Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre nasterea la maternitatea Giulesti


5 raspunsuri la acest subiect

#1
dianaman

dianaman
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 octombrie 2002 - 12:58

As vrea sa stiu mai multe informatii, despre cum este sa nasti la Maternitatea Giulesti, care sunt conditiile si ce doctori sunt buni Astept raspuns

#2
simonab

simonab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 30 octombrie 2002 - 17:16

Acum 28 de ani cand m-a nascut mama pe mine era o maternitate "serioasa" adica multa lumea era multumita de doctorii si de felul cum te tratau acolo. Mama mi-a spus numai lucruri bune ca s-au intimplat cat a stat in spital cu mine. Doctorita a fost nemaipomenita si dupa numele ei mi s-a pus si mie numele: era o tipa si frumoasa si desteapta si politicoasa = avea toate calitatile si atunci mama si-a dorit ca eu sa seman cu ea... Succes ! Simona

#3
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 30 octombrie 2002 - 19:18

Eu am nascut la Giulesti in februarie, mi-a placut....superfain, asistente dragute si curatenie in saloane si la baie! Am nascut cu nenea doctor Mohamed Kasr bla bla nu mai jtiu cum il chema. Dr. Puia am auzit ca e bun...si mai sunt cativa....or sa-ti zica fetele! Luizax - karkotash shef!

#4
dani hesson

dani hesson
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 15:12

si eu tot la Giulesti am nascut, pe 9 februarie 2001 cu dr. Kasmo Mohamed (pt. luizax : oare e acelasi doctor?) iar daca voi face al doilea copil tot acolo voi naste si cu acelasi doctor (e adeptul periduralei) dani

#5
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 15:46

da dani!!!!!!! e acelasi doctor!!!!! supermeseriash...eu am nascut cu el...ca el era shefu' garzii cand m-am dus io kitita sa nasc (doctoresa mea nu era de gasit...cica nu eran tzara). Am auzit ca e "ciubucar"...asha e? A! de epiziotomie ce zici? si tie tot mica mica mica miiiiicaaaaa tza cusut-o? Asha!!! sa-mi spui te rog cum e cu epidurala.......ca io nu prea am curaj sa stau sa vare careva catetere prin coloana mea!!! Si eu tot la Giulesti vreau sa mai nasc (am gand sa mai fac fro 2 copii) si cu epidurala. Luiza Luizax - karkotash shef!

#6
dani hesson

dani hesson
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 11:08

da, ai dreptate cu epizotomia: chiar am avut un pic probleme dupa 2 luni de la nastere (o a doua deflorare!!!)dar s-a rezolvat de la sine si e ok. Eu nu am fost de la inceput la el; eram la alta doctora (Anitei) dar care m-a anuntat in decembrie ca nu mai are garzi in Giulesti si m-a recomandat lui Mohamed; si ea si el mi-au zis de peridurala de la inceput; eu nici nu stiam prea bine ce e; el mi-a argumentat in felul urmator: femeia se chinuie o viata intreaga si e pacat sa se mai chinuie si la nastere. In final m-a convins; mie mi-a provocat nasterea (cu un ovul) pe la ora 11.30, la 13.30 au inceput contractiile si am rezistat pana la 16.30 cand am chemet anestezistul (el ma rugase sa-l cheme inca de la inceput dar ma influentase intre timp moasa cum ca ar avea efecte negative); mare lucru nu am simtit pt. ca mi-a facut o anestezie locala si abia dupa mi-a introdus cateterul; dupa 10 minute zburdam prin sala de nasteri; anestezicul ti-l injecteaza cu seringa intr-un rezervor atasat de cateter si din cand in cand iti mai completeaza si schimba si concentratia : eu i-am zis sa nu puna prea mult anestezic de frica ca nu mai pot sa imping. La 16,30 am nascut fara nici un fel de ajutor: am impins de trei ori si gata; durerea a fost suportabila (simti mai mult o presiune decat durere). ce intelegi prin ciubucar? eu i-am dat 100 $ si a fost foarte multumit. La anestezista mi-a zis sa-i dau 800.000 iar eu i-am dat 1 000 000 si a fost tare draguta: a venit la mine si a doua zi sa vada cum ma simt.Poate e un pic cam direct: mi-a zis de la inceput cat ma costa epidurala, dar e mai bine asa, macar stii ca-i multumesti pe toti si se poarta bine cu tine. multa bafta si poate ne intalnim la urmatoare nastere ps. cabinetul il are in crangasi, daca vrei iti dau amanunte. dani


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -