Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

surprize la echografie


9 raspunsuri la acest subiect

#1
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 11:12

V-am spus mai demult ca am fost la dr. Herghelegiu la echo si nu am fost multumita. Acum 10 ani am fost operata de chist ovarian iar chirurgul ne-a spus atunci ca nu a scos nimic. Ei bine, dr H. mi-a decretat ca el nu gaseste ovarul si pt ca am fost operata nici nu-l mai cauta pt ca inseamna ca mi l-au scos! Astazi am facut o alta echo la Policlinica Elias .D-na doctor de acolo mi-a spus ca ovarul drept e un pic mai mic decat dreptul si are o pozitie mai "altfel" decat cea obisnuita. L-a cautat ceva vreme dar l-a gasit si mi-a aratat si mie pe ecran. Sunt mai linistita acum...ma gandesc insa daca sa ma duc si in alta parte la echo. Voi ce ma sfatuiti? Multumesc.

#2
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 11:18

go la alt eco si la alt doktor, ca e bine sa ai mai multe opinii....poate dai peste unu mai priceput..cine jtie. totul e sal cauti [:)] Luizax

#3
ralucab

ralucab
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 11:25

si eu auzisem numai lucruri bune de Herghelegiu. Da, cea mai buna solutie ar fi sa mergi la altul. din pacate nu-ti pot recomanda unul, dar incearca la Medsana. R

#4
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 13:39

pai nu stiu cum e in Bucuresti, dar la Pitesti exista doctori ecografisti generalisti, ca sa zic (nu stiu exact cum le zice) si mai sunt si ginecologi specializati in ecografie... unul din ei este chiar dr. cu care am nascut eu, si el mi-a explicat ca pentru aceasta zona mai delicata a organelor genitale este cel mai bine sa nu te duci la orice doctor, ci numai la un ginecolog cu specializare in eco... Poate ca tu chiar asa ai si facut, nu stiu, dar poate te ajuta si ideea asta... Oricum, si eu zic ca e bine sa te mai adresezi cel putin la inca un doctor, ca sa vezi care e pana la urma adevarul... ca pana acuma "e sau nu e" e cam vag, in fond probabilitatea este tot de 50%, fie ca ai sau nu confirmarea celor doi doctori! Iti doresc multa sanatate, si sa auzim numai de bine!!! mirela

#5
s_maria

s_maria
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 14:31

Mai incearca si la alt medic! Vezi daca te duci la Medsana sa nu nimeresti la Corina Popescu ( parca asa o cheama): e pe dinafara saraca... Incearca sa ceri cand iti faci programare un medic ginecolog, care face si echografia. Multa sanatate!

#6
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 14:43

Inceara la un echograf Doppler, nu stiu daca va fi mai bine, dar pe mine inainte de nastere acolo m-a trimis dr. mea ca sa vad daca bb nu are cordonul ombilical in jurul gatului (eram eu obsedata de asta!). Cred ca e tehnologie mai avansata, e si in culori, e f scump si putini dr. il au. Poate stie altcineva mai multe despre asta. Mult succes. pa.pa. tina M-am hotarat: azi sunt fericita!

#7
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:28

Cind auziti de dr. Herghelegiu la echo, va spun eu ce sa faceti, am mai scris si in forumul vechi: FUGITII!!!!! Mi-e mi-a facut cred ca vreo trei echo si nu mi-a gasit nimic, tot imi spunea ca ar fi dureri de la hernie, pina cind m-am trezit cu o dereglare frumusica, m-am dus repede la dr. Sandu de la Caritas si mi-a gasit chisturi ovariene.[:0] Asa ca in privinta lui dr. Herghelegiu nu am decit cuvinte rele.[:(!] vinv

#8
andrada22

andrada22
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:31

Eu ii dau dreptate Tinei: echo Dopler este f.performant mai ales ca poate face si echo transvaginale, care sunt mai exacte.. Stiu si un aparat bun si un medic ginecolog bun care a facut specializari pt astfel de echo. A fost singurul medic care a vazut exact natura chistului pe care-l aveam (s-a confirmat la operatie si la examenul histopat.), si care a lamurit-o si pe o alta prietena pe care au bagat-o in ceata alti medici "priceputi" . E vorba de Dna Dr. Popescu Liliana de la Sp. Filantropia, iar costul este de 200000 lei + ce-i dai ei. Daca vrei amanunte, spune! Tb. sa te linistesti! Andrada

#9
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:55

Va multumesc tuturor pentru mesaje, voi mai face o alta echo, la un alt medic ginecolog...nu de alta, dar vrem sa facem un copil si trebuie sa stim cum stam. Sanatate tuturor.

#10
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 07 octombrie 2002 - 12:14

quote:
Originally posted by andrada22
Eu ii dau dreptate Tinei: echo Dopler este f.performant mai ales ca poate face si echo transvaginale, care sunt mai exacte.. Stiu si un aparat bun si un medic ginecolog bun care a facut specializari pt astfel de echo. A fost singurul medic care a vazut exact natura chistului pe care-l aveam (s-a confirmat la operatie si la examenul histopat.), si care a lamurit-o si pe o alta prietena pe care au bagat-o in ceata alti medici "priceputi" . E vorba de Dna Dr. Popescu Liliana de la Sp. Filantropia, iar costul este de 200000 lei + ce-i dai ei. Daca vrei amanunte, spune! Tb. sa te linistesti! Andrada
Draga Andrada, Ti-m trimis un e-mail. da-mi, te rog, niste date care sa ma ajute sa ajung la Dna Dr. Liliana Popescu. Multumesc mult.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -