Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mult e dulce si frumoasa....


36 raspunsuri la acest subiect

#31
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:27

Nu sunt suficient de inteligenta ca sa agreez scrierile acelea controversate.Deh, "de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere!"Asta sunt si gata.Dar am devenit suficient de inteleapta ca sa le tolerez.Si pentru ca ma oboseste sa le citesc (nu ma ajuta inteligenta, dupa cum spuneam...[^]), am rezolvat problema:nu le citesc![:D][:D]

#32
Alehandra

Alehandra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 15:50

Dragele mele eu sunt "membru incepator" dupa cum se vede desi intru mereu pe site citesc nu raspund prea mult nici teme multe nu incerc sa lansez si pentru ca am observat ca multe dintre noi se" afla in treaba si dau sfaturi sau replici de la mare inaltime. Ar fi bine sa vorbim deschis intre noi fara teama nu avem nimic de pierdut. Scrieti fetelor cum doriti cine are ochi buni sa citeasca cine nu poate, nu va straduiti nu contin mesaje importante. suntem intr-una

#33
oanaD

oanaD
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 16:03

quote:
Originally posted by papadie
Sä nu credeti cä sunt vreo frustratä dar nici nu am iq-ul cu minus... dupä cum presupun unele dintre participantele la aceastä ..."discutie". Nu m-am putut abtine si am dat o cäutare pe forum dupä nume. D-na CameliaH îmi cer scuze dar nu am gäsit decât patru postäri semnate de dvs. Una este aceasta care nu are legäturä cu copiii, în celelalte trei cereati ajutorul forumistelor. Înca o datä îmi cer scuze dacä gresesc...dar multe dintre "mutilatoare"(îmi cer scuze cä vä ränesc vizual) dau sfaturi si se agitä sä ajute dar pe dvs. nu v-am citit prea des în aceastä posturä. (Apropo de exprimäri vä citez "nu toti medicii sunt nasoi"- sunt sigurä ca "nasol" nu provine din latinescul "nasoala, nasoalae") D-na Khristin- chiar dvs. päcätuiti si înjunghiati pe la spate limba românä: nu aveti întâlniri cu doctorul cu care o sä nasteti ci "appointment" cu "delivery doctor" pentru "diabets test". D-na Theodora- sincerä sä fiu prefer sä väd un "tz" si un "sh" în loc de "î-mi bag nasul", "î-ti doresc", "...v-a întârzia" et caetera. Cât despre snobism..."hârtia nu roseste". Nici monitorul! În rest, vorba dvs. "Limba are o anumitä putere" chiar dacä "nu trebuie sä scriem exact ca în cartea e gramaticä". Toate cele bune, Oana Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!
Bravo papadie ! [;)][:D][:D][:D]

#34
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 23:41

quote:
Originally posted by Camelia
Nu sunt suficient de inteligenta ca sa agreez scrierile acelea controversate.Deh, "de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere!"Asta sunt si gata.Dar am devenit suficient de inteleapta ca sa le tolerez.Si pentru ca ma oboseste sa le citesc (nu ma ajuta inteligenta, dupa cum spuneam...[^]), am rezolvat problema:nu le citesc![:D][:D]
Camelia tu intodeauna esti asa de draguta si finuta [:)] ... mereu imi aduci aminte de o prietena draga si buna, de care mi-e asa de dor si de care ma despart doua continente si un ocean [V]... ramii asa pentru ca esti deosebita [:)]

#35
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 00:04

Si pentru ca acest subiect va fi inchis ma grabesc sa va spun ce simt in momentul acesta. Am avut o dimineata mai lejera si deci suficient timp sa citesc ultimele noutati de pe forum si ce observ ... CameliaH a venit si ea aici cu offul ei, ca fiecare dintre noi dealtfel, fie ca are legatura cu copiii sau familia, fie ca nu, si majoritatea dintre fete s-au rasculat revoltate tare ... ma rog, dreptul la cuvint, dreptul la replica sunt libere asa ca ... M-am uitat pe pagina Cameliei si am observat ca lucreaza in presa, deci probabil ca nu in ultimul rind si-a spus fata cuvintul de ziarist "scrieti fratilor romaneste sa priceapa toata lumea, chiar si aia mai greu de cap, asa ca multi dintre noi" ... nu a jignit pe nimeni si-a spus doar parerea si atit ... si uite asa s-a nascut polemica [}:)]. In fine, ca sa fac povestea scurta : citind deci tot ce-i nou pe forum, nu mica mi-a fost mirarea cind am observat aproape la fiecare sectiune, ca unele dintre voi, care pina acum ati scris "normal" (si asta sa stiti ca m-am documentat uitindu-ma la postarile anterioare)ati inceput cu sh, tz,k samd si inca mai faceti si remarci spirituale... doar asa de genul "hai sa le fac in ciuda desteptelor astea care se dau la inaltime cu limba romana" ... si uita asa m-am gasit zimbind amar in fata computerului si m-am gindit " hai sa ne aruncam licentele si diplomele de titrati la gunoi si sa ne intoarcem la gradinita, ca tot zicea Tiberiu ceva de grupele de gradinita" ... imi pare rau daca se simte cineva jignit, dar eu asa vad forumul acum, un grup de copii de gradinita care ne certam si ne facem in ciuda "care-i cel mai tare din parcare" [:(] ... nici macar cafeaua nu mai are gust [V]

#36
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 00:49

Sofie, [:X][:X][:X]

#37
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 05 octombrie 2002 - 01:11

quote:
Originally posted by Sofie
[:(] ... nici macar cafeaua nu mai are gust [V]
Hai mai Sofie!Ai vazut ca io m-am corectat ca sa-mpacam si grupa mica si pe-aia mare!!![:D][:D]fac orice numai sa-ti refac gustul la cafeluta!mm! Buna-buna...imi faci chef si-am baut deja 2 azi...[:)] Si daca tot suntem la gradinita sa va amintesc ceva: Pace!pace!intre doua dobitoace Dobitoaca cea mai mare Are parul pe spinare Dobitoaca cea mai mica Are parul pe burtica.. E o simpla poezioara de "gladinisa",fara referire la nmeni si nimic de pe acest site!Orice asemanare cu persoane si situatii reale este pur intimplatoare!... (ca genericul de la filme)[:D][:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -