Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liste medici (1)


415 raspunsuri la acest subiect

#401
Diana Negescu

Diana Negescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 decembrie 2003 - 15:41

quote:
Originally posted by andreea_s
Diana, De ce sa faci cezariana? Asa vrei sau asa trebuie? Daca vrei sa vorbim mai pe larg scrie-mi pe mail si vedem mai departe ce facem. [pup] Andreea si [copil] de 11 saptamani
[hia] Andreea si [copil] de 11 saptamani, As vrea sa-ti trimit un mesaj, dar nu stiu unde si nici cum sa fac [q][q] Dar daca ma ajuti, o sa reusesc. Am incercat eu ceva dar nu a mers [:(] Ca sa-ti raspund la intrebare, da trebuie sa fac cezariana din cauza problemelor pe care le am cu spatele: mai precis discopatie la L4-L5 nou-nouta, facuta anul asta in ianuarie, cu spitalizare, cu tratament si la un pas de operatie + o usoara semipareza pe piciorul stang (tot din cauza asta)dar care si-a revenit din cauza varstei si a tratamentului urmat la iesirea din spital timp de 1 luna de zile. [cool] nu? S-atunci a zis doc (atat aia de spate cat si gineco) ca nici nu se pune problema de nastere naturala. Acum sincera sa fiu, chiar daca nu aveam problemele astea, tot pentru cezariana as fi optat, cred. Nu stiu ce sa zic. Alegerea a fost astfel mai simpla. Da-mi mail-ul si iti povestesc mai multe daca vrei. [pup] Dienutza si [copil] de 15 saptamani.

#402
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 11:48

Diana, Imi pare rau sa aud de problemele astea. Stiu ca mai toate femeile ar opta pentru cezariana daca ar fi dupa ele dar in multe feluri nasterea naturala este cu mult mult mai simpla. In cazul tau insa... se intelege ca nu ai de ales. Adresa mea de e-mail este andreea_ciontu@yahoo.com. Pupici de la Andreea si bb de 11 saptamani

#403
Diana Negescu

Diana Negescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 14:49

[hia] Andreea, s-a notat adresa si o sa-ti scriu de indata ce am mai mult timp. Pana una alta, desi nasti dupa mine, ce [medic] ai si unde te-ai gandit sa nasti? [pup][pup][pup] pe tine si pe [copil] de 11 saptamani. [gravi] Dienutza si [copil] de 15 sapt.

#404
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 15:40

Diana, Eu merg la Bogdan Marinescu de la Giulesti. E un doctor bun, eu merg la el de doi ani si se pricepe bine atunci cand sunt sarcini cu probleme, dar, ca mai toti doctorii buni, e super ocupat si destul de greu de abordat la orice ora. Vreau sa nasc cu el indiferent cum, natural sau cu cezariana. Tu ai mai aflat cate ceva despre doctorita ta? [pup][pup][pup][pup] Andreea si bb de 11 saptamani

#405
Madeleine

Madeleine
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 20:06

Buna tuturor! Eu ma pregatesc sa nasc in luna ianuarie si voi merge la doamna doctor Magda Petrache de la maternitatea Polizu. Am ajuns destul de tarziu la dansa (in urma cu o luna) si nu o cunosc foarte bine, insa pana acum sunt foarte multumita de modul in care au decurs consultatiile. Imi puteti spune daca a mai nascut cineva cu dansa si eventual care sunt conditiile la Polizu ? Multumesc mult!

#406
RUXA

RUXA
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 decembrie 2003 - 13:44

Dr. Iliescu Marian - spitalul Filantropia , medic f bun , prompt ,chirurg bun ( nu numai pentru cezariana , dar si pentru alte operatii )

#407
Diana Negescu

Diana Negescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 decembrie 2003 - 17:10

[hia] Fetelor!!!!! Cam am treaba, dar tin sa va raspund: Pt. Andreea: Din cate stiu eu, Dl. Bogdan Marinescu este un om deloc tanar avand in vedere ca mama mea m-a nascut pe mine cu el. Nu neg ca n-ar fi [cool], insa si eu am avut-o [medic] pe o tipa f buna cu care a nascut matusa-mea. Era si prietena de familie si se stia despre ea ca este buna dar de moda veche. Iar la [medic] Bogdan Marinescu, pot ajunge fiindca prietena mea a lucrat cu fi-sa pana sa se marite si sa plece in Elvetia. Fi-sa, nu prietena mea. Imp. este sa ai incredere in [medic] tau si atat. Uite ca eu nu am avut in [medic] Trailescu care nu stia sa zica decat "vazand si facand", "nu se stie", "om trai, si-om vedea" si era super pesimista. Asa ca am schimbat-o!!!!!! Pt. Magdalena: Eu am facut cu [medic] Magda Petrache o ecografie transvaginala chiar la Polizu, unde trebuia sa si nasc. M-am dus cu o [medic] Trailescu care este o buna prietena de-a ei, si nu pot sa spun ca am fost f incantata. Eu eram deja pe masa si ea avea ceva de povestit... Dupa care imi spune ca am gemeni dar nu sunt egali deloc. Afla ca nu am deloc gemeni (desi mi-as fi dorit). Oare ce vazuse, ma intreb eu???!!! [bang][bang] Cat priveste Polizu, am auzit ca sunt conditii foarte bune. Citeste si tu ce au scris fetele in celelalte pag (tot d-aici) si o sa afli. Iar ca sectie pentru nou-nascuti, au cea mai bine pusa la punct sectie din toate maternitatiile din buc. Si asta o stiu din surse mai mult decat sigure si oficiale. [pup][pup] pe toate si mai vb. Dienutza [gravi] si [copil] de 16 sapt.

#408
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 decembrie 2003 - 17:15

Diana, si eu sunt super prinsa si nu am timp sa mai scriu nimic, in perioada asta parca toata lumea a luat-o razna. Eu am incredere in el. Intr-adevar, Marinescu tocmai a implinit 60 de ani de vreo trei saptamani dar nu mi se pare deloc invechit si desi multa lume se plange de el ca ar fi ciufut si uracios eu, una, nu am de ce sa ma plang. Cu mine a fost in permanenta amabil, ba chiar glumet. Pupici, Andreea si bb de 12 saptamani

#409
aurelursu@k.ro

aurelursu@k.ro
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 decembrie 2003 - 19:01

Fetele, dar de Cristina Vasiliu de la Municipal puteti sa-mi dati informatii ca nu am gasit nimic. multumesc gabi

#410
Diana Negescu

Diana Negescu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 decembrie 2003 - 16:11

[hia] Andreea, cred ca asta este cel mai imp. Sa ai incredere in [medic] tau. Increderea face cat jumatate din totul sarcinii si al nasterii. Si eu am multa treaba si pe deasupra nici nu mai pot sa intru toata ziua-buna-ziua pe net intrucat a facut iubitul nostru sef scandal ca a venit netul prea mult. In concluzie, trebuie sa reduc si eu statul p-aici. Dar mai vb noi. [pup][pup] Dienutza si bb de 16 sapt


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -