Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

oscillococcinum


12 raspunsuri la acest subiect

#1
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 10:29

E un medicament homeopatic pentru gripa.L-ati folosit?Eu m-am gandit sa nu-mi mai fac vaccinul si sa iau acest medicament.Ce ma sfatuiti?

#2
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 11:24

Dr. meu e homeopat si mie mi-a dat Oscilococinum insa la Ilinca ia dat un alt preparat homeopat fabricat la un laborator in cluj....deci nu stiu daca la bebeli mici e bun oscilococinum sau a fost o toana a dr. meu. Raluca

#3
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 11:28

Draga mea , Si eu voiam sa stiu mai multe despre tratamentul acesta[pahar]. Noua ne-a spus doctorita sa ii dam copilului[medic]. Patric are trei ani si cinci luni si a facut o forma de bronsita rezistenta. Dupa tratament injectabil ne-a pus sa cumparam Oscillococcinum. Nu stiu inca ce efect va avea dar am inteles de la doctora ca ii va creste imunitatea[pic]. Sa speram. Te pup[pup]. Sa fii sanatoasa. [hia] Dragilor, Mai scrieti ce stiti despre Oscillococcinum caci ne intereseaza.[grup] Va pupa, DanaR[pup]

#4
ada

ada

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 12:07

Draga Miruna, am luat si eu Oscillococcinum in anii trecuti si a fost foarte bun, nu s-a atins nici o gripa de mine in timpul epidemiilor. Acum insa fiind insarcinata nu stiu daca se recomanda sau nu, desi inclin sa cred ca da, pentru ca din cate stiu medicamentele homeopatice nu au efecte secundare. Ieri am fost la control si mi-a zis doctorita sa nu fac vaccinul antigripal, dar imi este putin frica pentru ca inca merg la servici si as incerca acest medicament. Poate stiu fetele ceva???

#5
alina_antoaneta

alina_antoaneta
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 12:50

[grup]dragele mele, vi-l recomand din toata inima.eu i-am dat fetitei de cand avea 1,4ani si am fost fff multumita.numaic ca probleme este alta, nu este buna traducera prospectului. preventiv: de dau 2 capacele(tubuletete au capacele cu o mica gaura si la ext. si la int.) interioare pe saptamana(eu ii dadeam in sambata ca sa nu uit).daca bebe e racit, atunci se dau tot 2 capacele,dar la 4ore.este bun chiar cand are febra(binentele asociat cu panadol sau nurofen,algocalmin(supoz.)...stii voi. va pup[pup] si multa sanatate!!!!! alina

#6
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 13:00

2 capacele pe saptamana si la adulti si la bebici ?

#7
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 13:57

Pentru Alina Te rog lamureste-ma. M-a speriat raspunsul tau. Imi e frica sa nu fi dat prea mult copilului. Are Trei ani si cinci luni. Oscilococcinum pe care l-am luat eu sunt 6 tubulete cu un capac mic. Explica-mi cum trebuie sa-i dau copilului pentru ca eu i-am dat un tub intreg o data. Are ceva . Te rog raspunde-mi repede. Merci, DanaR

#8
alina_antoaneta

alina_antoaneta
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 14:30

PT DANAR scuza-ma dar sunt la servici si...nu pot sta prea mult de aceea iti scriu cu intarziere(mai ies,mai intru'...) NU si eu i-am dat la inceput tot asa,pana mi-a spus o prietene care stia de la un medic homeopat. stai linistita capacelul are si la exterior si la interior o gaurica(m-am referit la gauta din interior). SI NU TREBUIE ATINSE DE PIELE(adica in mom. cand ii dai sa fii atenta sa nu-ti scape pe degete);SI NU TREBUIE SPALAT PE DINTI(mentolul ii ia din eficacitate--nici guma de mestecat in ziua respectiva) cam atata stiu si eu dar pe care le-am aflat in timp...)si andreea nu a avut nici un simptom. va pupic!!!! alina

#9
alina_antoaneta

alina_antoaneta
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 14:36

DA , DA ....2CAPACELE SI LA BEBETZI. alina

#10
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 07 noiembrie 2002 - 14:49

Draga esti o dulce ca mi-ai raspuns [hippi] . Si eu sunt tot ca tine la servici[cusca]. Deci [bang] pot sa ii dau cate un tub pe zi sau sa incep sa ii dau cate doua capacele pe saptamana.Am sase tubulete. Cand poti spune-mi cum sa fac. [?][hagi] Te pup, Dana Rusu.[hia]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -