Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Filme


112 raspunsuri la acest subiect

#1
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 10:57

Ce ati mai vazut? Ce recomandati? Eu mi-am adus aminte de un film care mi-a pläcut la vremea respectivä (si cred ca mi-ar mai pläcea si astäzi:-)). EASY RIDER !!! Distributie celebrä, actiune verosimilä, actiune, umor,muzicä, un crâmpei de viatzä. (Fetele din America îl pot lua din orice library-existä si pe casetä si pe dvd). päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#2
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 11:22

"Coyote Ugly" pe HBO, simpaticut, Harry Potter-super super super, Minority Report- interesant de vazut.

#3
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 11:28

pt. fetele din Romania- NEAPARAT duceti-va la Filantropica si Occident si de saptamana viitoare la Turnul din Pisa - 3 filme romanesti cu o distributie exemplara. Irinuca

#4
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 12:37

Minority Report mie mi s-a parut cam slabut - efecte speciale ok, subiect interesant, dar... nu stiu, parca lipseste ceva. Oricum, mai bun decat Spiderman - categoric![:p][;)]Ca de cand ne-am pierdut 2 ore din viata cu porcaria asta am ajuns sa avem etalonul inferior absolut![:p][:p] Ce mi s-a parut interesant - nu stiu daca in Ro a rulat - este The sum of all fears - cu Morgan Freeman si Ben Afleck (cred ca asa se scrie[:p]) - a fost super, cartea dupa care a fost facut a fost scrisa prin ´97, drepturile pentru ecranizare au fost si ele cumparate de mult, dar nu s-au grabit sa-l faca pt. ca li se parea imposibil scenariul si vroiau sa-l mai "pieptane" Dupa 11 sept. l-au facut in cateva luni si a spart ceva tipare - nu are happy end, americanilor li se aduce aminte ca ei au aruncat prima bomba atomica si nu s-au multumit cu una (!), ca sa nu mai spunem ca - ironia sortii - li se serveste din propriul medicament!(ca in faza cu cine sapa groapa altuia...) Hai ca mai am putin si-l povestesc! Oricum, merita sa-l vedeti, macar pentru abordare![:)]

#5
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 13:13

Subscriu la ce a zis Ela despre The Sum of all Fears, e super filmul, merita vazut. Daca cumva apucati vizionati si Trainning Day, nu e ceva foarte deosebit dar e bun, actiune, droguri, minoritati... La categoria siropoase va recomand Corelli's Mandoline cu Nicolas Cage si Penelope Cruz, e supeeeer siiiiiiropooos!

#6
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:19

Aaa, un film pe care l-as inregistra pe caseta si la care m-as uita de inca o suta de ori (desi se inscrie tot la siropele), dar mie imi place fara drept de apel: "Noua luni" cu Hugh Grant si .....icsuleasca, ca nu-mi aduc aminte cum o cheama. Superb, l-am vazut cand eram insarcinata, apoi dupa ce am nascut, cand a facut copilul 1 an, si probabil ca nu-l voi rata niciodata cand o sa-l vad in program....[:D]

#7
Sorina

Sorina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:33

X-uleasca este Julianne Moore si subscriu la parerea ta despre Noua luni. Tot asa l-am vazut (gravida, mamica, mamica, mamica, etc.) Copii sanatosi si parinti voiosi

#8
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 14:59

Hop si eu la datu' cu parerea![:D]Filmul meu de suflet e "Legendele toamei";poa' sa crape lumea ca nu ma dezlipesc de filmul asta;l-am vazut de vreo 6 ori si l-as vedea in fiecare zi[:)].Pe locul 2 ar fi filmuletele cu Meg Ryan (Dream of Angels, Slepless in Seattle,etc) si apoi multe altele:Coyote Ugly (de care pomenea si Vima), Seven,Moulin Rouge(pe care americanii "de rind" nu l-au apreciat deloc!!!),Romeo and Juliet(cel cu Leonardo di Caprio) si multe altele;la capitolul comedii am fost topita dupa "Scary movie"dar primul,caci al 2-lea-i slabut tare..si-ar fi o lista lunguta caci nu prea ne scapa nici un film...Nu stiu daca a aparut in tara,dar sa mergeti la Ice Age;si cu copiii daca vreti;e un desen animat mortal.Sau "Scooby Doo"filmul???nu-i chiar pentru copii... Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#9
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 17:13

veve Dream of Angels e ala cu Meg Ryan doctoritza etc etc. la care am plins de mi s-au uscat okii????????????????????(parcä Nicolas Cage ingerul...?) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#10
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 18:28

Dintre filmele nementionate pana acum ar fi "My big fat Greek wedding", merita vazut, e o comedie tare reusita. "The four feathers" cu Kate Hudson, "Road to perdition" cu Tom Hanks, "Unfaithful" cu Richrd Gere. Unul pe care vreu sa-l vad , am auzit ca e bun, "Sweet home Alabama". Adela


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -