Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

De ce ?


34 raspunsuri la acest subiect

#1
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 15:27

Dragelor... Explicati-mi si mie... Se dau urmatoarele: Toate fetele de pe aici sunt gospodine , toate fetele sunt deschise, extraordinare, destepte si mamici de mamici... Atunci de ce exista cate un sot: nemultumit, neingrijit, prea obosit, ingandurat, trist... Caruia de fapt dupa un foc de paie - in care noi cele mai cele, varsam lacrimi si avem dureri de cap si mai grav uneori si mustrari de constiinta, deci dupa o discutie-cearta-ii trece si trage concluzia a doua zi ca nu merita cearta de aseara, ca viata este scurta si grea si ca de fapt ar fi bine sa ne bucuram de tot ce avem, si ca bani ii facem noi nu ei pe noi... Concluzii? Va pupa dulce DanaR Aveti chef sa dezvoltam subiectul.[grup] Spuneti-mi cum se petrece la voi.

#2
zizica

zizica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 15:42

Eu cred ca fiecare are momente cind este cu "fundu-n sus" si atunci trebuie lasat in pace sa-si revina singur. In aceste momente, orice cuvint poate da nastere la conflicte, poate capata sensuri ascunse, poate aduce o explozie o data cu el.

#3
Grace

Grace

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 15:44

Un sfat prietenesc - daca puteti, plecati din Romania. Numai bine.

#4
mirelam

mirelam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 15:58

Greece... Ce legatura are plecatul din Romania, cu ce a intrebat Dana? Zau ca nu inteleg....

#5
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:09

deci al meu e vesel, spalat,harnicutz... concluzia? poate is io nerasa:-))))))))))))))))))))))))))) nah am dat-o pe gluma ca sa nu iasa iar cu polemika:-) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#6
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:10

nici io....poate ne lumineaza grace. Cine jtie...o avea fro informatie ca da careva cu bomba peste romanika..si ne vrea fata binele?!?! Luizax - karkotash shef!

#7
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:21

[hopsieu] hop si eu, nu?
dana nu mai bine de mine ca nu-s gospodina? rezulta----> sotul meu e multumit! Nu este nici ingandurat nici trist....din contra cand o vede pe Julia uita de toate!!! (a se citi uita de nevasta-sa care numa` gospodina nu eeee [:D])



E nevoie de-un avokat ceva? [cheers]
Grace numai bine si tie....oriunde te-ai afla! :-))


Adela&Julia


SARBATORI FERICITE!
http://grjmf.free.fr...el/pere003.gif]

#8
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:29

Pentru ca fiecare dintre noi avem zilele noastre proaste si poate sufera si el de ceea ce-mi spunea barbatu-meu acum vreo luna (cand tot ofta, si era negru si dormea numai cu spatele la mine): am astenie de toamna! [:D] I-a trecut intre timp....[8D] Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

#9
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:43

Adelutzo,[cool]!!!Cred ca avem aceeasi reteta de fericit barbatii!Daca i-am obisnuit fara aia,aia si ailalta[:D] cind primesc si ei ceva sunt cei mai fericiti din lume;sotul meu munceste de sparge si eu stau acasa (nu c-asa vreau eu![q]) si-i cheltui banutii;veve e un copil care cere muult efort,intr-adevar,dar eu am exagerat asa de tare,incit sotul meu e fericit ca el e cel care munceste si eu cea care "ma lupt" cu veve![cool]Ii gatesc doar odata pe saptamina sau poate nici atit,astfel incit atunci cind o fac e asa de bucuros si-i place atit de mult!!!!La fel si cu [sex] si alte chestii.Nu sunt nici pe departe sotia ideala,dar daca il simt fericit asa,de ce nu...?!?!?!?!
Cit despre acele zile proaste si discutii fiecare ditre noi le avem.Ai parea...nesanatos sa fii mereu fericit si vesel;si-n general lipsurile financiare aduc cele mai multe discutii;esntialul e sa ne amintim mereu ca avem mult mai mult decit altii si ca se poate si mai rau....si-atunci ne trece!...[hia][pup]


Sarbatori fericite!!!Imagine postata
Irina & Veve cea cumintzica foc!

#10
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 17:01

Da, papa ai dreptate... cam nerasa... Dar si Veve are dreptate... Nu sunt cam multe pretentii cand ai de oferit cam putine... Si cel mai dreptate are Grace. Ce mult mi-as dori sa plecam undeva unde sa ne fie bine... Si nu numai pentru noi ci mai ales pentru Chici-cel mic. Il chema Patric dar o fetita ii spunea cand era mic Chici... si este una din poreclele lui... Mai discutati si mai veniti cu idei ca imi place... Va pup dulce... DanaR


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -