Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pana in ce luna poti merge la sv


7 raspunsuri la acest subiect

#1
alda

alda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:25

Buna fetelor! M-ar interesa, din experienta voastra, cam pana in ce luna au putut merge la sv mamici care lucreaza pe calculator? Am auzit ca poti cere program redus de lucru de 4 ore, o fi adevarat? Multumesc mult! alda

#2
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:28

Buna Eu am fost cam pina cind mi-am luat prenatalul, cam cu 1 luna jumate inainte sa nasc, deci vreo 7 luni, lucrind la calculator. Ce-i drept nu stateam 8 ore, am norocul ca la mine au fost intelegatori...

#3
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:31

Eu am fost la serviciu pana in decembrie (am nascut in februarie). Desi puteam sa ma duc fara probleme panan februarie la serviciu. Depinde le tine, de cum e sarcina ........ si de cat de ingaduitor e "angajatorul". Sarcina usoara! ... si nashtere si mai usoara!!!!! [:)] Luizax

#4
Florys

Florys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:37

Alda eu am fost la servici pina in ultima zi... Am fost joi iar vineri am nascut... Aici nu se da concediu prenatal.... Iar concediu de maternitate am avut doar 49 de zile, incepind cu prima zi in care am nascut... Si eu am fost obosita, fiind deja la al doilea copil, dar uite cu bunavointa lui Dumnezeu, nu am lipsit nici macar o zi de la serviciu in cele noua luni de sarcina... Dar daca tu poti beneficia de concediu prenatal, ia-l.... Ce n-as fi da si eu sa am asa concediu atuncea!!!!!!! Florentina "Sanatate ca-i mai buna decit toate!"

#5
AncaG

AncaG

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 13:03

Buna! In legatura cu programul redus, de 4 ore, stiu ca acum ceva ani, o colega de serviciu insarcinata, mi se pare ca in ultimele trei luni de sarcina, si-a luat program redus dar nu stiu exact cum a procedat. Cred ca la recomandarea medicului. Cat despre mersul la servici si eu am reusit sa merg la serviciu pana in ultimul moment, vineri am fost normal la serviciu si sambata seara l-am nascut pe baiatul nostru cel mic. Asta pentru ca a trebuit nu pentru ca nu mi-ar fi fost mai bine sa mai stau si pe acasa. Anca

#6
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:15

Eu lucrez ca programator, la servici am fost pina in luna 7 si 1/2 cind mi-am luat CO, apoi chiar inainte sa nasc am mai fost la servici 2 zile, caci vroiam prenatalul sa inceapa intr-o zi de luni, dar Mariuta a avut grija sa-mi direct postnatal. De program redus nu am auzit. vinv

#7
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 16:00

Si eu sunt cu ochii in calculator toata ziua si sunt in sapt 31. Mai am ceva concediu de odihna si cu bunavointa colegilor o sa ma duc pana la capat ca de program redus nu am auzit! Marina

#8
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 16:36

Eu pot sa-ti spun ca tot munca de birou am si sunt in 8 luni deja, si ma voi duce pana cu o sapamana inainte de a naste (cel putin asa planuiesc, daca nu vine bb cu vreo schimbare), dar asta pt. ca m-am simtit foarte bine, nu am avut nici un fel de probleme. Puteam sa imi iau concediu de maternitate, dar decat sa stau singura acasa sa ma urc cu picioarele pe pereti, plus ca voi avea o marire de salariu luna asta, am preferat sa stau 8 ore la serviciu...acum bineinteles ca de-abia astept sa stau acasa, mai ales ca ma voi intoarce destul de curand la serviciu !!! Toate cele bune, Cristina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -