Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liste medici (1)


415 raspunsuri la acest subiect

#171
Anny

Anny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 09 iunie 2003 - 18:22

Asa cum v-am promis, revin cu detalii despre Cezara Bucur. Intr-adevar este insarcinata!

#172
aramona

aramona

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 13:15

Salutare tuturor! A nascut cineva cu Dr. Mendez de la Municipal, sau macar imi poate da cateva informatii despre D-lui? VA multumesc, RA

#173
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 10 iunie 2003 - 13:23

Completare de la mine : dr.Corina Grigoriu, ptr. Odette, mi s-a parut cel putin spus neprofesionista, dupa ce m-a vazut la policlinica cu plata timp de 5 luni(deci contra super bani),in urma unui examen ecografic la Olimp Medical-trimisa de ea, s-a descoperit ca aveam colul foarte scurt, un sfert si deschis deja drept ptr. care mi s-a recomandat repaus total la pat si o gramada de medicamente ptr. pastrarea sarcinii...drept urmare eu am fost obligata sa plec la mama, la 100 km de Buc si bine-nteles ca nu am mai cotizat atat de des la ea...drept urmare, in luna a 8-a de sarcina mi-a spus ca nu mai pot sa nasc cu ea ptr. ca o sa fie plecata din tara(m-am interesat ulterior si am aflat ca nu a fost plecata)...ma rog..am merg cu RECOMANDARE f buna la "dr". Dobrescu la care am cotizat doar de 2 ori ptr. ca la urmatoarea vizita am si fost internata(la insistentele mele, ca ea "nu credea ca nasc in aceasi zi), mi-a promis ca tremina la policlinica si pe urma vine la spital, la Elias, am vorbit cu ea personal pana la ora 10 seara cand a zis ca merge acasa sa faca un dus si vine la spital si de atunci nu am mai vazut-o...am avut marele noroc s-o gasesc pe DR. Aneta Andrei, la care mai fusesem cu ani in urma ptr. altceva..si m-a recunoscut, am nascut cu ea si a fost de nota 10..ca sa vezi peripetii din cauza unor "dr" ...pupici Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#174
arian

arian

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 08:48

quote:
Originally posted by mamaruta mica
mesajul asta l-am gasit prin pagina a doua.
quote:
Originally posted by danv
Nu va suparati, sunt doctor, nu ginecolog, asa ca nu vred ca sunt partinitor; puteti aprecia partea "umana", cat de "intelegator" este un doctor, dar nu si profesionalismul lui. Am vazut medici care nu aveau nici o legatura cu stiinta, cu profesionalismul, si pacientii erau in extaz, si am vazut medici extraordinari, care erau foarte pregatiti, si care isi dadeau tot interesul si care nu erau aprecati de pacienti. Ma scuzati, dar pacientii nu pot aprecia profesionalismul unui DOCTOR. Dan
parerea mea - atat de mamica, in cazul asta, cat si de profesionist in domeniul stiintelor socio umane - este ca a fi uman si a fi intelegator tine de profesionismul medicului. a fi respectuos, a respecta drepturile pacientilor tine de profesionismul unui medic. a explica pe intelesul omului situatia in care se afla, a respecta confidentialitatea si a ii respecta demnitatea - tine de profesionismul unui medic. si nerespectarea acestor lucruri, prin corolar, tine de lipsa de profesionism... un zambet mamaruta mica
Scuze ca ma bag ca musca-n lapte (de ce i-o fi placand mustei tocmai laptele??? - tema de discutie). DANV are perfecta dreptate in ceea ce spune. Pardon, in TOT ceea ce spune. Mamaruta Mica teoretizeaza cum ii sta bine unui profesionist in domeniul stiintelor socio umane si eludeaza (voit?) esenta celor afirmate de DANV. DANV vorbeste despre "teatrul" servit de unii afoni intr-ale medicinei, teatru ce prinde foarte bine la pacientii necunoscatori, care apoi, bazandu-se EXCLUSIV pe aspectele EXTRA-PROFESIONALE ale actului medical inalta in slavi gloriosul actor. Si invers, in general medicii bine pregatiti sunt mult mai retinuti, mai ganditori, mai sobri si distanti. Ei nu PLAC. Nu sunt laudati de pacientii care nici macar nu stiu uneori ca le datoreaza viata. Prefer fara a avea nevoie de o secunda de gandire pe cel ce-mi salveaza viata, chiar daca ma injura, celui care ma mangaie duios pe frunte si ma priveste blajin, cu lacrimi in ochi, in timp ce ma sting. Medicina consta in fapte. Restul e teorie pura. Cititi capitolul de deontologie ginecologica din tratatul lui Shaw-Soutter-Stanton (britanici) si veti ramane inmarmuriti de prevederile acestuia in ceea ce priveste raporturile ginecolog-pacienta si ginecolog-apartinatori. Retineti ca ginecologul este mentionat primul. Doctorul este un meserias ca oricare altul. Asta nu se intelege. De ce? Pentru ca, printr-o magica dumnezeire (ha!), are putere de viata si de moarte. Oops!!! Dar cum poate pacientul aprecia puterea de viata si de moarte a unui doctor??? Adica tocmai cheia dumnezeirii lui? Tocmai asta e: NU POATE, nu are pregatirea necesara. Dac-ar avea-o, ar fi el insusi doctor. "Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti!..." - Dostoievski

#175
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 13:49

Ola la toata lumea. E posibil oare ca eu sa fi iscat dispuuta asta? Nu stiu. Cert e ca l-am recomandat pe DR. Radoi pentru ca eu am nascut cu e; si am fost multumita de el. Adevaru e ca mie nu prea imi place sa ma mangaie doctoru pe crestet ca mi-e teama ca ne e ceva in regula. M-a trimis cineva de pe chat sa caut in topic la numele lui si intr-adevar o mamica e foarte suparata pe el. Nu neg, e posibil sa i se fi intamplat asa. Sau poate ca asa a perceput. Radoi, nu este prietenul meu si nici nu mi-am dorit niciodata sa fie, dar daca ar trebui sa mai nasc o data as avea la fel de multa incredere in el. Chiar sunt curioasa, a mai nascut cineva cu el? mnadina

#176
aramona

aramona

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 173 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 14:23

Salutare tuturor! Fiecare isi urmeaza principiile proprii si respect persoanele care au opinii diferite de ale mele...Dar de ce oare lasam ca polemicile sa ne invenineze si uitam de la ce am plecat pe acest forum: o lista cat mai completa de medici de care in diverse situatii am avut nevoie si care ne-au ajutat si ne manifestam recunostiinta, adaugandu-i pe aceasta lista? Eu astept in continuare o mica parere despre Dl Mendez...Parere personala imi voi face cu singuranta, dar sunt importante si cateva referinte de la persoane care-l cunosc! Va multumesc, Ra

#177
madalina74

madalina74
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 01:47

Ma bucur ca le intalnesc aici pe cele care il rcomanda pe doctorul Ion Ionut. Am nascut acum sase luni cu el.Chiar mi-e dor de el. Ce vesti imi mai dati?

#178
madalina74

madalina74
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 01:52

Rectific: "il recomanda". Cred ca de emotii am inceput sa mananc literele!

#179
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 13:56

Buna, am vazut ca multe fete il recomanda pe dl.dr. Ancar. M-am uitat pe pagina Medsana si am vazut ca sunt 2 medici cu acest nume. Despre care este vorba? Multumesc.

#180
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 14:00

Pentru Anny: am vazut ca ai confirmat informatia referitoare la doamna doctor Cezara Bucur. Ma bucur pentru dansa, sper sa-i calc pe urme cat de curand [gravi] Intrebarea mea e cum sa procedez, ma gandeam sa merg la dansa pentru analize si tot restul... imi poti recomanda pe altcineva? Multumesc.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -