Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nastea lui Cristi mic la Suceava(sau inconstiinta


21 raspunsuri la acest subiect

#11
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 14:01

Doamne...mi-e groaza...bine ca traiste si este sanatos...de multe ori doctorii sunt niste tampiti..iti spun niste lucruri care nu le-au verificat...asa ca asa cred ei..m-a impresionat profund mesajul asta.. Sa traiti fericiti si sa va dea Dumnezeu sanatate Corina Lungu

#12
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 15:57

draga Daniela ,iti inteleg durerea enorma din suflet,dar sa stii,oricum nu te consoleaza cu nimic,dar vreau sa stii ca si eu am trecut printr-o faza asemanatoare cu a ta cu prizele. Mai exact ,puiul meu era tot conectat la oxigen si intr-o noapte ,eu nu puteam sa dorm de frica sa nu pateasca ceva si sa nu fie cineva acolo,asistentele strangandu-se seara la televizor[:(!],s-a luat curentul,practica destul de frecventa in Suceava,care pana in acea situatie nu o bagam de seama,dar atunci am crezut ca inebunesc.Toti erau calmi si nu stiam de ce.Mi-au spus ca nu este nici o probleme,ca se trece pe grupul automat ,dar ca acesta tine maxim30minute,daca nu venea curentul in timpul acesta? Noroc ca nu a durat decat 20 de minute,destul ca sa se raceasca putin in incubator,unde erau40° Multa sanatate Dianei si fii fericita pentru ea Roxy huianur

#13
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 17:43

Bine ca s-a terminat totul cu bine si ca este sanatos si frumos. Sa te bucuri de el. Pacat ca a trebuit sa treci prin acele momente groaznice dar il ai pe puiutul tau si uiti de toate necazurile prin care ai trecut.[;)]

#14
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 19:22

Sa-ti traiasca puiutul si sa fiti toti sanatosi si fericiti pana la adanci batraneti. Marina

#15
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 14 octombrie 2002 - 14:05

multumesc mult pentru urari si tot ce imi doriti mie sa vi se implineasca si voua Roxy huianur

#16
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 28 octombrie 2002 - 00:31

cine ti-a facut cezariana? [:0] carmen

#17
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 28 octombrie 2002 - 03:18

Cezariana-doctor Dragoi Dumitru Un doctor foarte bun,nimic de comentat pe tema asta,isi ingrijeste foarte bine pacientele atat pe perioada sarcinii cat si dupa,(bine ca si tu cotizezi destul de substantial la acesta grija) Problema la mine a fost ca venind la dumnealui in luna a opta de sarcina,(am venit de la Bacau),probabil nu si-a dat suficient de mult seama de stadiul de dezvoltare a bebeului ,si cum am mai spus nu prea este adeptul ecografiei(doar in cazurile care o inpun).Eu daca faceam si in luna a noua ecograf se vedea ca bebe este putin cam mititel si ca in ultimele 2 saptamina (care in cazul bebeilor maricei nu sunt importante)ar fi putut cat de cat sa mai ia in greutate ,lucru care l-ar fi scapat de problemele ulterioare .Dar multumim lui Dumnezeu ca s-a terminat cu bine .Referitor la intrebarea ta este un doctor foarte bun ,putin cam scump ,dar merita .Daca el iti urmareste sarcina ,nu cred sa se ajunga la astfel de cazuri fff neplacute I-ti urez sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos Roxy huianur

#18
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 28 octombrie 2002 - 03:19

of, Doamne!!, ce-o fi fost in sufletelul tau ? uite ca bebelusul a avut zile de la Dumnezeu si poti sa te bucuri de el!! multa sanatate si pe viitor si sa cresteti mari !![pup][:X]

#19
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 11 noiembrie 2002 - 01:16

Nu stiu de ce zici tu Roxy ca dr. Dragoi este scump. De bun asa stiu si eu ca e bun. Cind am nascut eu, doua paciente au platit pentru cezariana 2 milioane. Sa-ti traiasca puiul sanatos si frumos. Ai avut noroc si te-a pazit bunul Dumnezeu. Cind am nascut eu a murit un bebelus, scos prin cezariana de dr Dragoi. Cam aceeasi problema ca la tine. Si tot la dr Dragoi a mai murit o fetita in burta mamei. E drept mama voia sa nasca iar cind i-au facut cezariana bebelusa murise deja. Accidente... Dar nu doresc nimanui asa ceva. Dana

#20
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 11:23

draga roxy - trimite o pozica a familiei pentru ca povestea ta va intra pe prima pagina la Destine. iti multumim! Pentru parinti... despre copii!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -