Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Filme


112 raspunsuri la acest subiect

#11
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 18:30

quote:
Originally posted by papadie
veve Dream of Angels e ala cu Meg Ryan doctoritza etc etc. la care am plins de mi s-au uscat okii????????????????????(parcä Nicolas Cage ingerul...?) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!
Papa, acela e "City of Angels" Adela

#12
ariadne

ariadne

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 18:33

va recomand "ICE AGE" , este un film deconectant cu un umor blegos[:)] ari&celine

#13
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 18:50

Hai ca mi-am adus aminte acu, The Animal, comedie, e suuuuper, dar sa va luati batiste ca o sa râdeti cu lacrimi. Cats & Dogs-comedie super. Actiune: Face Off(Nicholas Cage si John Travolta), The Others (Nicole Kidman), Heat (Al Pacino si Robert de Niro), Meet The Parents (Ben Stiller si Robert de Niro) si daca mai îmi aduc aminte va mai spun.

#14
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 20:10

quote:
Originally posted by papadie
veve Dream of Angels e ala cu Meg Ryan doctoritza etc etc. la care am plins de mi s-au uscat okii????????????????????(parcä Nicolas Cage ingerul...?) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!
Ala e! adica "City of angels"...Nu's ce m-a apucat cu dreamu'....cre'ca eu visam sa doarma veve mai muLt sa pot sta pe net[:D][:D] "Nu conteaza ce-ai spus,conteaza ce-ai gindit!..."[:0)] [:0)] (readaptare dupa sloganu' lu'Papa) Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#15
dana nitoi

dana nitoi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 22:12

un film pe care-l recomand din tot sufletul: este vorba despre "breaking the waves" - regia lars von trier. e o cutremuratoare poveste de dragoste, realizare moderna - hand-held camera; senzatia de documentar deci de realitate. este filmul meu de suflet![:)] de asemenea, "living in oblivion" - comedie dulce amara despre cat de greu se realizeaza un film independent (adica, cu bani putini). dana[:o)]

#16
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 23:15

Adela multzam. Stiam cä e ceva cu îngeri si tot cäutam nume la care asociam 'Los Angeles' :-))))))))))))))))) Mi-a plääääääääääääääääcut taretare de tot filmu' :-) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#17
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 octombrie 2002 - 02:07

De la "Gladiator" si pina acum, sufletul mi-a ramas inca la "A Beautiful Mind " si "Lord of the rings"... sunt tare curioasa cine va lua Oscarul pe anul asta, ca pe mine pina acum, nu m-a impresionat nimic in mod deosebit, poate "Road to perdition" si Tom Hanks, dar ii lipseste totusi ceva ...n-am apucat inca sa ajungem la "The four feathers"... Siropos mult de tot si tare dragut: "Dragonfly"(Libelula) cu Kevin Costner, nu e nimic deosebit, dar mie mi-a placut[:)]si sigur o sa va placa si voua [:)]... nu va zic despre ce este vorba[:)]

#18
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 10 octombrie 2002 - 10:25

Eu am fazut de curind filmul romanesk "Occident" care mi-a lasat un gust amar, al realitatzii in care se zbat tinerii din Romanika anilor 2002....situatzie dureroasa in care se afla multzi cunoscutzi de-ai mei, colegi foshti shi aktuali....[:(] Apoi, am vazut "Minority Report" care m-a fascinat, nu ca o capodopera, dar e un film super-interesant - mi s-a dovedit a nu shtiu cita oara ca mintea lui Spielberg e fenomenala!!! - merita vazut! Eu l-ash mai vedea odata! Este genul SF, cobinat cu politzist, dar are subekt shi intriga..... danat

#19
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 10 octombrie 2002 - 12:04

Meg Ryan pe primul loc!!! Hip Hip Huray!!! tare filmul Orasul ingerilor (traducerea libera) [^]

#20
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 10 octombrie 2002 - 12:26

Pai daca tot e vorba de Meg Ryan ca preferata, atunci e bun de vazut si Proof Of Life,partenerul fiind Russel Crowe. Si ca mie îmi plac siropoasele, Return to Me, cu Minnie Driver si David Duchovny.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -