Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce stiti despre polizu?


7 raspunsuri la acest subiect

#1
ciupercar

ciupercar
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 13:57

Buna fetelor! Ma numesc Raluca si sunt insarcinata in 5 luni. Ieri am fost la echo si mi-a zis doctorul ca este fetita[:D]. Am fost extrem de incantata. Intrebarea mea: puteti sa-mi dati niste informatii utile despre maternitatea Polizu si despre doctorul Nicolae Suciu? Ieri am fost pt prima oara in acel spital si nu am fost prea incantata de ceea ce am vazut. Asa ca m-ar interesa informatii referitoare la conditiile din maternitate, din rezerve, cum se poarta asistentele...(as vrea sa fiu cat mai pregatita cand ma voi interna, iar experienta nu am deloc, iar prietene care sa fi nascut-nici atat) Eu vreau sa nasc prin cezariana si m-ar interesa chiar si aspectele pecuniare ale problemei [;). Va multumesc, raluca

#2
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 14:32

Din cate stiu dr. Suciu este sef de sectie. Cineva mi l-a recomandat si mie si am inteles ca este extraordinar dar nu bag mana in foc pentru ca deocamdata nu am fost la el. Eu ma pregatesc de pe acum pentru cand va veni vremea bb.

#3
ralucab

ralucab
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 14:34

Raluca, eu am nascut la Polizu, insa cu un alt doctor. Am stat intr-o rezerva singura dupa ce am nascut, si a fost destul de curat. Asta nu inseamna ca nu am vazut si gandaci pe acolo, dar avand in vedere conditiile din alte spitale, eu zic ca la p[olizu e OK. Nu am nascut prin cezariana, anul trecut cand am nascut eu, se vehicula un pret in jur la 250$ pentru cezariana, si 100$ pentru nastere normala. Nu inteleg insa de ce nu vrei sa nasti natural? Ai probleme de sanatate care te impiedica sa faci asta? R

#4
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:07

Felicitäri ciupercutza :-) O sarcinä usoarä si o nastere färä probleme[:)][:)][:)] päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#5
Alexandra

Alexandra

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 12:11

Raluca, Am nascut la Polizu acum cateva zile (30 sept) cu dr. Suciu. Este doctorul meu de cativa ani si daca nu era el Sonia nu ar fi existat astazi. Este mai mult decat un medic bun profesional, este un doctor bun, prin asta intelegand ca este un OM. Eu am nascut normal cu anestezie epidurala si a fost foarte bine. Mi-a atenuat mult durerea. Anestezia epidurala se face dupa dilatatie 4, eu am cerut dupa dilatatie 7 dupa ce mi-au fost rupte membranele. Te rog sa ma crezi ca nu stiu cand am ajuns la 10. Intr-adevar ultima faza o simti si asa si trebuie dar ai destula energie sa suporti pentru ca pana atunci e lejer din cauza anesteziei. Mergi cu incredere pe mana Doctorului Suciu, eu nu i-am iesit din cuvant si mi-a fost foarte bine. Se supara doar daca nu-l asculti. Este calm si vorbeste frumos, iar din punct de vedere profesional este cel mai bun. Spitalul este destul de curat iar daca stai in rezerve in sistem room-ing este aproape ca la hotel. Ai si bebeul cu tine. E unul din avantaje sa nasti cu un sef de sectie, are rezervele lui. Cu drag, Alexandra PS. Daca mai vrei sa ma mai intrebi ceva, te rog sa nu eziti.

#6
ciupercar

ciupercar
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 20:38

Multumesc frumos tuturor! Ca sa-i raspund tizei mele: da, am avut niste probleme in copilarie (cu inima). Alexandra, felicitari! Sa te bucuri de Sonia, sa fie sanatoasa, frumoasa si sa aiba noroc! Alexandra, te rog frumos, poti sa-mi dai mai multe amanunte despre conditiile din spital? Cam cat te-a costat? Poate chiar poti sa-mi spui, din auzite cel putin, cam cat costa o cezariana? Rezerva in care ai stat este una din cele ale Medicover-ului? Cred ca ti-ai dat seama ce fel de informatii ma intereseaza... Iti doresc in continuare revenire usoara si fara complicatii. Va doresc la toate, viitoare sau actuale mamici, multa sanatate. Mai vorbim raluca

#7
Alexandra

Alexandra

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 17:45

Raluca, Nu stiu cat costa o cezariana, dar pt. medic cezariana e mai simpla decat nasterea normala. Probabil in jur de 200$. In rest moasa - 500.000, anestezistul - 1.500.000 (dar a fost o anestezie speciala, pt. una normala sigur e mai putin), la copii intre 50.000 si 100.000 la fiecare tura, la toaleta 30.000. Rezerva in care am stat este a spitalului nu tine de Medic Cover sau de American Medical Center. Vorbeste cu medicul sa aranjeze sa stai acolo. Sunt rezerve cu un pat, cu 2, 3 sau 4 dar toate sunt faine. Iti doresc sarcina usoara in continuare! Alexandra

#8
ciupercar

ciupercar
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 12:36

Multumesc, Alexandra. Mi-ai fost de mare ajutor. Sunt niste puncte de plecare. Va doresc numai bine. Raluca raluca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -