Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liste medici (1)


415 raspunsuri la acest subiect

#161
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 13:48

Draga Gio, am fost o data la dr. Herghelegiu si mi-a ajuns. Mi-a facut o echo, nu a fost atent, nu mi-a ascultat istoria medicala si mi-a dat un diagnostic de nu mi-am revenit cateva zile. A trebuit sa fac 2 echo in locuri diferite ca sa ma conving ca nu a avut dreptate...

#162
alina_c_nica

alina_c_nica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 23:22

Draga Doxi, te-as ruga sa-l ierti momentan pe dr. Herghelegiu, pentru ca saptamina trecuta a murit sora dinsului, dupa o lunga suferinta (cancer). Nu cred ca este o situatie tocmai placuta. Sa speram ca vei reveni cu o parere imbunatatita despre dinsul. Alina C.N.

#163
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 04 iunie 2003 - 12:36

Draga Alina, eu am fost la dr. H. anul trecut. Si cum cred ca medicul trebuie sa te asculte si sa-ti inspire incredere am decis ca nu e cazul sa mai merg la dansul. Sanatate.

#164
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 iunie 2003 - 15:08

Domnul doctor Iulian BADEA- Spit Municipal - este un om minunat si un profesionist adevarat. La fel si sotia dansului tot de la Spit Municipal. Andra si bb Andrei

#165
dita

dita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 04 iunie 2003 - 17:17

Poate cineva sa-mi recomande un medic din Arad care e si rabdator si bun profesionist? Multumesc.

#166
acs

acs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 04 iunie 2003 - 18:58

Am nascut cu doamna doctor Carmen Radulescu de la Polizu. O recomand din toata inima. Manuela

#167
mamaruta mica

mamaruta mica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 iunie 2003 - 02:52

mesajul asta l-am gasit prin pagina a doua.
quote:
Originally posted by danv
Nu va suparati, sunt doctor, nu ginecolog, asa ca nu vred ca sunt partinitor; puteti aprecia partea "umana", cat de "intelegator" este un doctor, dar nu si profesionalismul lui. Am vazut medici care nu aveau nici o legatura cu stiinta, cu profesionalismul, si pacientii erau in extaz, si am vazut medici extraordinari, care erau foarte pregatiti, si care isi dadeau tot interesul si care nu erau aprecati de pacienti. Ma scuzati, dar pacientii nu pot aprecia profesionalismul unui DOCTOR. Dan
parerea mea - atat de mamica, in cazul asta, cat si de profesionist in domeniul stiintelor socio umane - este ca a fi uman si a fi intelegator tine de profesionismul medicului. a fi respectuos, a respecta drepturile pacientilor tine de profesionismul unui medic. a explica pe intelesul omului situatia in care se afla, a respecta confidentialitatea si a ii respecta demnitatea - tine de profesionismul unui medic. si nerespectarea acestor lucruri, prin corolar, tine de lipsa de profesionism... un zambet mamaruta mica

#168
mamaruta mica

mamaruta mica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 iunie 2003 - 03:05

CLuj napoca - dr. Honorius NANU. Grozav. propria lui clinica particulara (2 locuri = atentie dedicata unui nr. restrans de cliente). pentru mine a fost o experienta grozava: intimitate, sotul meu a stat cu mine (am nascut practic impreuna), mancare grozava (itrebata in fiecare dimineata ce doresc la pranz...), televizor si cuptor cu microunde.... si bineinteles esentialul: aparatura de urgenta pentru bebe: incubator etc. multi medici la nastere (la cezariana am avut: 2 gine/obste, 1 neonatolog, 1 moasa, 2 asistente (pentru mine si pentru bebe) si inca un medic rezident. a fost grozav - m-am simtit ingrijita). un zambet mamaruta mica

#169
mamaruta mica

mamaruta mica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 iunie 2003 - 03:16

ooops, am uitat esentialul cluj napoca, str. decebal nr 55 succes! (si daca aveti nevoie de alte informatii ma gasiti pe email!) acelasi zambet, mamaruta mica

#170
lili

lili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 iunie 2003 - 13:11

Despre Dr. buni subscriu Dr.Prof.ANCAR si Dr. HAMID ( sp.Filantropia si MEDICOVER ) .Despre dr. Ranga am o parere foarte proasta..Nu vine atunci cand este sunata ( eu am sunat-o la ora 5 dimineata si a venit la 10 cand mi-a spus sarcastic " ce draga acum te apuca si pe tine inainte de sarbatori) , nu mi-a dat sa fac nici o analiza de secretie sau pentru clamydia, toxo, CMV sau listeria..Nu m-a ajutat cu nimic la spital...fara explicatii fara sfaturi .. a disparut pur si simplu.. dupa nu a venit la mine deloc sa vada cum ma simt..a venit doar la externare si a dat-o afara pe asistenta ca sa ia spaga.. ( eu am mers tot timpul la cabinetul ei la "LIRA" unde intai intrau pilele ei si statea cate 2 -3 ore in sala de asteptare unde mama dumneaei statea si trancanea si fuma de mama focului.. cand plecam de acolo ziceai ca am fost la afumat, uneori deschidea si geamul in plina iarna .Tot timpul la control imi masura tensiunea, greutatea eco si ctr.intern ( desi nu se face ctr. intern tot timpul, nu este indicat)O alta colega a mea a nascut cu dansa si totul a decurs la fel, iar pe masa de nasteri i-a spus ca " draga tu nu vezi ca ai o infectie , nu ai vazut ca ai scurgeri?) desi fusese lunar la ea la ctrl.si nu a ajutat-o cu nimic la nastere.. a lasat-o in salon pana in ultimul moment... Poate ca parerile sunt impartite dar eu l-as prefera pe Dr. Hamid la Filantropia.. este un sufletist .. si un profesionist .. nu asteapta spagi, si se preocupa de toate pacientele la fel... Lili


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -