Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre nasterea la spitalul Polizu


9 raspunsuri la acest subiect

#1
anisia

anisia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 11 noiembrie 2002 - 15:14

Nu stie si nu zice nimeni nimic?Am citit pe forumul vechi dar prea putin . Cine este sub supravegherea vreunui doctor de la Polizu si care?ESte cineva la doctorul Ionescu?A nascut cineva cu el?Am auzit despre el lucruri bune si din proprie experienta(insa foarte putina )mi se pare un doctor bun. Astept vesti de la voi.Vreau sa stiu mai bine zis cum se comporta cu tine daca venitul din buzunare nu este prea mare.Eu cand am fost i-am dat ceva si s-a comportat extraordinar. Acum m-am dus si l-am rugat sa ma ia in evidenta lui...nu am avut nimic sa-i dau deoarece nu stiam cat ma vor costa analizele si am zis ca pe toata perioada sarcinii o sa am tot timpul.Mi sa parut insa cam rece ,altfel decat il stiam... Voi ce stiti?Ce parere aveti? Va multumesc anticipat! [pup] Adina

#2
oanta

oanta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 noiembrie 2002 - 15:14

Draga Adina, Nu cunosc nici un doctor din spital pentru ca eu am nascut cu un doctor din SMC care face nasterile in Polizu, dar despre conditiile de cazare nu pot sa te incurajez. Trebuie sa te inarmezi cu rabdare si cu bani pentru asistente (in special pentru cele din tura de noapte) pentru ca altfel nici un se uita la tine. COnditiile din camera sunt destul de proaste. Cauta sa te lipesti de cineva ca sa te programeze intr-o rezerva cu doua paturi. In rest nu stiu ce sa-ti mai spun. Nastere usoara, dar poate mai vorbim. Oana

#3
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 23:44

Si eu voi naste tot la Polizu si nici eu nu stiu mai nimic despre conditiile din aceasta maternitate. Poate totusi ne poate ajuta cineva. Eu voi naste cu dr. Maior. [greutati] Sper sa fie bine dar lipsa de informare ma omoara.

#4
cori

cori

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 14 noiembrie 2002 - 11:56

Buna dragutzelor... Hai sa va povestesc eu cate ceva....ma numesc Corina, sunt mamica Biancai Maria nascuta in luna mai, 23 anul acesta la maternitatea Polizu. Eu sunt o mamica fericita si super multumita de conditiile din spital..contrar altor pareri auzite...si asta multumita medicului meu. Am nascut cu Dna doctor Monica Tataru, o minune de medic. Am ajuns la ea din intamplare...am cunoscut o mamica cu burtica, careia i-am spus ca nu am nici un medic ca fusesem la una la Maternitatea Bucur (Dr Anca nu stiu cum...)si era tare smucita...iar ea, viitoarea mamica mi-a spus ca ma duce la medicul ei...si asa am ajuns la aceasta minunatie de medic.E o tipa tanara, sufletista ...ce mai! Mie mi s-a parut o comoara ! a avut grija de mine, a stat o noapte intreaga cu mine, inainte sa nasc, mi-a tinut curajul, apoi m-a « cazat » intr-o rezerva cu un singur pat..ce mai...ma simteam ca la hotel..si atentie ! nu-i dadusem nimic, in afara bineinteles de aprox 200.000, cateaodata 300 la fiecare consultatie. Ce am mai apreciat foarte mult la ea, a fost faptul ca nu ma chema mereu, o data pe luna, cateaodata trecea si o luna jumate...deci nu era inebunita dupa bani. Am o prietena pe care o chema medicul saptamanal, si trebuia sa cotizeze mereu...nu stiu ce sa zic...poate am avut si eu noroc de sarcina usoara... Ce a fost un pic cam aiurea...a fost medicul pediatru, caruia..pana nu i-am dat ceva...tuna si fulgera... Mare atentie la scandalul dintre medicii ginecologi si pediatrii.nu se prea inghit...pediatrii se simt neglijati, ca vezi doamne toata lumea in maternitate da atentie mediculoi ginecolog si nu pediatrului. Si imi mai permit un sfat ! fiti obraznice ! nu va lasati intimidate...vor veni sa faca pe desteptele(asistentele), ca nu ti copilul bine, ca nu esti in stare sa-l alaptezi...etc. daca ai nervii tari, e ok, daca nu...da-le ceva..si o sa taca. Evita sa te enervezi ! E bine sa stati cat mai putin timp in spital..eu, chiar si cu toate conditiile, simteam ca nu mai pot...viata de spital e aiurea, oricum ar fi ea.. Am nascut joi, iar luni dimineata, am plecat acasa la cerere. Ei vroiau sa ma mai tina pana joi vineri...ca asa e procedura...cand am ajuns acasa a fost minunat..daca in spital ma trezeau din trei in trei ore sa hranesc copilul, ei bine..acasa papusa mea nu a mai avut nevoie de masa de noapte..cam asta a fost experienta mea... Va pupic dulce, si pt absolut orice problema astept emailurile voastre. Eu intru cam greu pe desprecopii.com, pt ca ma conectez prin dial-up, si pana se incarca....uffff.... Corina si Bianca Maria Nastere super usoara si copii sanatosi!!![copil]

#5
chiri

chiri
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 16:12

Fetelor, si eu tot la Polizu o sa nasc, prin februarie-martie, cu dna.dr.Petrache, care cel putin pana acum mi-a lasat o impresie buna. Nu stiu nici eu prea multe despre spital, cum e cu cazatul in rezerva de 1-2 paturi, care e treaba cu cezarienele acolo (s-ar putea sa fie cazul la mine) si muuuulte altele, asa ca am cascat ochii si urechile bine si sunt pe receptie pt. orice informatie. Va pup si aveti grija de voi!

#6
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 19:59

Dragele mele, acum este tarziu si trebuie sa plec dar promit ca maine revin cu detalii depre Polizu, dar foarte pe scurt, pentru mine "dr" Maior nu exista este un nimeni si nu un om, si DR, Magda Petrache este o minune...urmari maine dimineata Roxana L

#7
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 17:39

Scuze,abia acum am putut raspunde...deci, eu personal daca ma intalnesc cu Maior(ca dr nu pot sa-i spun) cred c-o ciufulesc nintel...mai mult adica...sora mea a nascut cu ea, a urmarit-o toata sarcina(la policlinica cu plata, desigur)...am postat un mesaj acum 1 an cred, pe forumul vechi stati sa incerc sa-l gasesc... http://www.desprecop...nfo.asp?id=199/ cat despre Magda Petrache s-a comportat exemplar de 2 ani incoace de cand o cunosc si pentru mine este de nepretuit, cel putin pana la proba contrarie pupici Roxana L

#8
oanta

oanta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 10:33

Adina Scuze pentru intarziere, dar niciodata nu este prea tarziu. Am intrebat-o pe prietena mea cu cine a nascut. Probelma ei nu este chiar simpla. Ea a fost vazuta pe tot timpul sarcinii de dr. HERGHELEGIU, dar din pacate, cand i-a venit sorocul dr. era plecat la munte si a nascut cu dr. de garda. Am uitat cu o chema ceva cu Z....

#9
anisia

anisia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 27 noiembrie 2002 - 09:37

Fetelor va multumesc mult pentru raspunsuri. Se pare ca putine vor naste in Polizu si tot putine ati fost cele care ati nascut acolo. Si culmea : nimeni nu stie nimic de doctorul Ionescu. Asa ca se pare va trebui sa ma bazez pe flerul personal si ramane ca undeva prin mai sa-l cataloghez pe una din listele facute : depre doctori. Sper sa fie pe lista doctorilor exemplari, si mai sper ca atunci cand voi naste sa nasc cu el si nu cu medicul de garda :care nu as vrea sa fie nici Maior ,nici Ionascu si nici unul din cei care nu isi dau interesul sa iasa totul bine. [pup] Adina

#10
zulu

zulu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 04 decembrie 2002 - 16:45

Salut fetelor! Nu stiu daca va sunt de mare ajutor, dar... Si eu am nascut la Polizu numai ca acum mai mult de un an, mai precis in iulie 2001. Am nascut cu Dr. Poiana care este un superdoctor... si am fost la controale pana in luna 6-7 la dr. Magda Petrache care este in continuare medicul meu ginecolog la Medicover. Nu am nascut cu ea pentru ca imi tot zicea ca nu stie daca imi face cezariana, ca sa mai vedem (eu am avut gemeni si zicea ca-i periculos), dar eu nu am vrut sa risc si m-am mutat la Poiana.. Totul a decurs foarte bine si am fost foarte multumita de amandoi doctorii. Cat despre conditii.. foarte bune! eu am stat singura in camera, doar cu bebelusele mele. Succes fetelor si nastere usoara! si Sarbatori fericite!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -