Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

din nou despre pilule


3 raspunsuri la acest subiect

#1
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 13:55

este o intrebare pur teoretica care ma streseaza de ceva vreme.Eu i-au anticonceptionale pilule .Mentionez ca in urma acestor pilule ciclul me vine acum la 28 zile,totul este ok,dar,ca sa fie si un dar,sunt mereu stresata ,ca daca totusi raman insarcinata cu toate aceste pastile ,ce ma fac ,pentru ca ideea de a face un chiuretaj ma sperie si eu una o privesc ca pe o crima,dar nu asta este problema numarul 1,ci am tot auzit multe persoane care au ramas insarcinate cu toate la luau pilule si culmea au si nascut un bebe sanatos M-ar interesa daca stiti care sunt riscurile unei asemenea sarcini,si cat trebuie asteptat dupa intreruperea anticonceptionalelor ,pentru a feri de riscuri pe viitorul bebe Multumesc Roxy huianur

#2
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:00

Eu cred ca atit timp cit iei pastile e totul OK. Iar dupa, depinde ce pilule ei. Am o prietena care a ramas insarcinata cam la o luna dupa ce a renuntat la pilule, stiu ca lua Rigevidon, in decembrie urmeaza sa nasca, iar medicul (in Germania) a spus ca e este in regula. vinv

#3
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:31

Vreau sa va intreb si eu ceva,eu am inceput abia acum sa iau anticonceptionale (dupa nastere).Medicul mi-a spus sa incep sa iau din prima zi cind imi vine ciclul.Problema este ca sint deja intr-a saptea zi si inca am hemoragie, destul de tare.A mai patit cineva la fel?Se intimpla asa pina organismul se regleaza? corina

#4
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 15:09

Fetelor, eu am luat pilule vreo 6 ani... [;)] Mai intai, trebuie sa stiti ca marja lor de siguranta este de vreo 98%, iar eu personal nu am auzit sa fi ramas cineva luand pilule... Poate ca le-a uitat 1 zi sau 2, si asta ar fi explicatia?! Eu una am si uitat sa le iau, 3-4 zile chiar, si nu am patit nimic! In al doilea rand, oricand le intrerupi poti avea un bebe sanatos, nu afecteaza in nici un fel sanatatea puiutilor nostrii! Si in al treilea rand, da, stiu ca o prietena a avut hemoragie aproape o luna dupa inceperea pilulelor, dar nu abundenta, iar Dr i-a zis ca e de la hormoni si se va regla... si asa a fost! daca insa la tine e mai abundenta, risti sa te anemiezi, asa ca mai bine intrebi Dr!!! Multa sanatate ! daca dragoste nu e, nimic nu e!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -