Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

informatii


12 raspunsuri la acest subiect

#1
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 13:35

va rog imi poate sugera cineva adrese pe internet despre cum sa cresti un copil dela 2 an incolo Roxy huianur huianur

#2
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 15:27

Si pe acest site exista multe sfaturi... Uita-te sus pe linia neagra unde scrie "COPILUL" si sigur vei gasi ceva util[^] Incearca si pe reclama mascata ADMIN soory daca dau adresa altui site... Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

#3
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 17:23

multumesc pentru informatie,oricum nu plec de pe saitul acesta,ce ma interesa mai mult este sa aflu cat mai multe informatii despre cum sa fac fata aceselor de personalitate ale baietelului meu de 2 anisori. Roxy huianur

#4
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 03 octombrie 2002 - 17:33

Nu e vorba de un site dar am sa-ti spun, totusi. E vorba de mult disputata carte a Dr. Spock unde se discuta si despre accesele de personalitate ale copilului de dupa 2 ani, care se pare ca e, sau poate fi, o varsta dificila. tina M-am hotarat: azi sunt fericita!

#5
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 13:33

noi trecem prin furtunile primei crize de personalitate a copilului iris care are acum 3 ani; furtuna a inceput pe la aproape 2 ani cu 'tau ici" = stau aici, adica nu vroia sa merga unde vroiam eu, cu "iis poate" = iris poate face mai totul.... acum la 3 ani mai trage cite o isterie mai ales cind e obosita; cred ca am consumat si eu un milion de neuroni din capul meu incercind sa ma stapinesc, sa gasesc solutii; rabdare, blindete, fermitate, dra citeodata mi-am iesit din titini, a mai si incasat cite una la fund; acum stiu cam cum s-o temperez dar inca mi se stringe stomaccul cind simt ca incepe taraboiul; cel mai bun lucru pe care l-am invata e sa ii resperct programul, sa nu ajung cu ea obosita la distanta prea mare de casa, sa ii povestesc mereu ce avem de facut in ziua urmatoare , sa nu o surprind cu aproape nimic cind e obosita; sa ii ofer o laternativa tunic cind e obosita si refuza sa faca ceva ce totusi obligatoriu sa faca ; acum citeva saptamini ma lasat-o cu socrii mei si noi ma tulit-o osaptamina in vacanta, la intoarcere am gasit-o practic calare pe situatie, programul meu se dusese naibii, asa ca am tras o saptamina sa ne revenim, cit depsre alta vacanta, am hoatrit sa ne gindim mai bine data viitoare... iris

#6
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 13:40

m-am luat cu vorba si am uitat sa raspund concret; am gasit lucruri interesante de stiut in "cum devenim parinti mai buni" si "copiii invata ce traiesc" ambele aparute in humanitas practic acum doi-trei ani iris

#7
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 17:50

multumesc mult la toate huianur

#8
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 17:54

Roxy poti ruga pe cineva de acasä sä îti trimitä dr. Spock. Mie cartea mi se pare excelentä. päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#9
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 17:56

multumesc päpä ,dar se mai gaseste, si daca da unde, la tarabe sau doar in librarii. huianur

#10
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 04 octombrie 2002 - 17:58

päpä,scuze ca te intreb tu in ce oras stai,eu in Friedberg/Frankfurt am Main huianur


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -