Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rezultat control ...


9 raspunsuri la acest subiect

#1
alssa

alssa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 17:15

Dragele mele, pare-se Clara s-a potolit... Momentan totul e bine si am scapat si eu de injectii. Problema cea mare acum pentru mine este cum sa fac sa stau in pat ![:)] ? De felul meu sint cred mult prea activa. Inebunesc stind in pat toata ziua si uitindu-ma la televizor unde oricum nu am ce vedea, citind ziarele care nu-mi iau mai mult de-o ora... Voi cele care ati avut patzanii d-astea cu "interzis miscatul", da-ti-mi si mie va rog frumos o idee... Ca parca nici somnul nu ma mai prinde. Si inca o luna jumate, e clar ca ma sui pe pereti [V]

#2
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 17:43

alssaeuzic sa stai în pat cu un laptop în bratze [:D] Bine cä e bine puiutzul[:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)] un milion de pupici oana Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#3
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 17:46

Draga Alssa, o luna jumate, da de 4 luni la pat ce zici???? Eu atat a trebuit sa stau si crede-ma primeel doua saptamani au fost mai grele apoi..te obisnuiesti. Pe mine ma ajuta , atunci cand disperam, sa vorbesc cu bebe .... In rest...tv, carti, jucam scrable, table cu sotul meu de-l inebuneam...cheama prieteni, rude in vizita-nepretentioase binenteles-ca sa ai cu cine povesti si gandeste-te ca faci totul pentru bebe si iti spun eu care am trecut prin asta: MERITA! Succes! Raluca

#4
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 22:47

Ei lasa!Stai acolo in patut ca sa stea si bebe;c-afara-i frigut si nu-i de iesit deloc! brrr![:P]Apuca-te si tu de facut hainute,de citit "mama si copilul"sau ceva de genu' asta...Sau fa-i un album mai special(aici la americani aproape fiecare copil are),ca un jurnal,in care sa scrii citeva rinduri la fiecare eveniment din viata lui;de ex.faci pe sectiuni:Craciun-si-n fiecare an pui cite-o pozica si citeva rindulete;sau Paste, Revelion,prieteni,vacanta,bunici...ce-ti trece prin minte;e ca un fel de rezumat in imagini al copilariei...Fa acu' cit ai timp ca dupa ce vine d-ra Clara,no way sa mai gasesti timp pentru asa ceva!! Pupicei si multa sanatate! Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#5
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 00:32

Si eu tot patru luni am stat in pat, sau mai bine zis fotoliu care se intinde. Pai eu ce-am facut [?] Am citit si recitit toate cartile care le-am adus cu mine (mie imi place mult sa citesc, e ca un drog, cind incep o carte n-o mai las din mina [:p]) ... m-am mai uitat la tv, stiri, etc ... am vazut toate filmele (pe casete video inchiriate) pe care mi le-am dorit sa le vad, de la Casablanca si Pe aripile vintului pina la ultimele aparitii ... am tricotat caciulite (aici nu prea gasesti cine stie ce, ca e moda cu capul gol la bebelusi [}:)]) ... am avut si laptopul pe genunchi, dar ma plictiseam repede... si ceea ce s-a transformat intr-un "drog" si mai si decit cititul, a fost GOBLENUL [:p], dar nu cel pictat, ci acela cu legenda ... imi luasem vreo trei goblene inainte de a pleca din tara, doar asa de curiozitate si pot sa spun ca a devenit pasiunea mea cind am fost insarcinata si in imposibilitatea de a ma misca ... acum imi pare rau ca nu mai apuc sa pun mina pe goblen mai mult de doua-trei ori pe saptamina si atunci numai vreo ora poate [:(] ... eu zic sa incerci si tu [:)] .

#6
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 01:50

... mai fetelor, da' o metoda taman opusa statului la pat nu cunoasteti? ca eu am ajuns la fundul oceanului cu DISPERARE!!!! bb nu mai vrea sa iasa si pace !!! ...si ce n-am incercat!!!!!!!! urca scari (cate 11 etaje, de-mi tremurau picioarele si gafaiam ca o locomotiva), coboara scari, cara sacose de la super-market, da cu aspiratoru', spala pe jos, fa mancare!!! CE SA MAI INCERC CA NU MAI STIU !!!!!!!!!!!!!!![:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!]

#7
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 02:46

quote:
Originally posted by Angela T.
... mai fetelor, da' o metoda taman opusa statului la pat nu cunoasteti? ca eu am ajuns la fundul oceanului cu DISPERARE!!!! bb nu mai vrea sa iasa si pace !!! ...si ce n-am incercat!!!!!!!! urca scari (cate 11 etaje, de-mi tremurau picioarele si gafaiam ca o locomotiva), coboara scari, cara sacose de la super-market, da cu aspiratoru', spala pe jos, fa mancare!!! CE SA MAI INCERC CA NU MAI STIU !!!!!!!!!!!!!!![:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!]
SEX, SEX si iar SEX [:D][:p][:D][:p][;)]

#8
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 03:38

quote:
Originally posted by Angela T.
CE SA MAI INCERC CA NU MAI STIU !!!!!!!!!!!!!!![:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!][:(!]
BUHUHUUUU!Poate te sperii si nasti! Imagine postata...nu inca?? Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#9
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 11:53

Alexandra, am mai recomandat asta o data si am avut succes: eu am impletit o paturica pt Andra. Frumoasa foc, colorata, simpla, in patrate de diferite culori pe care apoi le-am cusut, asta ca sa nu car ditamai paturoiul dupa mine peste tot. Acu' mi se pare usoara da' atunci parca avea o tona[:)]. Sper sa "prinda" si la tine. Daca nu citeste, citeste cat poti de mult ca nu mai pupi dupa ce vine bebe[:)][:)] Uita-te la tv, dormi si vorbeste cu ala mic, spune-i povesti, spune-i ce o sa faceti voi acolo cand o sa vina tanti in alb... of, plec ca plange Andra. Vezi, cam asta e![:)][:)] Sanatate la mama si la bebe. pa.pa. cristina&andra mica

#10
Doina

Doina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 12:05

eu am stat la pat aproape 5 luni si ce rau mi se parea! mai ales ca eu aici sunt singurica-singurica, sotul pleaca la 8 dimineata si vine la 8 seara[:(!].... si acum de cind s-a nascut Carla n-ai idee cu cit jind ma gindesc la acele vremi apuse! incarca-ti bateriile, odihneste-te pt o viata intreaga ca dupa aia! hiberneaza ca o ursoaica si bucura-te din plin de aceste momente! dupa ce nasti... adio odihna !!! pupici si nastere usoara! Doina&Carlita-iubita


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -