Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebei din Bucuresti - de unde cumparam hainute?


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 22 octombrie 2002 - 12:17

Mamicilor bucurestence, de unde cumparati hainute pentru bebeii de 1 an? Eu frecventez Z-ul (desi, uneori, acolo preturile o mai iau razna), Bucur Obor, Victoria - la etajul 3 au multe magazinute si preturi destul de accesibile si cam atit... Ce ale locatii mai cunoasteti voi??? Gabi

#2
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 22 octombrie 2002 - 12:25

Eu votez pentru Lumea Copiilor de pe 1 Mai, datorita multitudinii de produse (de calitate!) shi preturilor acceptabile. Nu ca nu mi'ar place Z-ul, da' acolo nu-mi pot permite sa cumpar aproape nimic :-((((((

#3
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 octombrie 2002 - 12:26

magazinele piciul (e unu la razoare si unu pe titulescu), magazinul happy baby (pe 13 septembrie) Luizax - karkotash shef!

#4
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 octombrie 2002 - 12:27

Mai este si magazinul Piciul (pe 13 Septembrie-Drumul Sarii si parca si in Titulescu). Poti sa mai incerci si la Unirea. Tot pe 13 Septembrie mai e un magazin care se cheama Hapyy Baby. Cam astea le stiu eu.

#5
gabriel

gabriel
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 octombrie 2002 - 13:02

Sunt cateva magazine intre Piata Progresul si Str. Toporasi ( Sos. Giurgiului ). Intre Cinema Lira si 13 Septembrie sunt doua magazine. La prima statie de tramvai de la Oraselul Copilului spre Big Berceni este un alt magazin. Exista un targ la Big Berceni unde sunt cateva tarabe numai cu hainute de copii. Piata Rahova la "Niro" exista cateva magazine. Langa parcul Sebastian exista un magazin. [:D][:D][:D] Gabriel un tatic foarte fericit!

#6
gabriel

gabriel
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 12:28

Mai sunt cateva magazine in Unirea etaj 2 aripa Calarasi. Gabriel un tatic foarte fericit!

#7
zizee

zizee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 12:43

Recapitulare pentru magazinele care se afla (cit de cit) in centru: Victoria (etajul 3), Unirea (aripa Calarsi - etajul 2), Bucur Obor. Doua intrebari: 1. Z-ul acesta pe unde se afla in Bucuresti? In Belgia e o retea de magazine pentru copii numita Z - au hainute frumoase si nu-s din cele mai scumpe? E vorba de aceeasi firma? 2. In magazinele din Bucu au aparut deja hainutele de iarna? (cred ca asa ar fi normal, dar mai stii...) Pe-aici nici gind sa gasesti altcvea decit sandale, tricouri si pantaloni scurti, dar ce-i drept, avem inca peste 30 de grade... Ma intereseaza pentru Snoopi, pentru cind vom veni in tara, in decembrie, un combinezon de pentru mers in zapada, pe pirtia de ski. A vazut cineva asa ceva prin magazine (marimea 18 luni)? Multzu.

#8
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 13:13

Zizee...magazinele Z sunt chiar cele de care vorbesti, doar ca aici preturile sunt nesimtit de mari (exceptand doar body-urile care sunt rezonabile la pret). Daca iti poti imagina, o salopeta de blugi pe care o poti cumpara cu 150-200 mii din alte magazine, aici costa peste 1 milion de lei. Nu zic nu, sunt dragutze lucrurile, dar nu prea accesibile la pretz. A aparut si colectia de toamna-iarna. O hainutza la Z costa peste 1 milion de lei, ceea ce mie mi se foartte mult (eu i-am luat tot o geaca cu 250 mii de la Unirea...)

#9
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 13:21

Zizee, Z se afla pe Calea Victoriei vis a vis de Hotel Bucuresti, mai e un Z la Mall, unul in Unirea si unul la Carrefour...nu stiu daca mai e altul in Bucuresti. Nu stiu daca e acelasi magazin din Belgia, daca compari preturile cu cele de la Chicco sint intr-adevar mai ieftine, dar totusi scumpe...in fine, mai prinzi cite o reducere ceva, te mai apropii de eleVotez pentru chiloteii de la Z, la 20.000 lei sint de f buna calitate. Mai e Krido Kids, pe Calea Victoriei,cam vis a vis de Z, putin mai sus(mama ce repere am dat, nu dati cu pietre[:D]) linga farmacia aceea mare, au lucruri haioase. In rest si eu cumpar din magazinele Lumea copiilor de pe 1 Mai si Piciul de pe Titulescu. Tocmai au primit marfa in amindoua asa ca spor la cumparaturi.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -