Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

V-ar placea ?? (in fiecare zi cu Dumnezeu)


149 raspunsuri la acest subiect

#11
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 08 noiembrie 2002 - 21:25

scuzati greselile dar am scris impreuna cu baietelul meu si a mai bagat si el niste litere in plus de la el ,sa fie acolo[:D] Roxy huianur

#12
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 09 noiembrie 2002 - 04:33

Ce bucurie pentru sufletul meu sa citesc mesajele voastre !!!![harp][flo][flo][flo] Si sper ca toti cei care citesc acest subiect sa-si umple inimile cu bucuria si cu dragostea care vin de la Dumnezeu.... ------------------------------------------------- De cate ori ma intreb "De ce, Doamne, de ce se intampla lucrul asta ?" sau "De ce, Doamne, permiti Tu sa se intample cutare lucru ?", as vrea sa-mi amintesc cuvintele Lui: "Caci gandurile Mele nu sunt gandurile voastre si caile Mele nu sunt caile Voastre". Isaia 55:8 sau cuvintele Sf. Apostolului Pavel: "O, adancul bogatiei, intelepciunii si stiintei lui Dumnezeu ! Cit de nepatrunse sunt judecatile Lui, si cit de neintelese sunt caile Lui!." Romani 11:33

#13
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 10 noiembrie 2002 - 17:44

RUGACIUNE pentru impacare Doamne, miluieste pe cei ce ma urasc, se sfadesc cu mine si ma ocarasc; asemnea pe cei ce graiesc de rau, ca nu cumva vreunul din ei sa patimeasca ceva rau pentru mine, necuratul, nici in veacul de acum, nici in cel ce va sa fie.Ci-i sfinteste pe dansii cu mila Ta, si-i acopera de bunattea ta,Preabunule Stapane. Amin Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#14
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 11 noiembrie 2002 - 04:03

"Unii se bizuie pe carele lor, altii pe caii lor; dar noi ne bizuim pe Numele Domnului, Dumnezeului nostru." Psalmul 20:7 Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#15
Catalina

Catalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 15:42

Dragele mele, ati scris pasaje din Biblie care mie imi sunt foarte dragi si, caut sa aduc si eu ceva nou, o rugaciune (pe care va marturisesc ca nu o stiu pe de rost, spre rusinea mea ...) Rugaciunea sotilor, unul pentru altul Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, cela ce ne-ai invatat ca totdeauna sa ne rugam unul pentru altul , caci asa vom implini legea ta si ne vom arata vrednici de mila ta, - cauta cu indurare si pazeste de vrajmasii vazuti si nevazuit pe sotul meu (sotia mea), pe care mi l-ai daruit (mi-ai daruit-o) a petrece impreuna pana la moarte. Daruieste-i sanatate si deplina intelepciune, ca sa-si poata indeplini indatoririle sale, dupa voia si poruncile tale. Fereste-l de ispitele pe care n-ar fi in stare sa le poarte. Intareste-l in dreapta credinta si in dragoste desavarsita ca sa lucram impreuna faptele bune si sa tocmim viata noastra dupa sfintele tale asezari si porunci. Ca a ta este stapanirea si puterea in veci, Amin! Doamne Ajuta ! Cum spune preotul la cununie, rugaciunile sotiilor ii mantuiesc pe soti (si viceversa) catalina

#16
ncristina

ncristina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 16:40

Fetelor, incercand sa va cunosc mai bine m-am uitat la profilurile voastre. La una dintre voi am gasit asta: "Am visat ca murisem. Dumnezeu si cu mine mergeam unul langa altul, lasind doua seturi de urme de pasi in nisip. La capatul drumului m-am uitat in spate sa mai vad odata toate urmele de pasi pe care le-am lasat in viata. Am observat ca in momentele usoare si placute ale vietii mele erau doua seturi de urme de pasi in nisip, dar in momentele grele ale calatoriei mele in aceasta viata era doar o singura urma de pasi. L-am intrebat pe Domnul: " Doamne, am crezut ca tu o sa fii alaturi de mine toata viata mea, atat in momentele bune, fericite, cat si in cele grele, dar vad ca in timpul momentelor grele este doar o singura urma de pasi. De ce ?" Dumnezeu mi-a raspuns: "Copilul meu, am fost cu tine tot timpul calatoriei tale, dar in momentele grele Eu am fost cel care te-am tinut in brate." Pe mine m-a impresionat extraordinar de mult, i-am citit sotului meu si i-a placut si lui foarte mult. Imi pare rau de tot ca nu mai stiu de unde am preluat-o, dar ii multumesc foarte mult. Intotdeauna Dumnezeu e alaturi de noi, nu trebuie sa ne indoim de asta. Va multumesc pentru subiect si va pup pe toate cristina

#17
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 17:19

quote:
Originally posted by cristina negoita
Fetelor, incercand sa va cunosc mai bine m-am uitat la profilurile voastre. La una dintre voi am gasit asta: "Am visat ca murisem. Dumnezeu si cu mine mergeam unul langa altul, lasind doua seturi de urme de pasi in nisip. La capatul drumului m-am uitat in spate sa mai vad odata toate urmele de pasi pe care le-am lasat in viata. Am observat ca in momentele usoare si placute ale vietii mele erau doua seturi de urme de pasi in nisip, dar in momentele grele ale calatoriei mele in aceasta viata era doar o singura urma de pasi. L-am intrebat pe Domnul: " Doamne, am crezut ca tu o sa fii alaturi de mine toata viata mea, atat in momentele bune, fericite, cat si in cele grele, dar vad ca in timpul momentelor grele este doar o singura urma de pasi. De ce ?" Dumnezeu mi-a raspuns: "Copilul meu, am fost cu tine tot timpul calatoriei tale, dar in momentele grele Eu am fost cel care te-am tinut in brate." Pe mine m-a impresionat extraordinar de mult, i-am citit sotului meu si i-a placut si lui foarte mult. Imi pare rau de tot ca nu mai stiu de unde am preluat-o, dar ii multumesc foarte mult. Intotdeauna Dumnezeu e alaturi de noi, nu trebuie sa ne indoim de asta. Va multumesc pentru subiect si va pup pe toate cristina
[:)][:)] Draga Cristina, Eu am pus citatul asta cu ceva timp in urma (chiar aici, la zona artelor). Ma bucur mult ca v-a placut tie si sotului tau !! Si pe mine m-a impresionat foarte mult cand l-am citit si de aceea m-am gandit sa vi-l impartasesc si voua. Cu drag[flo], Elena

#18
ncristina

ncristina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 noiembrie 2002 - 17:23

Iti multumesc mult Elena si imi pare rau ca nu mi-am adus aminte de unde l-am luat. cristina

#19
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 14 noiembrie 2002 - 07:52

[pup][pup][pup] ------------------------------- Pentru astazi: "Domnul este langa toti cei ce-L cheama, linga cei ce-L cheama cu toata inima. El implineste dorintele celor ce se tem de El, le aude strigatul si-i scapa." Psalmul 145:17-19 Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#20
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 03:04

15.11.2002 "Nadejdea crestinilor Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Duhul Sfânt, Treime Sfânta, marire Tie!" Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -