Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sotul, cel mai bun prieten ??


49 raspunsuri la acest subiect

#1
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 11:55

La categoria "ora adevarului", am o intrebare "grea" (dupa parerea mea) pentru voi: Sunt sotii vostri cei mai buni prieteni ai vostri ??? Le spuneti totul, cele mai intime ganduri ale voastre, le spuneti atunci cand ati facut o greseala sau cand ati facut ceva ce credeti ca i-ar supara (legat de copii sau de orice altceva) ?? Sau pusa altfel intrebarea- sotul trebuie sa stie TOTUL ?? Astept cu interes raspunsurile voastre.... P.S. Daca cumva a mai fost discutat subiectul asta, va rog sa-mi spuneti. Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#2
Adina

Adina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 12:10

in cazul meu,da,sotul trebuie sa stie totul....si chiar stie:))))citeodata afla cu putina intirziere,pina mai diger eu daca e bine sau nu sa stie si mai mult forma in care sa ii prezint faptele...altfel nu as putea suporta povara secretului...si sentimentul vinovatiei...si apoi el nu e genul care sa reactioneze urit:)))dintotdeauna a fost cel mai bun prieten al meu si asa vreau sa si ramina in alta ordine de idei,toate femeile din viata mea,mai ales mama si soacra nu sint de acord cu mine la capitolul "sotul trebuie sa stie totul"...dar pina sa am ceva regrete,eu o tin tot asa....de vreo 7 ani,dintre care 2 de casatorie:)))

#3
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 12:46

DA!!! Si eu ii spun TOTUL, ma rog, oricum, tot ce este important! Recunosc, uneori poate mai intarzii momentul, pana "rumeg" eu bine ce si cum, pana reusesc sa-mi gasesc cuvintele... Si noi suntem cei mai buni prieteni de destui ani, si as vrea sa cred ca asa va ramane mereu! Si, inca o data recunosc, sunt mici "amanunte" pe care nu i le spun, dar eu zic ca aceste sunt, intr-adevar, neimportante. daca dragoste nu e, nimic nu e!

#4
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 13:35

Si la mine da. Am incrdere in el, si altcuiva nu cred ca as putea sa-i spun cele mai intime ginduri. Sa fim fericite

#5
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 14:07

Da...mai ales ca noi suntem departe si singuri.Ne "spovedim" unul altuia. Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#6
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 14:09

quote:
Originally posted by anamaria sunt mici "amanunte" pe care nu i le spun, dar eu zic ca aceste sunt, intr-adevar, neimportante. [/font=Comic Sans MS][/blue] daca dragoste nu e, nimic nu e!
Anamaria, pai eu tocmai la "amanuntele" astea me refeream ! Si eu ii spun tot ce e important si tot ce am pe suflet, dar uneori sunt lucruri pe care le fac care stiu ca l-ar enerva daca i le-as spune (si de multe ori, poate pe buna dreptate[:I]), si asta ma "roade", sa-i spun sau nu ?? Adina, asa sunt si mama si soacra mea- si ele spun ca nu e bine ca sotul sa stie totul; e si o vorba "barbatu' sa te stie de la mijloc in jos", cu, care evident nu sunt de acord.

#7
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 14:21

Sunt de acord cu tine,Elena, desi câteodata tre sa stie si amanutele alea, in conditiile in care nu poti ascunde prea mult din poveste, sau chestia vizeaza direct si persoana lui:))) Eu consider totusi ca prietenia dintre mine si sotul meu e adânca, si el are incredere in mine, mai departe nici el nu-mi spune mie chiar tot!:))))

#8
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 14:25

Hm....depinde! Nu chiar totul. Sunt chestii femeiesti pe care nu trebuie sa le cunoasca el asa amanuntit [baie]. In Ro eu nu-i spuneam ,de exemplu, ca merg la cosmetica (la ce-i foloseste?). Mai stia ca merg la masaj din cand in cand... Adica ce "frumoasa" sunt de la natura [:D]. Si nu mergeam cu constiinta impovarata din aceste maruntisuri he he. Si acum "lupta" mea contra celulitei nu o stie.... Cred ca banuieste el ceva vazand cremele prin casa dar nu ma plang in fata lui niciodata!!....
Si il mai mint si cand ii spun pretul la o...pereche de pantofi[:D] (desi cred ca banuie ca e mai mult....). De multe ori tot eu m-am dat de gol ca de fapt am dat Atat si nu....Atat![ups] Dar nu zice nimic stie el cum sta "treaba" asta.... hi hi
Si ar mai fi exemple dar trebuie sa fug la Julia. Mai revin...



A&[copil]J



SARBATORI FERICITE!
http://grjmf.free.fr...el/pere003.gif]

#9
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 14:34

Si eu sunt de parere ca trebuie sa stie tot.Adica tot ce e important.Cel putin la mine asa e.Nu pot sa tin un secret fata de el nici un minut.Si consider ca asa e cel mai bine.
E de ajuns sa prinzi pe cineva cu o minciunica ( una mica ) ca sa nu mai ai incredere in persoana respectiva.
Asta e parerea mea.


Miruna si bebe Nicolas[copil]
Sper sa aveti intotdeauna loc in viata voastra pentru inca un prieten.[i]

#10
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 25 noiembrie 2002 - 15:37

Si eu ii spun tot tot tot [8**]
Sunt de o sinceritate debordanta [8**] [8**] [8**]
Doar uneori, cum spune si Adela, spun ca am cumparat mai ieftin anumite lucruri, ca daca nu ar innebuni, saracu', sa vada cit pot sa cheltuiesc [;)]

[:D]

Noroc ca am un sot exceptional!!!

Cind i-am zis (intr-un acces prostesc de sinceritate) cit am platit pe albumul lui [bb] facut in maternitate de un fotograf, m-a bombanit 3 zile [q] Zau ca n-avea nici un rost sa-i zic!!!

In rest, da, cel mai bun prieten, ne zicem totul-totul [i] [i] [i]

[:-)))]

Succes la confesiuni [flo]

[pup]



@+... Imagine postata
O&A [bibe]



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -