Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prima zi de cresa URAAAAA!!


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 15:53

Antonia a inceput azi cresa oficial( saptamana trecuta am fost de vreo 3 ori in vizita). Se pare ca va fi OK, insa nu ma bucur inainte de vreme[:)]Am citit destule cazuri, primele 2-3 zile copii sunt tare fericiti........dupa care incepe calvarul, tipete, urlete.....tra la la[hot][hot] Sistemul de acomodare ma enerveaza, dar daca asa TREBE, execut[^][^].Azi am stat in total 30 de minute, din care 15 min. in sala cu Antonia, si alte 15 afara. Maine intra singura printre copii, eu raman afara tot o jumatate de ora, iar miercuri nu stiu ce urmeaza[pk] Este o gradinita particulara, foarte bine dotata, fff curata, mi-a placut mult. Educatoarele sunt "pedagogi Montessori". Sunt pe aici parinti, ai caror copii sunt (au fost) instruiti dupa "Metoda Montessori"[?] In Romania, am citit pe net, sunt circa 6 clase Montessori, dar nici una nu se afla in Bucuresti[huta] NUMAI DE BINE, Madi&Antonia

#2
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 19:53

[help]Chiar nu a auzit nimeni de Montessori?? Ciudat........[q][q][q]

#3
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 07:40

Si eu as vrea sa aflu mai multe amanunte despre metoda asta; imi pare rau ca nu pot sa te ajut, dar nu stiu mai nimic despre ea.. Oricum, mult succes Antoniei la cresa si va tin pumnii ca totul sa fie bine !! Cati copilasi sunt in grupa ? Pupici, Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#4
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 10:13

Despre metoda Montesori am aflat de pe internet "intr-o campanie de identificare a gradinitelor din Bucuresti". Mi-am pastrat linkul in Favorites: http://www.geocities.com/apa_ong/ Si eu sunt curioasa sa stiu mai multe despre acest sistem de educare.

#5
jeanina

jeanina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 10:25

[flo]Draga Madalina in primul rand vreau sa-ti urez atat tie cat si fetitei tale mult succes la cresa.[huta] Te rog sa-mi spui si mie in ce consta metoda "Montessori",cum se descurca copii si unde anume este aplicata in Romania. Daca stii si de alte metode aplicate in cresele si gradinitele din Romania, te rog informeaza-ma. Cu drag, Jeanina [:X][pup][:X]

#6
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 13:25

Sa-i fie de bine!!! Sper ca Antonia se va acomoda cu usurinta, ai sa vezi... Trebuie doar sa ai putin a rabdare, sigur ca vor fi si [q][q][q], dar pana la urma vei vedea ce multumita o sa fii de realizarile ei la cresa!!! daca dragoste nu e, nimic nu e!

#7
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 14:26

[hia]Va multumesc mult pentru raspunsuri![flo] Elena, in grupa sunt 10 copii( in grupa mica 0-3ani), si au un pedagog Montessori+ un ajutor. Iulia, link-ul pe care l-ai dat este bun,[pup] intr-adevar acolo se pot citi mai multe despre Montessori, insa cel mai interesant este daca am putea afla de la parinti ai caror copii au urmat Montessori, cum au evoluat....... Astazi, a intrat Antonia singura in grupa si a stat 15 min, nu o juma' de ora cum am crezut eu. Probabil ca maine, va ramane 30 de minute. A fost cuminte, in sensul ca nu a plans, insa nu a vrut sa manance impreuna cu copii, ci a stat lipita de usa cu mancarea in mana, bine ca a rontait si ea putin[:)][:)][:p] NUMAI BINE; Madi&Antonia[pup]

#8
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 14:30

[hia] Jeanina Multumesc mult ptr urari! Da clik pe link-ul postat de iulia si acolo vei gasi informatii despre Montessori. Numai bine, Madi&Antonia[pup]

#9
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 14:32

[hia]Anamaria Esti o draguta, iti multumesc enorm ptr urari si incurajari[pup][berica] Numai bine, Madi&Antonia


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -