Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cezariana...Cind Dispar Absolut Durerile?


31 raspunsuri la acest subiect

#31
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 08 ianuarie 2003 - 17:24

Da, poti sa zici ca e mai eleganta, ca nu te aude si vede nimeni dezlantuindu-te in urlete si alte sunete care pe altii-i fac sa simta pielea de gaina, dar pina la urma e o operatie chirurgicala si, se stie, la orice interventie pot aparea complicatii si efecte post-operatorii nedorite. Dar in general, perioada de refacere fizica e de 4-8 sapt, de aceea te cheama doctorul tau ginecolog la control la 6 sapt, ca sa vada cum arata operatia si sa se asigure ca totul e OK. Exista si cazuri nefericite de fete care au cazut pe mina unor macelari si au incept sa se plinga de granulom- vezi cazul alssei, saraca! Si atunci, te-ntreb, ce preferi daca ai putea sa alegi?

#32
ioana_m

ioana_m
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 ianuarie 2003 - 20:04

Uf. ce subiect fierbinte (in ce ma priveste). asa ca [hopsieu]. pregatiti-va sa va simtiti bine! Am avut si eu o cezariana in iunie anul trecut care s-o inchis in iunie 2002... si cand zic 's-o inchis' - vorbesc la propriu: adica un an a ramas deschisa. adica din doua in doua zile - aparea cate o gaurica si cand eram norocoasa iesea cate un fir... Asa ca dupa 7 luni am avut o a doua operatie cand mi-a scos [medic](cica) firele ramase. evident, mai putin unul care m-o chinuit inca 5 luni... nu tu [baie], nu tu [:X] sau [xinpat]... De parca asta nu era destul, toata treaba asta s-o lasat cu o depresie care mai apare din cand in cand chiar si acum (cand [copil]noastra are un an si jumatate)... care ii cu atat mai nasoala cu cat [copil] e absolut splendida, desteapta, sanatoasa, vesela, calma etc... iar sotul meu e perfect, am un servici care imi place la culme, un cuibusor grozav (inchiriat dar minunat)... (adica, n-am nici un drept sa ma simt asa in aceste conditii - iar gandul asta ma face sa ma simt si mai rau). asa ca totul oscileaza intre [:o)] , [;)] , [:(!] , [bere] si [poc]... m-as bucura nespus sa schimb doua vorbe cu alte mamici care au trecut prin ceva similar... pana atunci insa va doresc un weekendgrozav. un zambet, Ioana


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -