Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sa ave-ti grija,nu face-ti ca mine


4 raspunsuri la acest subiect

#1
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 20:58

SA AVE-TI MARE GRIJA cele care face-ti cezariana la cerere,chiar daca o faceti cu 2 saptamani mai repede,si cum spune nenea doctorul nu ar fi nici o problema .Sa cere-ti cu insistenta sa vi se faca o ecografie inainte de nasterea programata,pentru a nu avea surprize.Eu o sa va povestescpe scurt ce am patit eu.Tanara mama fara experienta,mutandu-se al meu sot din localitate cu serviciul tocmai cand eram in luna a opta ,am decis sa merg sa nasc unde locuiesc parintii mei.Totul in regula,doar ca am schimbat doctorul care ma urmarise de-a lungul sarcinii.Sarcina fara nici cea mai mica problema,controlul ei constand intr-o ecografie pe care o faceam in fiecare luna ,si asa pute-am vedea luna de luna cum se dezvolta minunatia.Doctorita care ma supravegeat 8 luni imi spusese ca trebuie sa nasc prin cezariana peste o luna ,pentru ca gogonelul meu cam lenesut nu binevoise sa se intoarca si era cam sus.Urma sa mai fac un ecograf in luna iunie cand am nascut,pentru a fixa data cand urma sa nasc .Eu plecand din localitate ,medicul la care m-am inscris,de altfel un foarte bun medic care a facut totul pentru mine, nu era adeptul ecografiei si in urma controlului pe care mi la facut la sfarsitul lunii mai ,a fixat data nasterii pe 5 iunie,fara sa stie ca ,gogonelul era prea mic si ca cele 2 saptamani care ii mai ramasesera se stat in burtica pana la termenul natural l-ar fi scutit de o groaza de probleme. Dar sa nu o mai lungim,pe scurt ,la 5 minute dupa ce m-am trezit din anestezie ,a venit la mine si nici mai mult nici mai putin mi-a spus ca l-a scos prea devreme si nu se stie daca va rezista ,neputandu-se adapta la respiratie.Au fost cele mai groaznica clipe din viata mea .Asa cum eram,m-amcoborat din pat si m-am dus sa-l vad ,pentru ca era la incubator .Dar multumesc lui Dumnezeu si-i voi multumi toata viata ,pentru ca toate au trecut cu bine si acum avem 2 anisori si eu ii urez copilasului meu multi inainte ,pana la batrinete,asa cum va urez si la copilasii vostrii M-am intins cam mult,iertati-ma Deci atentie cele care vreti sa naste-ti la cere fara sa fiti nevoite sa o face-ti inainte de termen Roxy huianur

#2
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 21:49

Huh ce poveste!Stiu cam ce-ai simtit caci si pisica mea s-a nascut la 26 de sptamini...Bine c-ati fost norocosi si n-au fost probleme mai mari! Sa va dea D-zeu sanatate si mult bine la toti!Pupicei! [:X][:x] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#3
alexy

alexy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 21:55

Ce groaznic am ramas uimita bine este ca totul sa terminat cu bine si nu a patit ceva rau. Sa fi iubita

#4
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 01:28

Doamne Roxy ce ti-a fost dat sa traiesti. Eu am nascut normal si chiar peste termen cu 6 zile, nastere neprovocata, dar la final imi era teama sa nu vina cineva dupa nastere la mine si sa-mi spuna ca bebele are ceva..asta a fost cosmarul meu pana l-am tinut prima oara in brate la alaptat...nu stiu de ce, ca am fost amandoi sanatosi, dar imi bagase cineva chestia asta in cap. Sa-ti traiasca minunea si sa te bucuri de el.

#5
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 14:47

multumesc mult ,am vrut doar sa avertizez pe cele,ca si mine, nerabdatoare sa-si tina comoara in brate ,nu se mai gandesc, ca in cele cateva zile cu care scot mai repede pe bebe de la caldurica,ar putea avea urmari uneori nebanuite.De aceea trebuie sa fii cu bagare de seama,daca bb este mare atunci totul este ok ,dar daca nu ...mai bine nu riscati. Toate cele bune Roxy ps:nu am vrut sa sperii pe nimeni cu povestea mea ,de aceea nu am relatat tot ce mi s-a intamplat huianur


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -