Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

copii dismaturi


25 raspunsuri la acest subiect

#11
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 14:26

Da' Luiza, ti-a zis doctoru' ca de ce a fost asa mik?

#12
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 14:46

Nu se stie. A fost insuficient hranit cat a stat in burtika....de ce? nu se stie ......
quote:
Originally posted by parpalak
Da' Luiza, ti-a zis doctoru' ca de ce a fost asa mik?
Luizax - karkotash shef!

#13
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 14:46

Luizax, tu ai fumat in timpul sarcinii? @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe]

#14
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 14:51

Hop si io! Alex al meu a fost nascut la termen cu 2,500 kg si 46 cm lungime. Cand m-am dus sa nasc, aveam contractii de cateva ore, iar doctorita de la ecografie m-a intrebat de ce sunt in spital, ce probleme am, [bang][bang][bang], ca copilul arata de 7 luni de sarcina. Acu' la 3 ani nu are mai mult de 12 kg, nu stiu exact ca nu l-am cantarit de mult. Este mic fata de alt copil de varsta lui, dar mic numai la statura, ca altfel este foarte istet. Eu nu mi-am facut probleme din pricina asta pentru ca si eu si tatalui am fost nascuti cu greutate mica (~2.5 kg) Ce sa zic in rest, nu a recuperat kilogramul in minus dar este in grafice.

#15
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 15:10

hihi Iulia....si alex s-a nascut cu 46 de cm lungime, dar numa 2,400 kg. Acum la un an sho luna cred ca are fro 7 kile jumate. Io m-am mai linijtit asha.....e sanatos, vioi, merge in picioare.....nush ce sa zic......nici el n-a recuperat greutatea. La inaltime sta bine (zic eu) .. are 72 de cm. Luizax - karkotash shef!

#16
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 16:07

Adeka, ce voiam sa-ntreb, nu ti-a zis c-ar fi fost probleme cu placenta (insuficient dezvoltata sau asa ceva) sau sa fi avut tu ceva lipsa de fier?

#17
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 16:22

nu mea spus draga, ca mam dus la nemaipomenita dr. laura dracea dila giulejt, si la ea toate erau bune si frumoase, si normale. Iar cand intrebam dice cand masoara femuru im zice aparatu ca e cu 2 saptamani in urma.......dadea din umeri....mheh Luizax - karkotash shef!

#18
liviu`s

liviu`s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 16:25

Ada Mateea s-a nascut la 41 saptamani, a avut 2,900 kg si 50 cm. Nu s-a dezvoltat foarte mult in burtica, deoarece sotia a avut un hematom retroplacentar, colul sters inca din luna a 7-a iar placenta avea un grad de maturitate mare. Acuma la 3 luni are 6.120 kg si 61 cm lungime. E un copil vioi si dezvoltat normal.

#19
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 16:40

quote:
Originally posted by Luizax
hihi Iulia....si alex s-a nascut cu 46 de cm lungime, dar numa 2,400 kg. Acum la un an sho luna cred ca are fro 7 kile jumate. Io m-am mai linijtit asha.....e sanatos, vioi, merge in picioare.....nush ce sa zic......nici el n-a recuperat greutatea. La inaltime sta bine (zic eu) .. are 72 de cm. Luizax - karkotash shef!
Al meu a avut 8 kg la un an, inaltimea n-o mai stiu, dar o sa mai uit acasa pe tocul usii!!!! Luiza, pe site scrie ca copii normali trebui sa-si tripleze greutatea la 12 luni. (http://www.desprecop...info.asp?id=226) Am mai citit undeva chestia asta. Asa ca copii nostrii si-au facut norma la crescut in primul an cu varf si indesat. Iulia

#20
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 25 martie 2003 - 16:56

Si Sofia s-a nascut la termen, cu 47 cm si 2700( de fapt cu10 zile inainte, pt. ca nu mai aveam deloc lichid amniotic si era in pelviana, asa mi-au scos-o repede) Nu a recuperat mai deloc, adica la 6 luni jumate are 6700 gr si 63 de cm.Problema mea e: De ce e asa de micuta de statura? In rest e f, bine, acu' o saptamana s-a ridicat in picioare pe marginea fotoliului, vorbeste incontinuu, e vesela.Cum e cu inaltimea asta? Sabina & Sofia Galagia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -