Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

datorie mai veche


6 raspunsuri la acest subiect

#1
carmina

carmina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 noiembrie 2002 - 18:05

ramasesem parca datoare cu detalii privind gasirea unei bone printr-o agentie. deci, am gasit pe cineva care raspunde cerintelor mele printr-o agentie. se completeaza niste formulare, se plateste o taxa care variaza (functie de agentie) de la 1,5 la 3 milioane lei. taxa include: gasirea unei bone pe gustul tau si inlocuirea ei, daca in termen de 30 de zile consideri ca nu o mai vrei. teoretic, ei le pregatesc prin niste cursuri despre cresterea copiilor, masuri de prim ajutor etc. spun teoretic, pentru ca nu am asistat la vreunul si se fac in interiorul agentiei, asa ca nu exista nici un fel de "diplome" de absolvire sau ceva de genul asta. tot ei se lauda ca bonele respective sunt verificate (scrisori de recomandare, caziere). Dumnezeu stie care este adevarul. in lipsa unei alte variante, am acceptat sa angajez bona prin agentie. ii dau 3 milioane lei pe luna si face si de toate in casa, mai putin mancare. merita incercat, zic eu.

#2
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 12 noiembrie 2002 - 23:38

Buna carmina. Ma bucur ca ai reusit sa-ti rezolvi problema bonei. Sa dea Domnul sa nimeresti din prima persoana potrivita. Bafta multa si mai tine-ne la curent .

#3
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 10:38

Carmina iti doresc sa fi gasit persoana potrivita care sa se integreze perfect in familia voastra si pe care s-o indrageasca copilasii tai. Si eu caut o tanti care sa stea cu baietelul meu 2-3 zile pe saptamana, in restul zilelor sta cu socrella. Am tot cautat prin cunostinte, prin vecini dar n-am gasit nimic pe gustul meu. O sa incerc si eu prin agentii. Tu la ce agentie te-ai adresat? Poti sa-mi dai niste adrese sau numere de telefon de astfel de agentii? Mi-ar fi de mare ajutor daca-mi spui ce impresii ti-au lasat tie aceste agentii. Succes cu noua bona [pup]

#4
carmina

carmina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 11:30

agentiile le-am luat de pe Internet, din Pagini Aurii. eu am vorbit cu doua: agentia LEEA si agentia Centrul Social pentru Ocrotirea Mamei si Copilului (nu va lasati pacalite de nume, este firma privata). bona mea a venit prin a doua agentie. poate ca si pretentiile mele au fost mari: doi copii, program 8,30 - 18,30, de doua ori pe saptamana pana la 21, posibilitatea de a veni sambata si duminica, de a pleca din Bucuresti pentru o saptamana sau mai mult, mai ceream sa ma ajute si la menaj, nu vroiam sa angajez cu carte de munca si nu dadeam mai mult de 3 milioane. a fost singura bona care a raspuns afirmativ la cerintele mele. deocamdata (este de 1 luna la mine), sunt multumita. sa vedem mai departe. multumesc oricum de incurajari. telefoanele: LEEA 211.57.70 sau 210.30.79 (am o prietena care a angajat bona prin ei si este multumita, bona fiind de 1 an la ei) si Centrul: 0722 318 523.

#5
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 noiembrie 2002 - 17:43

Si eu tot prin LEEA am gasit-o pe bona care a avut-o Danut de la 4,5 luni pana la 2 ani. O femeie super. Am fost foarte multumita de ea. Dar.... pana sa o gasesc pe ea, am respins vreo trei (propuse tot de LEEA). Este bine sa cereti referinte (pe care sa puteti sa le verificati). Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

#6
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 15:59

Lidia ai voie sa ne spui numele ei sau trebuie sa o cerem prin agentie?

#7
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 16:44

Nu stiu daca mai lucreaza prin agentie. Se numeste Vasilica Nica (daca nu cumva s-a recasatorit intre timp). Chiar as fi interesata sa dau si eu de ea. Statea acum 3 ani intr-un bloc de linga parcul Moghioros. Anul trecut cand am fost in tara am sunat acolo si mi s-a spus ca nu mai locuieste acolo. Dar intreaba la LEEA, poate mai stiu de ea. Si daca afli ceva zi-mi si mie. Tare as vrea sa pot sa-i trimit o felicitare de Craciun. Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -