Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Programe radio-tv


11 raspunsuri la acest subiect

#1
Ardei

Ardei
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 14:18

Fetelor care locuiti in Germania, puteti sa-mi spuneti prin ce mijloace ascultati sau vizionati programe radio-tv in limba romana? Multumesc.

#2
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 15:00

Ar fi ideal sa ai o antena de satelit cu toate "accesoriile" (receiver si ce mai e) dar in general, conf. contractului de inchiriere, nu o poti instala fara acordul proprietarului![:p] Care acord a fost refuzat in 2 cazuri din 3 - din ce stiu eu![;)] Radio - poti sa asculti on line Radio Contact sau Romantic. Acum eu ma consolez ca neavind TV in romana, mai fac progrese la germana - deci vezi si tu jumatatea plina![;)][:)]

#3
alinaluchian

alinaluchian

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 74 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 16:59

Numai prin internet :
www.tvr.ro
www.antena1.ro
http://www.protvintl.com/tv.asx

Radio Romania International ( real player ) http://www.rri.ro/rams/audio2.ram

radio Romantic ( real player ) http://encoder1.rdsn...ic/romantic.ram

Vizionare placuta ![:)]

#4
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 18:50

In principiu nu ai voie sa-ti pui antena parabolica.E asa cum zice Ela.Dar poti obtine de la institutia pentru straini (sau unde sunteti voi inregistrati...), spre exemplu in München de la KVR, o aprobare cum ca esti strain si ai dreptul sa receptionezi si sa urmaresti programele TV din tara ta, si atunci ai dreptul la antena. Pana una-alta, tot internetul ne salveaza.La www.ziare.com, gasesti o multime de link-uri pentru radiouri romanesti.Multe dintre ele transmit live pe net (Contact, Romantic, Profm etc).Tot pe net mai poti vedea Observatorul (inregistrat)al Antenei 1 sau cate ceva de la TVR.

#5
kika

kika
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 21:42

Cum sa nu ai voie sa-ti pui antena parabolica??? Asa ceva nu exista!! Eu prind ProTv international si TVR international in Germania cu ajutorul unei antene parabolice (chiar numai de 80 cm) si pot sa va spun ca merita investitia asta si ca sint tare multumita de calitatea receptiei si de tot. Va rog nu mai bagati spaima in oameni cu interdictii aiurea. V-am pupat! kika

#6
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 21:58

Kika, ma bucur ca ai aparut![:)]Chiar ma intrebam pe unde esti... Referitor la antena parabolica, sa stii ca nu vorbesc prostii!In contractul nostru de inchiriere scrie clar ca NU avem voie sa ne punem antena.Si mai stiu o multime de persoane in aceeasi situatie. Oricum bine ca am gasit solutia.Asa cum spuneam mai sus, cu o aprobare de la KVR se rezolva![^]

#7
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 22:09

Cicä (luati cu titlu de nu stiu exact) existä o lege care i-ar obliga pe proprietari sä lase chiriasii sä puna parabolice pe casä dacä la tv nu e nici un canal în limba lor maternä ( a chiriasilor). Mä interesez. päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#8
ADRIANNA

ADRIANNA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 22:12

Eu sint in Germania si am antena parabolica si nimeni nu ne-a spus ca este interzis.Prind Pro Tv,TVRint si Antena 1

#9
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 22:15

quote:
Originally posted by ADRIANNA
Eu sint in Germania si am antena parabolica si nimeni nu ne-a spus ca este interzis.Prind Pro Tv,TVRint si Antena 1
Oops, pai in profil scrie ca esti in Tulcea, Romania[:)][:)] tina&andra mica

#10
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 22:57

Kika, bine ai venit! Ce ti-a luat atata????[:p] Si nu sperii lumea - nu stiu de cand esti tu p-aici, dar noi anul trecut am venit si o data cu noi inca vreo 30 pe care-i stim (c-or mai fi si altii [;)]) si la toti e aceeasi interdictie - scrie in contractul de inchiriere! Acum eu nu zic ca e imposibil, sigur depinde si de proprietar (al nostru sigur n-ar fi de acord [:p]) si oricum e de tinut minte ce a zis Camelia si de verificat ce zice Papadie.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -