Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Municipal


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Delia

Delia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 20:41

Desi am "rasfoit" vechiul Forum despre Nasterea la Municipal le rog pe cele care au nascut acolo si nu au vrut sa impartaseasca experienta lor pe site sa imi trimita macar um E-mail daca este posibil. Mai am putin si nasc si ma ingrozeste ideea ca nu stiu anumite lucruri sau m-as putea confrunta cu anumite probleme. Va multumesc din suflet pentru intelegere! P.S.:orice lucru, oricat de neinsemnat inseamna foarte mult pentru mine.

#2
livia72

livia72

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 20:55

Draga Delia, Din pacate nu te pot ajuta, intrucat o sa trec si eu prin asta in noiembrie. Totusi pe forumul vechi erau destul de multe amanunte. Cand il astepti pe bebe? Trimite-mi totusi adresa ta de e-mail, poate gasesc un mesaj mai vechi pe tema asta. Succes, Livia

#3
mariana75

mariana75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 21:06

Buna! Eu am nascut la sp. Municipal in urma cu 1 an. A fost superb. Am nascut prin cezariana (desi vroiam nastere normala cu anestezie normala)... asta pentru ca bebele meu nu putea cobori... a avut la nastere 4,100 kg... 51 cm... iar bazinul meu era prea stramt. Am stat internata 45 ore.. (de vineri pana duminica). Am nascut cu dr. Badiu Alexandru, un tip de milioane (chiar daca sunt si parere contra, la mine a fost totul ok). M-am simtit bine dupa nastere, am alaptat aproape 4 luni. Daca mai ai si alte intrebari, scrie-mi la: mariana_abagiu@yahoo.com Nastere usoara, pupici.

#4
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 21:15

vezi subiectul postat aseara "A venit pe lume Andrei Nicolae". angi a näscut la municipal si a avut parte de o experientzä urâtä. päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#5
oanaD

oanaD
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 04:13

Draga Delia, Eu am nascut la Municipal in urma cu un an si cu toata sinceritatea iti spun ca daca ar fi sa mai nasc n-as mai fac-o acolo. Doctorul a fost Ok, dar cu asistentele am dat o lupt crunta ( eu am stat internata 5 zile pentru ca am nascut prin cezariana si nu s-a inchis ). Nu am avut lapte deloc si nu mi-au dat voie sa cumpar lapte praf si trebuia sa ma rog de fiecare asistenta ( ca se schimba la 6 ore ) sa-mi dea lapte pentru fetita si raspunsul era invariabil: " nu n-ai lapte ci n-o ti destul la san" O tineam si cate 2 ore pana nu mai putea de plans, si abia atunci se hotarau sa-mi dea lapte. Alta ciudatenie, nu te lasa cu bibiroane si ii dadeam laptele cu lingurita ( inchipuie-ti ce chin). Si in afara de asta am luat-o din spital cu o infectie de ochii pe care a trebiut s-o tratam 2 luni ca sa treaca ( si a ramas cu o sensibilitate la ochii). Plus banii dati in stanga si-n dreapta degeaba Sper ca tu sa nu ai probleme Nastere usoara Oaana


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -