Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cresa/gradinita in Germania


16 raspunsuri la acest subiect

#11
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 18:35

Ari, mersi mult, am fost la plimbare si parca de-al naibii nu m-am intalnit cu nici o vecina!! Dar tot prind eu vreuna. iris, ti-am scris un email. Multumesc pt tot. Sunteti niste dragute, ca intotdeauna.pa.pa. tina&andra mica

#12
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 21:57

as avea si eu o intrebare in legatura cu gradinitele.Trebuie ca sa-l inscriu neaparat pe Cristi la o gradinita care sa fie langa casa,adica cea de care apartinem ,sau il pot inscrie la care vreau eu?
Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur [*]


#13
dori

dori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 17 ianuarie 2003 - 12:26

Roxy, poti sa il inscrii la ce gradinita vrei, sau mai bine spus la ce gradinita gasesti loc.

#14
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 17 ianuarie 2003 - 13:09

multumesc dori ,m-am gandit sa-l inscriu de pe acum ,sper ca nu e prea tarziu ,dar mai vedem noi,ca are deja 2 anisori jumatate .Dar faptul ca ne mutam acum in alt oras ,ne pune putin in dificultate pentru ca de acum trebuie sa-l inscriem .Multumesc de raspuns.
Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur [*]


#15
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 ianuarie 2003 - 17:16

roxy , eu zic sa stai linistita; daca nu sint probleme cu locurile la gradi, poti inscrie oricind; eu am inscris-o pe iris in luna mai si in iunie m-au anuntat ca au locuri; am facut cerere la 5 gradi, de jur imprejurul casei, nu ride!, ca sa fiu sigura; am primit si am facut si inscriere la una - in luna mai apoi dupa o luna am primit loc de 8 ore la alta, asa ca am renuntat la prima si asta a fost - in august , dupa ce a implinit 3 ani a inceput gradi; din cite am inteles eu distribuirea locurilor se face dupa virsta copiilor si nu dupa vechimea cererii; iris

#16
AncaG

AncaG

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 13:35

[hia] Din ce s-a scris pana acum m-am lamurit cat de cat in legatura cu inscrierea la crese/gradinite in Germania, oarecum si cu pretul, dar as dori foarte mult sa stiu care sunt conditiile in gradinite, cum sunt tratati copiii, ce li se da la masa - pentru gradinite cu program prelungit (m-am speriat foarte tare cand am citit aici pe site ce povestea o mamica despre mancarea servita la gradinita in Olanda), care e programul copiilor in aceste gradinite cu program prelungit, ce activitati mai deosebite au, daca au... Multumesc anticipat![pup] Anca

#17
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 28 octombrie 2003 - 07:39

tinatache Membru de baza Stie cineva care e diferenta dintre cresa/gradinita obisnuita si cele asa-numite "Eltern-Kind-Initiative"? S-a deschis una de curand in apropiere de mine si am auzit si prin alte parti dar n-am reusit sa aflu ce e aia???? Un an nou fericit! Cristina iris Membru matur din cite am priceput eu, "e_k-initiative'- le sint gradi particulare, private, si au pretul mai mare; au tot felul de minunatii in oferta lor, pe masura banilor platiti; eu am intrebat la una si avea taxa lunara de 8oo euro; iris tinatache Membru de baza 8oo???? Pai in anuntul din ziar scrie ca parintii tb sa fie dispusi ca din cand in cand sa mai faca si munca voluntara pe acolo, si cu toate astea platesti atat de mult??? WOW!! Un an nou fericit! Cristina L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -