Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu cine si cat sa coste?


12 raspunsuri la acest subiect

#1
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 20:22

Va intreb pe voi cele care ati mai mers cu avionul cu ce companie mergeti de obicei si cam cat ar trebui sa coste un zbor dus intors pana in Romania(bucuresti)din Germania .Eu am gasit ceva care costa 320 pt mine cu oprire in PRAGA si pentru fiica mea un an 10 %din valoarea biletului meu.Multam mult!!!!!!!!!!!!!!!!1[:)]

#2
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 20:33

Danac, pai depinde de unde din Germania, daca vrei sa calatoresti in timpul saptamanii sau in week-end si cu cat timp in avans iei biletul. Banuiesc ca ti-au oferit CSA. Ei au preturi ok de regula dar incearca cateva agentii de turism (poti obtine pret mai mic decat de la compania aeriana in sine)inainte sa iei ceva, vezi care-ti ofera pret mai bun si daca se poate, zbor nonstop, mai ales ca vei calatori cu un copil. Adela

#3
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 20:44

Noi am venit cu Tarom-ul, zbor direct ca altfel de obicei se opresc in capitala statului de care apartine compania. A costat cam 300euro pt mine plus 10% pt Andra. A fost bine, dar ar fi bine sa intrebi cu ce avion mergi ca eu am venit cu un Boeing 737 dar o cunostinta a venit cu un Antonov de pe vremea ... strabunicii si n-a fost prea placut. Zborul a fost Bucuresti-Sibiu-Muenchen, dar la Sibiu a stat f putin. Mie mi-a placut si Andrei cred ca la fel, ca nu s-a manifestat nicicum[:)]. Am avut si caruciorul cu noi si nu au comentat, nu stiu cum e in alta parte, plus ca pe ea am tinut-o in cosuletul de masina pe scaunul de langa mine. Cam atat. Drum bun. tina&andra mica

#4
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 21:02

Dana, ai grija ca escala in Praga e de vreo 2 ore mi se pare si cel putin zborul cu plecare din Frankfurt ajunge aproape de 11 noaptea in Bucuresti. Daca junioara ta rezista, atunci zbor placut! Ca sa-ti fie mai usor sa faci comparatii - www.flugboerse.de

#5
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 22:26

quote:
Originally posted by Adela P
Danac, pai depinde de unde din Germania, daca vrei sa calatoresti in timpul saptamanii sau in week-end si cu cat timp in avans iei biletul. Banuiesc ca ti-au oferit CSA. Ei au preturi ok de regula dar incearca cateva agentii de turism (poti obtine pret mai mic decat de la compania aeriana in sine)inainte sa iei ceva, vezi care-ti ofera pret mai bun si daca se poate, zbor nonstop, mai ales ca vei calatori cu un copil. Adela
De regula se pleaca din Frankfurt.Nu stiu ce e aia CSA.[?]Este vreo diferenta daca calatoresti in weekend,sau daca calatoresti in timpul saptamanii?

#6
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 23:56

[/quote] De regula se pleaca din Frankfurt.Nu stiu ce e aia CSA.[?]Este vreo diferenta daca calatoresti in weekend,sau daca calatoresti in timpul saptamanii? [/quote] CSA e compania de zbor ceha. In timpul saptamanii e mai ieftin de regula decat in week-end. Adela

#7
cristinacsa

cristinacsa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 802 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 00:13

Am auzit de Carpatair, dar nu stiu prea multe amanunte. Cica au avioane noi si costa cam 270 euro. Cristina

#8
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 19:41

noi am zburat in iunie, cu tarom, atunci era cel mai ieftin zbor direct din dusseldorf, parca 385 euro pt mine; daca mergi cu bebe sa stii ca el are dreptul la 10 kg bagaje, carucior si scaun de masina ; poti merge cu bebeul in carucior pina la intrarea in avion, acolo ti-l duc ei direct in cala si la destinatie ti-l dau imediat inapoi, e mai usor asa de dus bebeul; in avion poti avea noroc sa iti lase loc liber linga tine si sa tii bebeul in scaunelul de masina; nu imi amintiti dezborul cu antonovul....a fost ca in filemele cu prosti ... iris

#9
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 23:27

Va multumesc ptr raspunsuri![:)]

#10
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 23:32

Scäunelul de masinä este obligatoriu în avion. Ca extrabagaj poti avea si cäruciorul (cu mentiunea cä pt carucior nu se pläteste). pupici*** oana Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -