Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

V-ar placea ?? (in fiecare zi cu Dumnezeu)


149 raspunsuri la acest subiect

#21
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 09:12

"Increde-te in Domnul din toata inima ta si nu te bizui pe intelepciunea ta !". Proverbe 3:5 Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#22
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 09:42

19 Noiembrie "De aceea si Eu va spun: Cereti, si vi se va da; cautati, si veti gasi; bateti si vi se va deschide. Fiindca oricine cere, capata; cine cauta, gaseste; si celui ce bate, i se deschide." Evanghelia dupa Luca 11: 9-10 Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#23
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 21:41

RUGACIUNE PENTRU FRATI SI SURORI Doamne, Tie ma rog, tine pe fratii mei (fratele meu) si surorile mele (sora mea), dindu-le lor sanatate, viata lunga si darul Tau cel sfint, ca sa umble in caile Tale si sa faca cele ce sunt dupa voia Ta cea sfinta. Da-ne, Doamne,de acum pina la capatul vietii, sa ne iubim si sa ne cinstim unii pe altii; caci ce este mai bun si mai frumos decit a vietui fratii impreuna! Asa, Doamne, asculta rugaciunea noastra si milostiv fii noua, ca bun si iubitor de oameni esti si Tie marire inaltam: Tatlui si Fiului si Sfintului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin. Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#24
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 13:02

Datoriile principale ale parintilor catre copiii lor sunt acestea : - A-i iubi (Tit 2, 4); - A-i invata Legea lui Dumnezeu (Exod 12, 26-27), adica dreapta credinta si faptele bune; - A-i invata frica lui Dumnezeu ( Facere 18, 19; Deuteronom ) - A le povesti lucrurile cele minunate ale lui Dumnezeu (Exod 10, 2;13,14); - A le povesti judecatile lui Dumnezeu (Ioil 1, 3); - A-i invata cu ascultarea si supunerea (Pilde 4, 3-4); - A-i conduce spre tot lucrul bun (I Timotei 3, 4); a-i deprinde de mici rugaciunea, ascultarea de Biserica, smerenia, viata curata; - A-i mustra cand gresesc (I Regi 2, 23); - A-i indrepta si a-i pedepsi (Deuteronom 8, 5; Pilde 3,12;13, 24); - A nu-i intarata (Efeseni 6, 4; Coloseni 3, 21); - A se ruga lui Dumnezeu pentru binele lor spiritual si material (Facere 17,18); - A-i compatimi, adica a plange cu ei (Psalm 102, 13), cand sunt in suferinta si a nu-i sminti; - A le da pilda buna cu viata lor (IV Rcgi 14, 3; 15, 3). Violeta

#25
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 14:12

Multumesc mult, Violeta ![flo] Dupa parerea mea Biblia este o carte de baza despre cresterea si educarea copiilor. Eu nu am mai scris prea des la subiectul asta, pentru ca aveam impresia ca nu prea citeste nimeni (doar draga de Papadie mai scria impreuna cu mine), dar acum ma gandesc ca si o singura persoana daca citeste si tot e bine, ramine poate cu ceva in sufletul ei... Pupici[pup], Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#26
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 09:09

22 Noiembrie "Nu opri o binefacere celui ce are nevoie de ea, cand poti s-o faci. Nu zice aproapelui tau:"Du-te si vino iaras; iti voi da maine!" cand ai de unde sa-i dai." Proverbe 3:27-28 Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#27
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 10:47

Sa te impotrivesti cu toata taria marilor pacate ce bantuie lumea:necredinta , vrajitoria , desfranarea , avortul , sinuciderea si sa te straduiesti sa-ti sfintesti viata. Nimanui nu-i dori raul , iar binele ce ti s-a facut nu-l uita.Fii cu toata lumea in pace. Miruna si bebe Nicolas Sper sa aveti intotdeauna loc in viata voastra pentru inca un prieten.

#28
CameliaH

CameliaH

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 00:08

Rugaciunea catre Prea Sfanta Nascatoare de Dumnezeu Imparateasa mea cea preabuna si nadejdea mea, Nascatoare de Dumnezeu, primitoarea saracilor si ajutatoarea strainilor, bucuria celor mahniti, acoperirea celor necajiti, vezi nevoia mea, vezi necazul meu; ajuta-ma ca pe un neputincios, hraneste-ma ca pe un strain. Necazul meu il stii; dezleaga-l precum vrei, ca n-am alt ajutor afara de tine, nici alta folositoare grabnica, nici alta mangaietoare buna afara de tine, Maica lui Dumnezeu, ca sa ma pazesti si sa ma acoperi in vecii vecilor. Amin Toate bune!

#29
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 11:51

1."Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerului." Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#30
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 14:41

Elena!si eu citesc,asa ca tineti-o tot asa![flo][flo]Si sunt sigura ca mai sunt multi ca mine care doar citesc...[pup][pup]

Sarbatori fericite!!!Imagine postata
Irina & Veve cea cumintzica foc!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -