Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

raspuns de la teora


6 raspunsuri la acest subiect

#1
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 17:28

Am intrebat care-i treaba cu comenzile in strainatate si uitati ce am primit: Pentru a comanda carti din Germania , conditiile sunt urmatoarele : - efectuati comanda prin libraria virtuala www.teora.ro si completati fdormularul de comanda cu adresa din Germania; - veti primi imediat un prim email de confirmare cu datele completate de catre dumneavoastra; - veti primi in maxim 24 de ore un al doilea mail cu suma in EURO pe care trebuie sa o achitati. Suma exprima pretul cartilor+taxele postale+taxele vamale, precum si contul si banca unde trebuie sa transferati banii; - pretul cartilor este acelasi , transformat in EURO sau USD; - pretul transportului este de aproximativ 7USD/KG; - Taxele vamale = 30 USD, numai daca suma totala depaseste 100 USD; - expedierea se face dupa ce banca noastra confirma ca a incasat banii transferati; - expedierea dureaza 10 -15 zile.

#2
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 17:45

not so bad[disco] päpä multzam tina[pup] Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#3
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 19:36

Cu placere![pk]

#4
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 22:19

Eu v-am zis mai demult c-am comandat din greseala la ei o antologie "Fratii Grimm"...pe adresa mamei[:D]...In 3 zile i-a venit pachetul si s-a dus s-o ridice;n-a platit nimic in plus fata de pretul cartii.30 $ taxe vamale?hmm...mai bine scriu eu cartea aia..Le comand pe adresa din tara si le-oi lua eu la vara cind ma duc.. Imagine postata

Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#5
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 23:15

Taxele vamale se aplica doar daca totalul comenzii depaseste 100 USD, asta inseamna cam 3 milioane jumate, nu mai stiu cat e dolarul acuma. Insa trasnportul s-ar putea sa ajunga mai scump decat daca ti le cumpara cineva si le trimite prin posta. Sau nu...??? Apropo, Veve, hai sa-ti povestesc ceva: i-am cumparat ieri o bluzita Andrei si acasa am vazut ca avea la mot o veverita din stofa si stii ce i-am spus sotului?: Uite, o veve![:)][:)]

#6
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 octombrie 2002 - 02:29

[hot][hot] Fetelor, eu am comandat multe carti de la Teora, pe adresa parintilor din Bucuresti. Totul a fost OK. Si cand am fost in Ro, le-am luat si uite asa am scapat de diverse taxe, care zic eu, nu merita[^][^][^]!!! Numai de bine, Madi23[pup]

#7
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 25 octombrie 2002 - 01:57

Exact asta am zis si eu,Madi![pk]De ce sa dau acu' o gramada de taxe pe ele,ca veve si-asa nu sta la citit si pt.rasfoit si ciufulit are destule deocamdata! Tina!!![:-)))][:-)))][:-)))] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -