Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liste medici (1)


415 raspunsuri la acest subiect

#251
Carmena

Carmena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 437 mesaje

Postat 25 august 2003 - 18:49

Buna tuturor! Am citit toate mesajele voastre. Dar de Dna Dr. Cristian de la Elias, stie cineva ceva? Sau mai multe detalii despre nasterea la Elias? Am citit pe forum, dar scriau mamici care au nascut acum doi-trei ani acolo. BB-ul meu va veni in decembrie. Va multumim. Carmena si bb-ul

#252
Selma

Selma
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 august 2003 - 14:03

Buna ziua! Urmaresc de ceva vreme discutiile ce se poarta pe acest site....FOARTE UTILE! Indraznesc sa solicit si eu ajutorul vostru in urmatoarea problema: sint de ceva vreme pacienta dr. Herghelegiu de la Polizu - doctor foarte bun, am facut ceva mici internventii cu el si acum sint bine si gata sa devin mamica. DAR cu toate ca e doctor bun, nu reusesc sa-l "prind" sa stam putin de vorba....am citeva intrebari si ar trebui sa vorbesc cu el....este foarte ocupat, e adevarat, dar nici nu prea are rabdar, cred. Prin urmare, as dori sa mai ajung si la alti doctori...am citit numai de bine de dr.Ion Ionut Adrian de la Giulesti.....cum poate fi gasit? are cabinet ? e la vreo clinica privata? Orice informatii despre el - sau despre altii pe care ii considerati "oameni" - sint mai mult decit binevenite! Va multumesc din suflet si spre ca in curind voi face parte din "gasca" mamicilor! Mona

#253
Selma

Selma
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 august 2003 - 14:15

Draga LILIE, poti sa-mi transmiti datele de contact ale doctoritei? Multumesc foarte mult! Mona
quote:
Originally posted by lilie
Bucuresti Ruxandra Dumitrescu - spital Cantacuzino si privat la Centrul de Diagnostit Victor Babes. La Victor Babes au vreo 3 saloane si se poate naste acolo in conditii exceptionale. O prietena a nascut acolo de 3 sapt prin cezariana si sotul ei a asistat la nastere. A ramas impresionat de conditii si de profesionalism (si el e din Noua Zeelanda, deci stie ce inseamna conditii bune). Doctorita e tanara dar super super buna. v-o recomand cu placere. Magda Petrache - Polizu si privat Medicover va pot da date de contact daca vreti lilie


#254
OtiliaLia

OtiliaLia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 26 august 2003 - 14:25

Despre Sibiu as dori sa stiu ce medici sunt de calitate.Multumesc. Lia-S

#255
stefy

stefy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 august 2003 - 01:11

am inteles ca dr. Lemnete are si cabinet privat,stie cineva adresa si nr. de telefon? multumesc

#256
corina teo

corina teo
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 august 2003 - 12:56

Elenan Spune-mi, te rog ce stii despre Laura Dracea. Esti singura care a scris despre ea, iar eu o sa nasc cu ea anul viitor si nu mi-a facut nici o impresie cand am fost la ea. Merci

#257
Aramis

Aramis
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:03

Dragele mele, va rog mult sa imi spuneti daca stiti vre-un medic bun in Bucuresti in zona Mihai Bravu-Vatra Luminoasa-Muncii-Iancului, aproximativ. Sora mea e insarcinata in 6 saptamani si locuieste acum in Bucuresti, in zona de care va spuneam mai sus. Sau daca ii puteti recomanda pe cineva in zona piata Romana (acolo lucreaza). Multumesc mult Loredana

#258
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 30 august 2003 - 16:25

Cluj : conf.dr.Dan Mihu un om si un profesionist cum foarte rar intalnesti.

#259
corina teo

corina teo
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 11:40

A mai nascut cineva cu Laura Dracea de la Giulesti ? Ce stiti despre ea?

#260
mitu

mitu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 14:09

quote:
Originally posted by rain
as vrea si eu cateva informatii despre dna dr Popa Anca de la Medsana. nu stiu de la ce spital este. multumesc mult nicole
Am nascut acum un an si 5 luni cu Anca Popa si o sa mai nasc si in ianuarie tot cu dansa. La sp Cantacuzino. Despre dr: numai de bine. Eu merg la ea de 5 ani. La inceput pt controale de rutina. Ne vedema rar (1-2 ori /an) si mi sa- parut si mie putin distanta la inceput dar o simteam sgura pe ce zice/face si cozile imense la programari la cabinetul dansei imi ziceau ca proabail ca e buna. Si am mers la dumneaei si dupa ce am ramas insarcinata. vazandu-ne mai des s-a incalzit relatia. Am avut o sarcina usoara, fara probleme, si cred ca-i place sa aibe paciente insarcinate decat din cele cu probleme diverse. Despre spital: e curat, renovat de curand, cu posibilitatea de a sta in camera cu copilul (cate 2,3 sau 4 mamici cu bebici) sau poti sta fara bb. In genere spitalul e OK Despre personalul ajutator (asistente de mamici sau de bebici): aici e alta poveste. Acest personal prin atitudinea lui mi-a declansat crizele de depresie post-natala. Dar mi-am propus ca la a doua nastere (in ianuarie) sa ma comport altfel. N-o sa ma mai las calcata in picioare ca si cand mi-ar face o mare favoare ca ma tin acolo. Deci pt a rezista cu bine recomand rabdare si tupeu. Dar revenind la intrebarea lui nicole: Dr ANCA POPA: SUPER! Mi-a dat nr danseoi de mobil. Intotdeauna mi-a raspuns cand am sunat-o (doar daca nu era intr-o interventie), nu s-a suparat ca am sunat-o (bine ca nici eu n-am abuzat si nici n-am sunat la ore mici din noapte), mi-a dat consultantii/retete prin telefon ca sa nu mai fac un drum pana la clinica, a venit zilnic in cele 5 zile cat am stat in maternitate si m-a consultat, iar in ziua nasterii (era intr-o duminica) a venit pe la 13.00 - a stat cam o ora si a zis ca probabil o sa nasc dimineata. A plecat. La 15.00 mi s-a rupt apa. A avut grija de mine o doctora care era de garda si care era prietena cu dr Popa, la 19.00 a venit si Anca, a stat langa mine cu moasa in toata perioada de dureri mai grele (care oricum n-a tinut mult pt ca-mi pusese-ra perfuzii care au grabit dilatatia). la 21.50 am nascut. Si inca 1h1/2 a durat operatia de coasere pt bb a fost cam maricel (4kg) si a facut ceva ravagii. Sper ca te ajuta ce am scris - desi cam tarziu. Sper ca intre timp nu ai schimbat medicul. Si am uitat sa-ti spun ca a fost a doua persoana (dupa sotul meu) are s-a bucurat sincer cand a aflat ca sunt iarasi insarcinata!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -