Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Semne de piele


6 raspunsuri la acest subiect

#1
Alehandra

Alehandra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 16:38

Oare de ce Alexandrei mele (2 ani ) i-au aparut semne mici de piele. Chiar daca toata vara a fost afara la soare am dat-o mereu cu crema cu factor de protectie 30.Are deja 4 semne mici cei drept dar sunt acolo. suntem intr-una

#2
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 17:25

ce fel de semne? Albe, maro, rosii, in zonele expuse la soare? Aici se face campanie impotriva expunerii copiilor la soare, asa ca e bine sa le tii sub observatie, dar fara sa intri in panica, poate fi doar o iritatie. In "Mama si copilul" scrie despre tot felul de iritatii care pot aparea la copii si care dispar sau nu de la sine. Sanatate la bombonica. tina M-am hotarat: azi sunt fericita!

#3
Alehandra

Alehandra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 08:09

Sunt semne de culoare maro. La soare a sta doar dimineata si dupa amiaza ( a se intelege la joaca si nu plaja ) suntem intr-una

#4
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 10:56

Hm, eu am avut cand eram prin liceu niste pete albe de la soare si au trecut de la sine. Cred ca era prin perioada de explozii solare, daca mai tineti minte. Sau Cernobal[?] Cine mai stie... Oricum, poate ar fi bine sa o vada un dermatolog... Imi pare rau, nu stiu sa-ti spun mai multe... Pupici la printesa. tina M-am hotarat: azi sunt fericita!

#5
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 14:57

Cred ca te referi la semne=alunite maro.Fetita mea are 8 ani si de pe la 2 ani au aparut primele iar acum are destule.Si eu am ferit-o de soare si am folosit creme cu protectie mare.Am intrebat un dermatolog si am inteles ca e ereditar.Si noi avem(eu si sotul) si atata timp cat nu se modifica ca forma si chip trebuie sa le lasam in pace.Asta e ,nici mie nu-mi convine dar nu stiu ce sa fac impotriva lor.(macar sa nu mai ii apara).Am mai auzit ca ar fi o lipsa de seleniu dar nu stiu nici un tratament.Daca aflii ceva nou ,iti multumesc daca mi-ai spune si mie. Marina

#6
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:13

Eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, poate au inceput sa-i apara alunite(daca semnele de care vorbesti sunt mici, ca niste alunite), dar oricum mergi sa-l vada si un doctor. Multa sanatate, Camelia

#7
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 16:24

Tratament pentru disparitia alunitelor (de la mama): sa le ungi zilnic cu ulei de ricin. La mine nu a mers, dar la taica-meu cica s-ar fi retras cateva.... Oricum, rau nu cred ca face uleiul asta ....[^] Sanatate maxima.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -