Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2 intrebari de etica


12 raspunsuri la acest subiect

#1
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 13:30

Doua intrebari de etica 1. Prima intrebare: Sa presupunem ca stii o femeie insarcinata care deja are 8 copii. Trei dintre ei sunt surzi, doi sunt orbi si unul este dezechilibret mintal. Femeia are sifilis. Ai sfatui-o sa faca un avort? 2. A doua intrebare : Este momentul alegerii presedintelui lumii si votul tau va determina cine este alesul. Iata-i pe cei trei candidati: Candidatul A are legaturi cu politicieni corupti si crede in astrologie. A avut doua amante. Fumeaza ca o locomotiva si bea 8 pana la 10 pahare pe zi. Candidatul B a fost concediat de doua ori, doarme pana dupa pranz, in facultate se droga si bea un sfert de litru de whisky in fiecare noapte. Candidatul C este un medaliat si un erou de razboi. Este un vegetarian convins, consuma doar bere si asta ocazional si nu a avut nici o data legaturi extraconjugale. Dintre acesti trei candidati, pe care l-ai alege (sincer)? Alege, nu trisa si citeste raspunsul de mai jos. Candidatul A este Franklin D. Roosevelt. Candidatul B este Winston Churchill. Candidatul C este Adolf Hitler. ... Trebuie sa fii intotdeauna atent cu cei care traiesc prea ..sanatos !!! Apropo, daca la intrebarea despre avort ai raspuns afirmativ, tocmai l-ai omorat pe Beethoven! Irinuca

#2
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 14:13

Irinuca, Sa stii ca nu trisez si o sa-ti raspund ca l-as omori pe Beethoven, iar in ceea ce priveste a doua intrebare l-as vota pe primul, pentru ca pacatele pe care le are sunt omenesti, iar faptul ca are legaturi dubioase nu-l impiedica sa ia hotariri bune pentru tara lui ( daca ar fi vreun mafiot care sa scoata tara asta din c...t, l-as vota cu ochii inchisi, chiar daca as sti ca el se imbogateste de 10 ori mai mult si ar omori alti mafioti. Totusi America a fost ridicata si cu ajutorul Mafiei ( chiar daca ei nu recunosc). Unde n-ar fi si la noi mafioti care sa ridice biserici, sa doneze bani spitalelor sau universitatilor doar pentru ca acestea sa-i primeasca odrasla sa invete?

#3
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 15:08

Draga Irinuca, Mi-am formulat raspunsurile inainte sa citesc raspunsurile. 1. Nu as fi sfatuit-o pe acea femeie sa avorteze, deoarece daca acea fiinta a aparut deja in burtica, inseamna ca Dumnezeu i-a rezertvat deja locul sub Soare. Oricand se poate naste un geniu, dar nu neaparat, dar in orice situatie se poate naste o fiinta care traind si bucurandu-se de fiecare clipa va avea sansa ei sa-si gasesca fericirea si locul in societate. Nu are importanta bagajul genetic. Toti tindem pana la urma spre acelasi lucru: sa fim fericiti. 2. L-am votat pe primul deoarece ii place sa traiasca si sa se bucure de viata si se va gandi si la fericirea celorlalti. Al trei-lea(exceptie Hitler)probabil deja a ajuns la anumite convingeri legate de calea lui in viata si o va face si mai departe dar vazandu-si de drumul lui, nemaiavand timp sa se preocupe de ceilalti. Nu am reusit sa exprim exact ceea ce gandesc, dar m-ai dat gata cu Hitler si mi-ai dat peste cap raspunsul pe care il formulasem in minte pana sa vad raspunsurile tale. Pupici [:X] Camelia

#4
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 15:37

Oooooops! L-am omorat pe Beethoven si l-am votat pe Hitler intr-o secunda! Si asta din dorinta de a nu la da nastere la inca o fiinta nenorocita si de a nu lasa tara pe mana unor tradatori. Foarte interesante intrebarile tale. Dar mai interesante sunt raspunsurile!

#5
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 16:02

....it makes you wonder...ha? Luizax

#6
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 17:28

Si eu l-am oorit pe Beethoven! [:(]La intrebarea 2 nu m-am putut hotari..m-as alege pe mine![:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#7
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 00:11

Saracul Beethoven..se pare ca l-am omorat si eu. Cat priveste candidatul, am tot oscilat intre primul si ultimul si l-am votat (cam cu stragere de inima) de ultimul[|)]. Interesante intrebari..

#8
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 00:18

Super!! eu l-am omorat pe Beethoven si l-am ales pe Hitler!! Bravo mie, 2 dintr-o lovitura! No (more) comments! tina

#9
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 11:37

Nici mäcar o secundä nu mi-a luat sä-l omor pe Beethoven si sä-l aleg pe Hitler. Punct ochit, punct lovit!!! (dupa cum era în Xfiles-adevärul e dincolo de noi [:D][:D][:D]) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#10
Bettina

Bettina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 03:05

[:D][:D][:D][:D][:D]Majoritatea l-au omorat pe Beethoven si l-au ales pe Hitler si vreau sa adaug ca si eu am fost de acord in 2 sec cu aceasta alegere!!!!! Nostim[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -