

#32
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 03:06

Si eu risc sa-mi pierd casnicia , tot din cauza alcoolului, iar copilul meu sa creasca fara tata!!! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

#33
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 08:19

CONTRA ALCOOLICI. Sunt de acord ca fiecare mai bea un pahar de ceva, o bere, o sampanie. Dar sunt impotriva sa devina un obicei in a bea patru - cinci... zece... Un exemplu foarte ura... chiar tatal meu are o problema cu alcoolul. Pe cand, am un unchi care bea mai mult decat el, dar... cate un pahar de vin la pranz. Este mult mai sanatos. P.S. Reliana, te rog, incercati sa rezolvati problema, pentru ca e foarte trist. Poate il convingi sa mearga la un psihoterapeut, cunosc pe cineva care a reusit si are o viata super astazi. Stiu ca este greu, mai ales pentru tine, dar si pentru el, dar pentru puiutul tau mai marita sa faci o incercare. Cred ca isi iubeste mult copilul, atunci o sa aiba taria de arenunta. Sunt alaturi de tine. ANDRUTA mica si mamica ALINA

#34
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 08:22

Dodo, dupa cum vezi, alcoolul are o mare legatura cu copii. De fapt, ei sufera cel mai mult, atat din pct de vedere al problemelor din casa, dar datorita celorlalti. Mi-a fost greu sa deschid acest subiect, cum imi era enorm de greu sa-mi vad tatal beat. ANDRUTA mica si mamica ALINA

#35
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 09:44

Scumpa Reli,nu pot sa cred !!!!!! Tu vorbesti serios ????? Eu mi-am pierdut tatal din cauza alcoolului si stiu ce inseamna o familie destramata.Draga mea,daca pot sa te ajut cu ceva...orice...spune-mi te rog...imi pare rau sa aflu ca ai asa probleme dar sunt alaturi de tine si vreau sa cred ca o sa gasiti o solutie sa le rezolvati... Sanatate maxima,Maria [pup] pentru Cassy Rabdarea este cheia fericirii.

#36
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 11:48

Eu una daca as putea as interzice alcoolul, la fel ca si drogurile. Sa fim fericite

#37
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 13:31

Fetele, multumesc din suflet! Azi am avea "ultima" infatisare si încercarede a rezolva ceva, desi nu prea cred, bautura a devenit pt el cel mai bun amic, si desi nu obisnuiesc sa ma plking aseara nu am mai rezistat!!! Mai ales ca dupa ce l-am intrebat unde e cel cu care m-am casatorit mi-a zis ca nu are rost sa ma mai întreb ca in 2-3 luni o sa fiu libera... Deci ce sa mai cred? Si culmea ca eu am cresut fara tata tocmai din aceeasi cauza, si mama lui l-a parasit pe taica-su de drept, tot din cauza alcoolului:((((! Cred ca nu mai are rost sa mai adaug amanunte...(((( Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

#38
ylena

ylena
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 14:59

quote:
Originally posted by Bobita
Eu una daca as putea as interzice alcoolul, la fel ca si drogurile. Sa fim fericite
ma ierti ca trebuie sa contrazic. hai sa nu fim mai catolici dacat papa! aminteste-ti ce efecte a generat prohibitia in america: consum ilegal de alcool, contrabanda, etc. ca sa nu uitam ca tot ceea ce e interzis este tentant (pentru unii, evident). dect sa interzicem, mai bine sa prevenim daca se poate si cum spunea cineva mai inainte, nu alcoolul urasc ci alcoolicii Ylena

#39
rainbow

rainbow
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 14 ianuarie 2003 - 17:24

quote:
Originally posted by Reliana
Si eu risc sa-mi pierd casnicia , tot din cauza alcoolului, iar copilul meu sa creasca fara tata!!! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Relly....:(((..imi pare foarte rau pentru tine..nu e placut deloc cind cineva..sau ceva..iti distruge linistea familiei, linistea sufleteasca care...sint atit de importante...offf....viata nu e intotdeauna asa cum ne-o dorim ..si dezamagirile se inghesuie cu gramada de cele mai multe ori... ...doamneee..si sinteti atit de tineri...si aveti si o bebitza dulce..chiar nu-i pasa de ea...???..chiar nu vrea sa te asculte??... ..imi pare tare rau pt voi...si va doresc din tot sufletul sa va rezolvati problema, sa ajunga si el sa vada lucrurile asa cum ar trebui... Ioana & bebe din burtica (bb Remus, cred)

#40
ani35

ani35
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 ianuarie 2003 - 13:44

Draga Reliana,nu as vrea sa te descurajez,insa ,din pacate ,viciul alcoolului e teribil.Tatal meu bea de-o viata...mama,biata de ea,a tot sperat ca va lasa viciul asta,dar sunt convinsa ca toate promisiunile lui sunt desarte,ca si toata viata lor ,dealtfel.Asa ca,eu,plecand de acasa si avand acum propria mea familie am zis:alcool NU.E atat de complicat...stiu ca iti vine greu mai ales cand tii la el si ai vrea sa-l ajuti,numai ca e foarte important sa accepte ca are o problema si ca atare,trebuiesc luate masuri.MULT CURAJ ITI DORESC!SI ADA-TI AMINTE CA ORICE AR FI VIATA CONTINUA,NU E MOMENTUL SA COBORI GARDA!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -