Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

frigiditate dupa bebe?


43 raspunsuri la acest subiect

#1
emira

emira
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 13:09

[V]Dragutelor !spuneti-mi si mie cum va impacati sotii de care nu mai aceti chef dupa ce ati nascut?[?]

#2
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 15:26

Eiii...nu mai ai chef ,nu mai ai!ce-o sa faci acu'?Sa se-"mpace" singurel... [:D][:D][:D] Acum serios vorbind,nu e vorba de frigiditate;stai linistita!Dar gindeste-te cite schimbari se produc in corpul si-n mintea ta dupa ce iNtra bebe in viatza voastra;iti schimbi radical prioritazile iar mitea ta numai la sex nu e,dupa sirul nesfirsit de alaptat,schimbat,nedormit....Ca sa nu mai vorbim de modificarile hormonale care-s in general capul rautatzilor in schimbare ta dupa nastere. Ceea ce-i trebuie sotzului tau e rabdare si intzelegere si nu iNcerca sa-ti calci pe suflet ca sa-l mutumesti pe el;suntem destul de labile in perioada asta si-i posibil ca frustrarea ta sa degenereze in altceva.Discutatzi amindoi si incercatzi sa redescoperitzi relatia voastra sub noul statut de parintzi,incepind cu simple imbratzisari si multa tandretze,nu cu sex.In timp lucrurile-si vor reveni la normal. Personal...ca sa nu zici ca vorbesc de pe peretzi [:)] am avut momente foarte dificie dupa nastere ,generate de toate aceste schimbari+singuratate(sotzul muncea zi lumina sinu avem pe nimeni aici)+bebe plingacios pe care-l plimbam zi si noapte in bratze...In fine!Pt. ca veve a stat 3 luni in spital dupa ce s-a nascut,am avut timpul necesar de a ne regasi intimitatea si-a lua-o de la capat,sexual ma refer;insa filmul s-a rupt cind am adus-o pe veve acasa si a ramas asa rupt luni intregi,avind nevoie de muulte eforturi din partea mea,fizice si psihice,pt.a suporta macar atingerea sotzului meu;acum pot sa recunosc ca eram in pragul nebuniei...itzi dai seama ca numaie de sex nu-mi ardea!Bebele a mai crescut,eu m-am mai obisnuit cu singuratatea si statul acasa si lucrurile si-au reintrat in normal.Dar greu,foarte greu.A trecut un an jumate de cind am nascut si pot spune ca de-abia de vreo 3-4 luni ma simt si eu aproapeca inainte.Dar mai avem de muncit un pic sa fie totul perfect... Ashea ca,draga mea,rabdare si tutun![:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#3
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 17:50

Draga Emira, Prin ce treci tu am trecut si eu. Pot sa-ti spun ca la mine s-a instalat asa un dezinteres fata de sex din momentul cand am aflat ca sunt insarcinata. Mi-am dorit mult acest copil si cand ma asteptam mai putin, hopa sunt insarcinata [:D][:D][:D]!!!Gata cu sexu[:D]Efectiv nu aveam nici o dorinta...hormonii lucrau din greu in mine si nu am reusit sa-i adorm decat de vreo 4-5 ori in timpul celor 9 luni de sarcina [:I][:I][:I]Apoi dupa ce am nascut alt razboi.Avand operatie cezariana cu atat mai putin puteam suporta greutati in plus[:D][:D][:D]Sotul meu a fost un munte de intelegere, nici acum nu stiu cum a suportat acea perioada [:o)]Mi-am revenit abia dupa ce am terminat cu alaptatul(am avut noroc ca bebe-ul meu a supt doar vreo 3 luni[:D][:D][:D]ca altfel stateam si acum pe tusa[:D][:D][:D])Sunt femei care au un libidou foarte crescut in timpul sarcinii (ferice de ele [:D]), dar nu a fost cazul meu [:(!]Cu multa rabdare din partea ta si a sotului vei trece de aceasta perioada si vei vedea ca, atunci cand iti vei reveni, placerea va fi mult mai mare, crede-ma[}:)][:D][:D] Pupici Piskotel

#4
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 19:25

haideti fetelor, ca ma speriati[:0]

#5
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 19:37

quote:
Originally posted by Angela T.
haideti fetelor, ca ma speriati[:0]
Buhuhuu![}:)][}:)]...De ce te speriem,Angelo?Eu zic sa te pregatesti si daca inca mai ai urme de "desire"in tine sa-i faci provizii sotzuli pt. "zile negre"[:D]...Poate tu o sa fii exceptia care confirma regula...Dar nu te baza pe asta... Good luck![:)] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#6
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 19:52

ce rezerve, mai veve[?]! ca si-acu' trag de el in disperare si daca pup o data la 2 saptamani sa zic bogdaproste, isi inchipuie ca-l gaurim pe bb[:p] i-am tot zis eu in ultima saptamana: tu n-auzi ce mi-a zis doctora, ca bebe e cam lenes si nu vrea sa iasa?? cat vrei sa stau cu el inauntru? mai bine sa gasim noi o metoda placuta[:p] sa-l aducem afara, decat sa ma drogheze aia la spital[:)] oricum diseara mai dau un asalt[;)]

#7
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 19:53

... si sa-l mai prind eu in alea sase saptamani ca se da cu binisorul pe langa mine !!

#8
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 20:07

quote:
Originally posted by Angela T.
... si sa-l mai prind eu in alea sase saptamani ca se da cu binisorul pe langa mine !!
[:D][:D][:D]Hai ca esti criminala!Da' ai ceva libidou,nu gluma!Eu de pe la 4 luni nu stiu dac-am mai "pupat"ceva.Nu ca nu vroia sotzu,ca lui i se parea tare sexea balonashu,dar eu... "frigider" ma chema...Obisnuiam sa-i stric cheful aratindu-i cum sta bebe in burtica cu bratzele deschise sa primeasca...ca-i da tati[:D][:D]..si scapam! Bucura-te akuma,ca dupa..nu se stie!...Asta daca-ti poti comvinge sotzul ca lui bebe chiar ii place "leganat";iar daca vrei sa nashti mai repede,cu-atit mai mult![:)] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#9
sumisa

sumisa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 12:51

Eu foarte bine ca nici el n-a mai avut chef de mine[:D]Asa ca.....[|)]

#10
emira

emira
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 15:49

Fetelor ,sunteti bestiale !!!!!!!!!!!!!!!!!Mai am un pic si sar pe al meu sot daca mai stau sa vad ce ziceti voi.Cu niste prietene ca voi nici nu e greu sa treci peste chestii de genul asta.In rest ce mai faceti dupu asa un eveniment in viata voastra ca eu in afara de firma si pampersi nu mai am chef de nimic!VA PUP CA NU AM TERMINAT CU TREABA PE ZIUA DE AZI. NE AUZIM MAI TIRZIU.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -