Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Poveste...?


11 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 01:34

O sa va redau aici o poveste pe care am citit-o mai demult undeva pe net.O anumita mica secventza din ziua de astazi m-a facut sa mi-o reamintesc.Nu am nici un merit si nici o contributzie la ea...numai traducerea[:p]...Dar sper sincer sa provoc anumite personaje dintre noi ,cu reale talente literare (se stiu ele care sunt![:)])si sa continui "traditzia"forumului vechi... "Intimplarea se petrecea cu ceva timp in urma cind un tata isi pedepsise fetiza in virsta de 3 ani care irosise un sul de hirtie aurie destinat cadourilor de Craciun;banii erau putzini si barbatul se infurie cind fetitza incerca sa decoreze o cutie goala pe care a pus-o sub brad. A doua zi dimineatza mcutza ii aduse tatalui cutia spunindu-i: "Asta e un cadou pentru tine,taticule" si el se simtzi rusinat de reactzia sa exagerata de mai devreme insa se infurie din nou vazind ca cutia era goala. Si urla la fetitza:"Tu stii ca atunci cind daruiesti cuiva o cutie ar trebui sa pui si ceva in ea?"Fetiza se uita in sus la el,cu ochisorii plini de lacrimi si-i spuse:"Taticule drag,dar nu este goala.Am umplut-o cu saruturi. Toate doar pentru tine,taticule!" Atunci tatal fu si mai rusinat decit inainte;isi imbratisa cu drag fetitza si o ruga sa-l ierte. Se spune ca barbatul pastra cutia aurie linga patul sau ani intregi si intotdeauna cind se simtea descurajat el isi culegea din ea un sarut imaginar amintindu-si cu drag de iubirea sincera a fetizei lui care le pusese in ea. In realitate fiecaruia dintre noi,ca fiintze umane, ne-a fost daruita o astfel de cutie aurie plina de dragoste neconditionata si saruturi de la copiii nostri,de la prieteni,familie sau de la D-zeu.Si nu exista dar mai de pret pe care vreunul ditre noi l-am putea capata." The end...[:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#2
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 02:15

frumooooooooos !!

#3
Guest834_39

Guest834_39
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 03:42

superba povestea!! va pup

#4
georgia

georgia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 04:32

M-a impresionat foarte mult povestea! Ce frumos! Super!

#5
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 11:22

Povestea e tare dulce. Astept si eu cu nerabdare primele sarutari de la micutii mei[:X][:X][:X] Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

#6
alina_antoaneta

alina_antoaneta
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 11:41

mi-au dat lacrimile,la gandul ca si eu o cert pe andreea pt nimicuri.. este superba poveste... ce bine ar fi sa-mi amintesc de ea cand ma supara si fac..urat de tot... alina

#7
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 14:07

Puslamica mea de 1 an, Dragos, i-l striga doar pe tata (cu toate ca eu stau cu el 24 ore din 24), asa ca daca mi-ar spune si mie odata "mama" si m-ar pupa as fi cea mai fericita. ... Oricum sunt cea mai fericita pentru ca e al meu si e frumos ca un soare si stiu ca ma iubeste chiar daca nu stie cum sa imi arate asta. Dar, povestea e nemaipomenita, oare de ce ne insenineaza povestile pentru copii?

#8
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 15:15

Daaa...asa e. A mea micutza a inceput de aseara sa-mi spuna mami.... adica ma-mi. Pana acuma spunea ma-ma...si vine in fuga sa ma pupe cand vin/plec la servici....

#9
oanaD

oanaD
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 15:32

Superb [:)] Oaana

#10
diana12

diana12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 21:35

Irina, mi-au dat lacrimile. Tare frumoasa si emotionanta este povestea. Eu am sa schimb putin lucrurile si cred ca am sa-i fac si eu un cadou asemanator lui...barbate-miu [:p] sa se foloseasca de el cand nu sunt eu pe faza. [;)] Numai bine, Diana & Ecaterina Nu dispera!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -