Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

...in deriva


12 raspunsuri la acest subiect

#11
ionela-roxana

ionela-roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 20:12

CRED CA ASTA SE INTAMPLA TUTUROR SI E VORBA DE PROTEJAREA COPILULUI.EU SPUN CA TOT SIMTUL PARINTELUI E MAI IMPORTANT SI CAE CE SIMTE NU ACUZATIILE ADUSE DE ALTII!NORMAL CA PARINTELE VREA BINELE COPILULUI SAU,SI DACA MAI GRESIM,CE?NU SUNTEM OAMENI,SI OAMENI MAI SI GRESESC!FA CEA CE FACI CA O FACI BINE ,ADICA FI MAMA SI ASCULTATI INSTINCTE!TE PUP! Ione`

#12
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 05:26

Draga Ariane, Imi pun aceste intrebari in fiecare clipa de cand am nascut. Vorba Sorinei, poate simplul fapt ca ne punem aceste probleme ne face parinti mai buni. Nu ma consider un parinte neaparat bun, cat normal si cum imi doresc sa ies din tipare si sa fac mai multe intotdeauna, sufar ca nu am timp, resurse sau cunostinte pentru mai multe. Imi doresc din tot sufletul sa ajung sa nu-mi mai pese de ce spun ce-i din jur, dar nu reusesc. Fiind si atat de tanara, toata lumea simte nevoia sa-mi dea sfaturi si mai ales sa compare...lucru care ma da peste cap cel mai tare. Este adevarat ca nu ma consider un parinte bun, dar zi de zi imi dedic tip si resurse pentru a ma perfectiona. Poate cel mai bun lucru care mi s-a intamplat de cand sunt parinte este ca acum am mult mai multa rabdare...cu toate ca acum primeaza oboseala. Nu pot schimba insa faptul ca nu am incredere in mine si in fortele mele ( cu toate ca mi-am crescut copilul numai cu sotul, inca din prima zi).

#13
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 13:59

Dragele mele mamici, Fiti sigure ca sunteti niste mame perfecte pentru copiii vostri. Nu va mai faceti atatea probleme daca ati luat intotdeauna cea mai buna decizie sau nu. Atunci in acele clipe fiti sigure ca ati luat cele mai bune decizii, doar ati vrut tot ce-i mai bun pentru copiii vostri. Trebuie sa aveti mare incredere in instinctul vostru de mame si in instinctul sotilor vostri si nu in ultimul rand in instinctul copilului. Cu putina atentie va puteti da seama imediat ce vrea el cu adevarat in anumite situatii. Fiti atente la copiii deoarece de foarte multe ori ei va pot da solutiile salvatoare. O sa-mi dati dreptate foarte curand. Nu mai faceti atatea comparatii intre copii. Fiecare este unic in felul lui si de aceea este minunat. Daca nu face inca anumite lucruri pe care un copil de aceeasi varsta le face, asta nu inseamna ca este vreo problema cu copilul. Fiecare are ritmul lui de dezvoltare. Daca nu merge inca la o anumita varsta sau nu a inceput inca sa vorbeasca cand copilul vecinului deja o face, asta nu inseamna ca este mai putin desteptat sau are vreo carenta. Este totul in regula cu copiii vostri. Nu le mai taiati din aripi copiilor vostri cu neincrederea voastra. Lasati-i sa zboare. Sunt niste ingerasi perfecti. Nu aveti prea multe lucruri de facut pentru a-i ajuta sa ajunga la stele. Trebuie doar sa-i inconjurati cu dragoste si incredere si sa le impliniti nevoile fizice sau sufletesti si sa visati alaturi de ei visul vostru de parinti minunati. Restul vine de la sine din sufletele voastre prin instinctele voastre perfecte. Dumnezeu va inzestrat cu tot ceea ce trebuie ca sa fiti mame perfecte pentru copiii vostri. Nu mai plecati urechea la vecini, rude si asa mai departe. Puteti sa ascultati un sfat sau o parere, dar treceti intotdeauna totul prin filtrul gandirii voastre. Poate nu se potriveste si copilului vostru. Lasa-ti temerile la o parte si priviti doar in inima voastra. Acolo sunt intotdeauna cele mai bune solutii. Fiti iubite si nu uiatati ca sunteti mame perfecte pentru copii vostri perfecti. Va pup cu drag pe voi si pe ingerasi, Camelia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -