Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durere


19 raspunsuri la acest subiect

#1
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 10:20

Dupa ce trec "musafirii" la vreo 2 zile, simt o presiune in ovare. Nu este durere propriu-zisa. Este insotita de o secretie alba si f. vascoasa care apare numai la efort. Ma tine cam 3 zile. Sa fie oare perioada de ovulatie? Inainte nu se manifesta asa. Cine a mai patit-o?

#2
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 11:01

Mie mi se intampla asa intr-adevar la ovulatie, dar pe la mijlocul perioadei, dupa vreo 10 zile de la "musafiri". Mi se pare cam devreme dupa 2 zile, dar poate mai are cineva alta idee... tina M-am hotarat: azi sunt fericita!

#3
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 11:10

Stiu ca este cam ciudata dar...cred ca m-am dereglat. Cand am ramas insarcinata stiam ca e perioada sigura si nu m-am mai protejat. s-a dovedit ca nu a fost asa....probabil ca sunt defecta.

#4
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 12:40

Draga Onetzica, Eu am aceeasi problema numai ca am avut o cezariana cu probleme mari si inainte de asta si o extrauterina. Acum la un an si 4 luni de la cezariana ciclul meu este regulat dar foarte putin, nchis la culoare si din cand in cand am acele scurgeri albe gelatinoase, vascoase, fara miros, nu prea stiu ce sa cred, doctorita a zis ca se reface uterul foarte greu, dupa operatie. dana

#5
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 12:43

One, eu pätesc asa si înainte si dupä ciclu. Nu am nici o explicatzie. päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#6
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 12:48

Va multumesc pentru raspunsuri. Acum am stat si am calculat si au cam trecut ceva zile de la ciclu. Sa fie oare dupa acel chiuretaj. Am de abia 3 luni de la chiuretaj.

#7
AngiV

AngiV
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:58

Si mie mi se-ntampla acelasi lucru inainte si dupa ciclu(ciclu f. regulat): acea scurgere alba si vascoasa fara miros , si asta de dupa chiuretaj, cam de 4-5 luni, si nu stiu care o fi motivul. la reflexo mi-a spus ca se elimina toxinele din organism pe toate caile posibile, deci sa nu ma inpacientez si sa consult medicul. Totusi am sa merg sapatamana viitoate la medic, il voi intreba, si am sa va tin la curent. Mie sincera sa fiu, imi este frica si din acest motiv sa raman deja insarcinata, si vreau mai intai sa verific. va pup si va doresc multa sanatate! AngiV

#8
cami1977

cami1977
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 18:03

Si eu patesc acelasi lucru,inainte si dupa si tot fara sa-mi pot explica cauza. Papa tu de cand ai patit asta?

#9
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 09:17

Dragelor, Mergeti la medic si faceti de urgenta un examen de secretie vaginala ...acestea sunt simptome de candida (scurgere alba vascoasa, fara miros si fara mancarimi(sau mai putin vascoasa in perioada de cresterea a mucusului cervical - adica la ovulatie). Eu ma lupt cu o minunata candida de cativa ani de zile - nu am reusit inca sa scap - de fiecare data cum iau un antibiotic (luam..ca acum suntem insarcinati)..cum reaparea....Nu este grava, unele femei (si procentul e destul de mare) "lupta" cu candida pt. tot restul vietii, caci, tratamentul e de lunga durata si..precum spuneam...candida reapare. E grav daca apar mancarimi, usturimi sau se modifica mirosul. Cel mai recomandat este tratamentul urmat "ca la carte"(acum depinde ce va recomanda medicul in urma examenului de secretie - ovule, ungunete, pastile pe cale bucala) si spalaturi vaginale din cand in cand. PS - nu va impacientati prea tare - candida exista in mod normal in orice organism (o regasim chiar si in cavitatea bucala - vedeti dimineta, la trezire cat de alba va este limba)..problema apare atunci cand este in excess si cand apar modificari ale florei bacteriene. (cica vinovate ar fi antibioticele neasociate cu alte antibiotice ce merg si pe aparatul genital, si...apare o oarece sensibiliare a mucoasei uterine in urma folosirii anticonceptionalelor). Multa sanatate si mergeti la medic! Va pupacesc, Mama_lui_Alex

#10
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 23:19

Bineinteles ca asa e , are dreptate mama lui Alex, asta e candida cu scurgerile albe si viscoase[V]... Subiectul s-a mai discutat, dati o cautare pe forumul vechi. Oana


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -